ظریف: عادل الجبیر احساس خطر می‌کند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۸۰۴۴۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
۶۵۵۶
وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی، انقلاب اسلامی ایران را درخواست مردم برای شان و منزلت‌شان توصیف کرد و گفت: مردم ایران پیش از انقلاب احترامی که استحقاقش را داشتند دریافت نمی‌کردند.

خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی، انقلاب اسلامی ایران را درخواست مردم برای شان و منزلت‌شان توصیف کرد و گفت: مردم ایران پیش از انقلاب احترامی که استحقاقش را داشتند دریافت نمی‌کردند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه پی‌بی‌اس در پاسخ به این سوال که انقلاب اسلامی 1979 برای ایرانی‌ها چه معنی به همراه دارد، گفت: من فکر می‌کنم که مردم مختلف احساسات متفاوتی درباره انقلاب دارند اما بر این باورم که این یک درخواست برای شان و منزلت مردم ایران بود. آنها می‌خواستند که برای آنچه بودند، آنچه تاریخ‌شان بود و آنچه هویت‌شان بود به رسمیت شناخته شوند.

ظریف در پاسخ به این سوال که آیا آمریکایی‌ها به طور کلی درکی از تجربه مردم ایران پیش از وقوع انقلاب دارند یا خیر؟ اظهار کرد: من حدس می‌زنم که اینطور نیست. من معتقدم که مردم آمریکا هدف خشم و بی‌احترامی که مردم ایران با آن مواجه بودند، قرار نگرفته‌اند هر چند که آنها یک متحد نزدیک برای آمریکا بودند. اما اینگونه احساس می‌کردید که ایران آن احترامی که استحقاقش را داشت دریافت نمی‌کند.

وی درباره اینکه دولت‌های عربی چه رویکردی در قبال انقلاب اسلامی در منطقه داشتند، گفت: اگر بخواهم با شما صادق باشم باید بگویم که من در آمریکا بودم بنابراین نمی‌دانم که این انقلاب در کشورهای عربی با چه واکنشی مواجه شد و تجربه شخصی در این زمینه ندارم اما با توجه به مطالبی که خواندم، دو واکنش وجود داشت. یکی از سوی توده اعراب که احتمال خلاصی خود از دیکتاتورها را می‌دیدند این بدین معنی نیست که آنها از ایران می‌خواستند که این کار را انجام دهد، بلکه تنها نمونه‌ای را برایشان فراهم می‌کرد که مردم بدون هرگونه کمک خارجی قادر بودند یک رژیم بسیار ستمگر را که اساسا مورد حمایت آمریکا بود سرنگون کنند و شکست دهند.

ظریف ادامه داد: بنابراین این یکی از پیام‌هایی بود که به عقیده من آنها دریافت کردند و جشن و شادی هم وجود داشت. از طرف دیگر دولت‌های عربی بودند که برخی از آنها به دلیل تاثیرات احتمالی در آینده شروع کردند به واکنش در برابر این انقلاب و خود را برای شکست آن آماده کردند. یکی از بارزترین نمونه‌ها، اقدام آنها برای تسلیح، حمایت مالی و پشتیبانی از هشت سال تجاوزات ستمگرانه و خصمانه علیه ایران است.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا انقلاب اسلامی به پدیده‌ای تبدیل شد که نه تنها منطقه، بلکه جهان را لرزاند و آیا این یک انقلاب مذهبی بود؟ اظهار داشت: در واقع باید بگویم که این انقلابی بود که از آموزه‌های دین اسلام الهام گرفت اما لزوما یک قیام مذهبی نبود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان که انقلاب اسلامی را یک انقلاب شیعه نامیده، گفت: باید بگویم که آنها به دلیل انتخاب‌های اشتباهی که داشته‌اند احساس خطر می‌کنند. با صدام حسین شروع کردند و با القاعده، داعش و جبهه النصره ادامه دادند. تمامی آنها تصمیمات غلط بود. اکنون برای اینکه آنچه را انجام داده‌اند توجیه کنند و مشروع جلوه دهند مجبورند که این نامگذاری را انجام دهند. ایران از فلسطین حمایت کرده است، آیا فلسطین یک انقلاب شیعی است؟ آیا فلسطینی‌ها شیعه هستند؟ ما سنگین‌ترین هزینه‌ها را برای حمایت‌مان از مردم فلسطین داده‌ایم؟ من حتی برای لحظه‌ای معتقد نیستم که مردم فلسطین شیعه هستند بنابراین از نظر من آنها باید پیش از گفتن چنین اظهارات تمسخرآمیزی بیشتر تفکر کنند.

ظریف در پاسخ به این سوال که آیا از نظر وی، انقلاب اسلامی یک انقلاب شیعه نبوده است؟ تصریح کرد: خیر، چرا که این یک انقلاب اسلامی است. این انقلاب همه را کنار هم جمع کرد و همان‌طور که شما گفتید در جهان اسلام طنین‌ انداخت. برخی تلاش می‌کنند که آن را یک انقلاب شیعه جلوه دهند و به همین دلیل تلاش کرده‌اند تا با هزینه بسیار گزاف پیام نفرت را در جهان پراکنده کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: این پیام نفرت تمامی این سلول‌ها را در هر نقطه از جهان ایجاد کرده که این روزها می‌آیند تا به حامیان رژیم سعودی بپیوندند. شما شاهد هستید که ریشه و اساس ایدئولوژی تمام سازمان‌های تروریستی افراط‌گرا بدون استثناء از آموزه‌ها، کتاب‌ها و مقالاتی آمده که در جهان منتشر شده و ترویج یافته است. دلارهای زیادی برای فراهم کردن این آموزه‌ها صرف شده که زیربنای این ایدئولوژی افراط‌گرایانه را ساخته است.

وی در پاسخ به این سوال که اما سلول‌های سلفی و وهابی که از آنها صحبت می‌کنید به ایران حمله نمی‌کنند بلکه عربستان سعودی را هدف قرار می‌دهند، گفت: بله زیرا آنها آن حس دلسوزی از سوی عامه مردم را در ایران نمی‌یابند. آنها نمی‌توانند در ایران پناهنده شوند. آنها در ایران خانه و تجاری که از آنها حمایت کنند، ندارند. تمامی اینها از عربستان سعودی می‌آید. نگاه کنید که چه تعداد پیام‌های زیادی با محتوای حمایت از داعش از سوی عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی در خلیج‌فارس می‌آید. این یک حقیقت ناراحت‌کننده است. چه کسی می‌داند دلیل آن چیست. ما بر این باوریم که بی‌ثباتی در عربستان، بی‌ثباتی در دولت سعودی، بی‌ثباتی در هر دولتی در منطقه ما تهدیدی علیه امنیت ملی‌مان است چرا که شما نمی‌توانید در محیطی ناامن زندگی کنید اما از امنیت برخوردار باشید.

ظریف خاطرنشان کرد: این غیرممکن است چرا که اگرچه این گروه‌های تروریستی در ایران حامی ندارند اما اطلاعات ما باید بسیار دقیق باشد. آنها هر روز تلاش می‌کنند تا از دیگر کشورها به ایران حمله کنند و برخی از آنها تا به امروز حمایت‌های مالی و نظامی از عربستان سعودی دریافت کرده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که امام خمینی خواستار نابودی حکومت‌های پادشاهی در منطقه خلیج فارس و کاخ سعودی شده است، گفت: ما تاکنون هیچ اقدامی علیه هیچ کشوری انجام نداده‌ایم. ما دیدگاه‌هایمان را درباره ماهیت دولت‌ها که مطیع آمریکا هستند و دولت‌هایی که پیام تنفر را اشاعه می‌دهند به روشنی مشخص کرده‌ایم. ما همواره با استفاده از زور علیه دولت‌ها مخالفت کرده‌ایم اما ممکن است مردم را برای احقاق حقوق‌شان تشویق کرده باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به این ادعا که چنین اقداماتی دخالت در امور داخلی دیگر کشورهاست، بیان کرد: من همین چند سال پیش شاهد بودم که در سنا مردم از ایرانی‌ها می‌خواستند تا علیه دولت به پا خیزند اما مردم زیاد در این باره اعتراض نکردند، می‌گویند که آمریکا خواهان سقوط دولت ایران است. مردم دیدگاه‌های خود را بیان می‌کنند. در جهان امروز بیان عقاید به ویژه توسط رادیو، تلویزیون اگر اینها به عنوان فراخوان انقلاب و درخواست برای برکناری دولتی محسوب می‌شود سپس شما کار سختی خواهید داشت که سوابق خیلی از این کشورها شامل رییس پیشین اطلاعات عربستان سعودی را رصد کنید که در یک راهپیمایی که توسط یک سازمان تروریستی شناخته شده برگزار شده بود، شرکت کرد و به این سازمان تروریستی گفت که برای کنار زدن دولت ایران با آنها همراه است. وی عضو رسمی خانواده سلطنتی و یک مقام دولت سعودی بود که چنین اظهاراتی را بیان کرد.

ظریف در ادامه تصریح کرد که به راهپیمایی گروهک تروریستی منافقین در سال 2017 اشاره دارد که سال گذشته در پاریس برگزار شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1396/12/02
عربده کش ها و سفارت تسخیر کن های داخلی یاد بگیرن.خیلی منطقی و تمیز جواب همه رو داد.توهین نکرد جایی رو اتش نزد و آبرو ریزی هم نکرد
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1396/12/02
دروغگو.پاسپورت ایران حالا معتبره؟ کدام ارزش و اعتبار ظریف جان؟ بسه خالی بندی
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1396/12/02
اقای ظریف کدام شان کدام منزلت اینکه هم وطن شما باید با هواپیمای آشغال سفر کنند در شان مردم ایران هست یا این ماشینهای بی کیفیت یااین محصولات غذایی و خیلی چیزای دیگه .
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1396/12/02
اون موقع به ما احترام نميذاشتن ؟
الان احترام ميذارن ؟
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1396/12/02
اقای ظریف من قبل از انقلاب با پاسپورت ایرانی به اکثر کشورهای اروپایی میتونستم سفر کنم و سفر هم کردم حتی از کشور های بلوک شرق میتونستم ظرف ۷۲ ساعت عبور کنم حالا چی کجای دنیا مارا قبول دارند جز چند تا کشور بدبخت بیچاره کدام احترام جهانی را داریم بعد تو کشور خودمان چه احترامی داریم تو ادارات دولتی طوری با ما رفتار میکنند که انگار اسرائیلی هستیم چرا اینقدر نا درست صحبت میکنی
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1396/12/02
در کل ظريف چرت و پرت زياد ميگه
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1396/12/02
آقای ظریف آیا مقام وثروت آنقدر وسوسه بر انگیزه ؟دروغ از این بزرگتر نداشتی ؟ایا حافظه ات تهی شده؟پاسپورت ایران چندمین پاسپورت بین دنیا در رتبه بندی بود الان کدام رتبه را دارد؟مردم ایران در اروپا چه جایگاهی داشتند
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1396/12/02
درود بر آقای ظریف.مرحبا.سفارت خراب کنها یاد بگیرن.
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1396/12/02
درود بر آقای ظریف.مرحبا.سفارت خراب کنها یاد بگیرن.
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1396/12/02
اگر امکان دارد آن احساس را برطرف کنید تا در آرامش باشد.
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1396/12/02
خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو. (آقای ظریف متاسفانه ملت از شما هم ناامید شدند . تورا به خدا بس کنید).
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
آقای ظریف لطفاً بیشتر از این آبرو و حیثیت خودتان و ما را پیش خارجیها بویژه رسانه های خارجی نبرید (صد البته که رسانه های خارجی بسیار هوشیارتر از من و شما هستند پس بس کنید)
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1396/12/02
یکی از منیجکهای دربار . . .
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1396/12/02
آقای ظریف یادت هست دور اولی که وزیر شدی چطور ژست روشن فکری میگرفتی و چفیه را زیر یقه کت مخفی کردی؟ چی شده که حالا از این ور بوم افتادی؟
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1396/12/02
ممنوم ادمین با شرف که نظر کاربران را بدون سانسور قرار میدید
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1396/12/02
چند بار از شما تعریف و تمجید شد خودتو گم کردی
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1396/12/03
تو اين مملكت همه خالي بند حرفه اي هستند هم به مردم دروغ ميگن هم ساير كشورها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی