سفیر سوئد به وزارت امور خارجه احضار شد
۶۷۹۸۲۴
۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
۱۹۹۰۰
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال اقدام نامتعارف دولت سوئد در اعطای تابعیت به احمدرضا جلالی محکوم امنیتی، روز دوشنبه سفیر سوئد در تهران توسط مدیر کل کنسولی به وزارت امور خارجه احضار شد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال اقدام نامتعارف دولت سوئد در اعطای تابعیت به احمدرضا جلالی محکوم امنیتی، روز دوشنبه سفیر سوئد در تهران توسط مدیر کل کنسولی به وزارت امور خارجه احضار شد.

بهرام قاسمی با اعلام این خبر افزود: در این دیدار اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدام دولت سوئد در اعطای تابعیت به فردی که به جاسوسی برای موساد و رژیم صهیونیستی و مشارکت در قتل دانشمندان ایرانی اعتراف کرده است، به سفیر سوئد اعلام شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: در این احضار به سفیر سوئد تاکید شد بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران تابعیت اکتسابی و خارجی نامبرده مورد قبول نمی باشد و وی کماکان ایرانی است و از همین روی اقدام دولت سوئد را اقدامی نا متعارف، سوال برانگیز و غیردوستانه تلقی می کنیم و تحت هیچ شرایطی سایر کشورها حق دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

قاسمی با اشاره به اینکه در هیچ کشوری به یک مجرم و معترف به قتل که در زندان و بازداشتگاه به سر می برد، بدین شکل تابعیت مضاعف اعطاء نمی شود، اقدام اخیر دولت سوئد را بسیار عجیب، غیر اصولی و سوال برانگیز خواند.

سفیر سوئد در پایان به مدیر کل کنسولی وزارت امورخارجه اعلام کرد مراتب فوق را به دولت و مقامات کشور متبوع خود منعکس خواهد کرد.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1396/12/01
عجب.خوب کاری کرده سوىد خب. به شما چه
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1396/12/01
چقدر جالب، بجای معرفی و مجازات قاتلین مردم، فرار به جلو؟
Iran, Islamic Republic of
04:27 - 1396/12/01
اولا ما باید روابط خود با کانادا را قطع کنیم که هرچه اختلاسگر در این کشور آزادانه زندگی می کنند، و بعد احضار سفیر سوئد نا کافی می باشد و باید با سوئد قطع روابط سیاسی و اجتماعی کنیم تا اینکه این جاسوس را به ایران بر گردانند
پاسخ ها
بیخیال
United States
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
زرشک
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج