قلعه نویی: کریمی مخلص‌ترین فوتبالی ایران است
۶۸۰۳۰۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
۸۸۲۸
ذوب آهن بعد از تحمل دو شکست تلخ در لیگ و آسیا موفق شد در دیداری حیثیتی از سد نماینده قدرتمند ازبک ها بگذرد تا به جدول بازی ها برگردد.

ورزش سه: شکست 3-1 برابر الدحیل نگرانی ها در اطراف اردوی ذوب آهن را به اوج خود رساند چون قبل از این بازی شکستی سنگین نیز در لیگ برتر مقابل سایپا گریانگیر امیر قلعه نویی و شاگردانش شده بود از همین رو جدال با لوگوموتیو تاشکند برای فرار از بحران و بازگشت به جریان بازی های لیگ قهرمانان در گروه B اهمیت فوق العاده ای داشت، جدالی که با برتری ذوبی ها در نیمه مربیان توام شد تا امیر قلعه نویی از زیر بار فشارها خارج شود. این مربی امروز در گفتگو با روزنامه خبرورزشی حرف های جالبی بر زبان آورد.

به مردم ایران تسلیت می گویم

قبل از هر صحبتی باید تسلیت بگویم خدمت تمام مردم و شیعیان جهان ابتدا به خاطر ایام سوگواری بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) در ثانی به خاطر اتفاق تلخ و جانگداز رخ داده برای پرواز تهران – یاسوج که واقعا تمل کردن آن برای ما سخت است چه برسد برای خانواده هایی که در این پرواز عزیزان خود را از دست دادند. جا دارد تشکری هم داشته باشیم از نیروهای امدادی و مردم داوطلب که در این روزها از هر تلاشی برای پیدا کردن اجساد این حادثه دریغ نداشتند.

یکی از بهترین تیم های تاریخ ازبکستان را بردیم

شاید خیلی ها از این حرف من سوءبرداشت کنند که قلعه نویی چون لوکوموتیو را برده این حرف را می زند اما واقعا این گونه نیست. من از فوتبال ازبکستان در این دو دهه شناخت نسبتا کاملی دارم برحسب این شناخت می دانم آنها در فوتبال باشگاهی خود دو شاخصه فوتبال ماشینی و قدرتی را در دستور کار دارند اما لوکوموتیوی که مقابل ما صف آرایی کرد علاوه بر این شاخصه ها از نظر توانایی فردی و تاکتیک پذیری هم قابل قبول کار کرد تا یکی از بهترین تیم های باشگاهی ازبکستان لقب بگیرد.

با این برد به آسیا برگشتیم

با توجه به دو نتیجه بد در ایران و آسیا تیم از نظر روحی روانی مشکلات زیادی داشت که در این روزها با حضور دکتر نقابیان عزیز که جا دارد تشکر ویژه ای از ایشان داشته باشم از زیر بار فشارهای روحی روانی کاملا خارج شدیمو بچه ها توانستند با دور از شدن از عواملی که باعث ناکامی های قبلی شده بود به آن چه حق شان بود در مصاف با لوکوموتیو برسند، بردی که ما را دوباره به جدول بازی ها و آسیا برگرداند گرچه هنوز هم بر این باور هستم که ما نباید بازنده مصاف با الدحیل لقب می گرفتیم.

خوردن 7 گل در دو بازی برای خود من هم عجیب بود

همیشه گفتم باز هم تاکید می کنم امیر قلعه نویی از هر انتقاد سازنده ای استقبال می کند. الان هم پیرامون انتقاداتی که از دو بازی قبلی و خوردن 7 گل شنیدم نه تنها ناراحت نشدم بلکه بیشتر به فکر رفتم تا ضعف ها را برطرف کنیم. البته برای من هم عجیب بود چون اتفاقاتی در این دو بازی رقم خورد که مقابله با آنها دست من نبود و داستان های خاص خودش را داشت، اتفاقاتی که از بازی با سایپا استارت خورد و در نیمه دوم بازی دوحه ادامه پیدا کرد.

دنیا روی ویدئوچک می چرخد اینجا دوربین نداریم

بزرگ ترین ابهامی که هنوز باعث آزار من می شود این است چطور بازی مهم تیم های دوم و سوم جدول رده بندی لیگ برتر فیلمبرداری ندارد! آن هم در روزهایی که فوتبال دنیا روی ویدئوچک می چرخد و تصمیمات داوری تحت الشعاع این تکنولوژی قرار دارد در ایران هنوز می بینیم ورزشگاه های ما فاقد دوربین برای تصویربرداری هستند. من اصلا اهل جار و جنجال نیستم حداقل در این سال ها که سن و سالی از من گذشته این رویه را در پی گرفتم اما واقعا ابهامات داوری بازی با سایپا به قدری آزاردهنده بود که نه تنها از طریق کمیته انضباطی و کمیته اخلاق بلکه با شکایت شخصی در حال پیگیری این ابهامات هستم تا به جواب های لازم برسم.

با استدلال خورشیدی گواردیولا صدبار باید اخراج می شد

داور بازی با سایپا مدعی است به خاطر حرکت دست دستور به اخراج من داده است. با استدلال داوری مثل اشکان خورشیدی یکی مثل پپ گواردیولا در بازی چند شب قبل منچسترسیتی بیشتر از صدبار باید اخراج می شد چون مدام دستانش را تکان می داد و با بازیکنانش صحبت می کرد(باخنده) می توانم با جرات بگویم با این استدلالی که داور داشت اخراج من از روی غرض ورزی بود. من بارها در نیم فصل نخست شکست خوردم آن هم با خوردن سه تا چهار گل اما یک بار هم اعتراض نداشتم ولی این بار اتفاقات و ابهامات واقعا آزارم می دهد.

از تصمیم کی روش در قبال ملی پوشان خبر ندارم

خبرها و گمانه زنی ها پیرامون ملی پوشان ذوب آهن را شنیدم. حقیقت این است چند هفته قبل تماسی با کادر فنی تیم های ملی داشتم تا بتوانم پیرامون شرایط شاگردانم در بازی ها با کارلوس کی روش صحبت کنم. سرمربی تیم ملی ایران نبود به همین خاطر با مارکارآقاجانیان گفتگوی تلفنی مفصلی داشتم و به دستیار آقای کی روش شرایط را تشرح کردم و گفتم ما تیمی شهرستانی هستیم که شرایط بازیکنان مان برای سفر به تهران و حضور در تمرینات ریکاوری متفاوت است به خصوص در فشردگی که بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا دارد.مشکلات پروازی و تاخیر در پروازها از یک سو ایاب و ذهاب و اسکان بازیکنان هم از سوی دیگر به ما لطمه می زند که آقاجانیان وعده داد در قبال ملی پوشان ما با کی روش صحبت و همکاری های لازم صورت می گیرد. این تمام ماجرا بود و من دیگر از بقیه اتفاقات بی اطلاع هستم اما خوشحالم که بازیکنان ملی پوش ما بدون فشار سفر به تهران این روزها عصای دست ما هستند.

فرهنگ بازیکنان ما باید تغییر کند

هنوز هم نسبت به عملکرد بازیکنان تعویضی بازی با الدحیل انتقاد دارم و حرف هایم نیز بی منطق نیست.من اگر حرفی می زنم دلم می سوزد و بیشتر به فکر آینده همین بازیکنان هستم چون با این نوع تفکر نمی توانند در آینده هم پیشرفتی داشته باشند، یک مثال می زنم تا آنهایی که باید متوجه مسائلی شوند بیشتر به منظور من پی ببرند. فینال جام جهانی 2010 دیدار تیم های اسپانیا با هلند بود که ویسنته دل بوسکه در دقایق پایانی وقتی با گل اینیستا پیش بود فرناندو تورس را وارد زمین کرد. مهاجمی که گران ترین مهاجم فوتبال باشگاهی در جزیره شناخته می شد که این بازیکن بدون دلخوری از نیمکت نشینی آمد و در همان دقایق کوتاه به قدری دوید و جنگید که در وقت های تلف شده همسترینگ پاره کرد. این آن فرهنگی است که در میان بازیکنان ما هنوز جا نیافتاده و باعث ضربه زدن هم به خودشان هم به تیم ها می شود. فوتبالیست حرفه ای باید بداند ممکن است در یک بازی 90 دقیقه کامل بازی می کند در بازی دیگر 10 تا 15 دقیقه فرصت حضور در میدان به او برسد. متاسفانه بدون داشتن این فرهنگ بازیکنی که جلوی استقلال در لیگ برتر عامل برد ما بود جلوی الدحیل عامل شکست مان شد.

فوتبال ما چه دارد که قهرمان آسیا شود؟!

رقابت های لیگ قهرمانان آسیا پیشرفت های خوبی در این سال ها داشته است. نمی دانم شاید عمده دلیل این پیشرفت خیره کننده به سرمایه گذاری کشورهای حاشیه خلیج فارس در آستانه برگزاری اولین جام جهانی تاریخ در این منطقه باشد تا در کنار پیشرفت هایی که ژاپن و کره جنوبی داشتند از رقابت با آنها کم نیاورند که به این جمع باید سرمایه گذاری هنگفت در چین و هند هم اشاره ای داشته باشیم. همین سرمایه گذاری ها کار را برای تکرار قهرمانی نماینده های ایران در آسیا سخت می کند. اصلا من یک سئوال دارم، ما در فوتبال مان چه داریم که انتظار قهرمان شدن باشگاه ها در این جنگ سخت لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشیم؟! فوتبالی که در آن جدال تیم های دوم و سوم فیلمبرداری نمی شود، فوتبالی که به غیر از یکی دو زمین استاندارد و مدرن در بقیه استادیوم ها زمین خوبی ندارد و همه مربیان شاغل در فصل پائیز و زمستان نگران بازی در زمین های نامناسب هستند، فوتبالی که از نظر امکانات و در آمدزایی هیچ حرفی برای گفتن ندارد این روزها فقط به خاطر بهره بردن از نیروی انسانی توانسته حرفی برای گفتن داشته باشد که این امر هم یک موهبت الهی برای مردم پر از استعداد ایران زمین است.

من مظلوم ترین فوتبالی ایران هستم

یک دهه قبل نشستم و همه ضعف هایی که فوتبال ایران دارد را گفتم و درخواست عاجزانه داشتم به حال این ضعف ها و برطرف کردن نواقص علاجی در نظر گرفته شود اما هیچ فرد و مسئولی به حمایت از من نپرداخت. حرف هایی که خوشحالم الان یکی مثل علی کریمی که برای همه فوتبالی ها و مردم ایران عزیز است به زبان آورده و حمایت همه را نیز پشت سر خود می بیند. دلم برای خودم می سوزد چون مظلوم ترین آدم این فوتبال هستم چون برای گفتن حقایقی که عین روز برایم روشن بود یک روز لطمه جبران ناپذیری به فوتبال و حیثیت اهالی آن در داخل و رقابت های بین المللی وارد می کند کلی حرف و انتقاد شنیدم و چه حملاتی را تحمل نکردم.

کلمه به کلمه حرف های علی درست و به حق بود اما ...

در قبال مناظره ای که چند شب پیش در تلویزیون رقم خورد من از چند زاویه نظراتم را بیان می کنم. اول این که در آن مناظره اصلا نباید آقای ساکت شرکت می کرد چون حرف هایی که زده شد اصلا ربطی به دوران فعالیت ایشان نداشت. افتخار دو سال کارکردن از نزدیک با ساکت در باشگاه سپاهان را داشتم به همین خاطر می توانم با جرات بگویم او مدیری سالم و کاربلد است که می تواند سرمنشا خدمات خبر برای این فوتبال ورشکسته و پر از ایراد باشد اما ای کاش او به عنوان نماینده فدراسیون در مناظره شرکت نمی کرد چون حق او نبود. در قبال صحبت های مطرح شده نیز با وجود این که اعتقاد دارم علی کریمی باید کمی صبوری و خویشتنداری می کرد و اجازه می داد این حقایق بعد از جام جهانی روشن شود تا به تیم ملی و امیدی که طرفداران به این تیم بسته اند، لطمه نخورد باید بگویم حرف های علی به حق ، کلمه به کلمه اش درست بود تنها افسوس این است که الان نباید این حرف ها را می زد تا بهانه دست برخی از افراد نمی داد چون حالا از این حرف های درست با هر ناکامی احتمالی به علی حمله می شود.

کریمی مخلص ترین گنجینه فوتبال ایران است

شناخت من از علی کریمی به دوره ای برمی گردد که با او در تیم ملی کار کردم. دروغ چرا قبل از این دوره با چیزهایی که شنیده بودم ذهنیتی دیگر نسبت به او داشتم اما وقتی به هم نزدیک تر شدیم کاملا ذهنیتم از بین رفت پی بردم علی چه انسان و بازیکن بزرگی است. شک نداشته باشید این لطف خداوند در راه محبوبیت فوق العاده علی کریمی در بین طرفداران و فوتبالدوستان بی جهت نیست چون لیاقتش را دارد. علی کریمی انسانی مخلص و بی شیله پیله است که اگر پیچیدگی های امثال برخی آدم های فوتبالی را داشت می توانست به جایگاه های والاتری هم برسد اما خودش بود خودش و نخواست به خاطر رسیدن به موفقیت های بیشتر از خودش و باطن زیبایی که دارد، خارج شود. متاسفانه کسانی هستند که در این فوتبال برای رسیدن به مقاصد خود هر دقیقه رنگ و ظاهر عوض می کنند اما علی کریمی این گونه نبود تا نشان دهد خالص ترین گنجینه فوتبال ایران است.

مردم ایران لایق بهترین ها هستند

انشاا.. فضایی ایجاد شود تا به سمتی برویم که مردم نجیب و شریف ایران که لایق بهترین ها هستند از هر لحظه و دقیقه زندگی خود لذتب ببرند نه این که افسرده و دل مرده شوند. این مردم پاک، مهربان و خونگرم نیاز دارند که توجه بیشتری به آنها شود چون بهترین کشور در دنیا را دارند که همه الطاف خداوند در آن به وفور دیده می شود. امیدوارم بستری فراهم شود تا بهترین مردمان این سرزمین که بالاجبار خارج از ایران برای کشورهای بیگانه تلاش می کنند به کشور برگردند تا با حضورشان زمینه رشد و شکوفایی بیشتر فراهم شود هم از نظر اقتصادی هم از نظر اجتماعی و ورزشی. ایران و ایرانی لیاقت بهترین بودن را دارد درست مثل فوتبال این کشور که با کج سلیقگی ، رفتارها و تصمیمات نادرست در میر نابودی قرار دارد و باید از یک جا درست شود. کافی است به آخر و عاقبت باشگاه هایی مثل پاس که آخرین قهرمانی در آسیا را آنها برای ایران زمین ثبت کردند یا بانک ملی، شاهین، هما، دارایی،راه آهن و ... که در امر بازیکن سازی چه دینی بر گردن فوتبال ایران داشتند، نگاهی بیاندازید که چه بر سر فوتبال آمده است. آرزویم این است روزی برسد مردم ایران همراه با روبراه شدن معیشت و اقتصاد از ورزش و تماشی فوتبال هم لذت ببرند و شاد باشند و خداوند آخر و عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1396/12/02
آقای قلعه هدف اصلی جناب عالی ازاين هندوانه زیر بغل کریمی گذاشتن جی هست شورش علیه سرمربی تیم ملی،، واقعا جناب کیروش به درستی درک امثالهم شما ومایلی،،،،که پشت کریمی سایه وبزدلانه تحریک و حرف میزنید،هیچ احدی دوست نداره درفوتبال و جاهایی ديگه دزدی بشه و قرارداد بازیکنان به جیب مربیان نره یادت، ژنرال چکار بابازیکنان تیم خودت کردی،،خدا نگذره ازکسانی که به تیم ملی فوتبال ایران ضربه روحی و کارشکنی میکنند مردم فوتبال دوست ایران پشتیبان تیم ملی ایران و سرمربی فهیم وبادانش جناب کیروش هستند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج