ارتباط فرقه افراطی دراویش با جریان «ری استارت»
۶۸۰۷۰۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
۱۶۰۹۳ 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حالا که دراویش افراطی با اقدامات و اغتشاشات خود باعث هزینه‌تراشی برای نظام جمهوری اسلامی شده‌اند، مسؤولان امنیتی نباید در کنترل این فرقه نوظهور، تندرو و آشوب‌گر سهل‌انگاری کنند.

خبرگزاری فارس: جواد کریمی قدوسی پیرامون آشوب اخیر دراویش گنابادی در خیابان گلستان تهران، اظهار کرد: ماجرا با دستگیری دو سارق خودروهای پراید در حوالی خیابان پاسداران آغاز می‌شود که بهانه‌ای برای تجمع عده‌ای از دراویش مقابل پاسگاه و اقدامات فرافکنانه مبنی بر اینکه پلیس قصد برخوردهای فرقه‌ای دارد، می‌شود.

وی اضافه کرد: دستگیری این دو شخص صرفا به جهت سرقت بوده اما این عده سعی در فرقه‌ای جلوه دادن موضوع داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، مهم‌ترین موضوع مورد بحث در جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی را ظهور فرقه‌ای افراطی از دراویش گنابادیه بیان کرد و گفت: جریان سنتی دراویش اراده‌ای برای درگیری و چالش‌انگیزی برای نظام جمهوری اسلامی نداشته‌اند بلکه این افراد، شاخه‌ای منشعب از فرقه دراویش گنابادی هستند که معتقدند دراویش سنتی نمی‌توانند امیال و آرزوهای نسل جدید دراویش را برآورده کنند.

وی افزود: این فرقه افراطی، جریانی نسبتاً مستقل از دراویش سنتی با رهبری مستقل هستند که هیچ‌گونه علاقه‌ای به نظام جمهوری اسلامی ندارند و با جریان «ری استارت» کاملاً مرتبط‌اند؛ مستندات موثقی وجود دارد که نشان می‌دهد مدیر ری استارت و خانواده‌اش از لحاظ اعتقادی با جریان دراویش مرتبط و همسو هستند.

کریمی قدوسی با بیان اینکه این فرقه دراویش افراطی، ایجاد چالش و درگیری امنیتی با جمهوری اسلامی را در دستور کار دارند، گفت: این‌گونه اقدامات و آشوب‌ها مستقیماً با هدایت و حمایت جریان‌های معاند نظام انجام می‌شود؛ این جریان، در واقع فرقه جدیدی است که رهبری نورعلی تابنده را قبول ندارند اما تا جایی که بتوانند از موقعیت وی سوءاستفاده می‌کنند.

وی از دستگیری دو نفر از رهبران این فرقه افراطی که اخیراً نیز جزو بازداشت‌شدگان پرونده 9 دی بوده‌اند، خبر داد و گفت: «شریعتی‌مقدم» و «فائزه عبدی‌پور» که در ایجاد درگیری‌های 9 دی مقابل دانشگاه نقش داشتند نیز بین سران دستگیر شده اغتشاشات اخیر هستند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: بنا بر گزارش وزارت اطلاعات، این دو شخص هم جزو جریان‌های سوسیالیستی هستند و هم جاسوس شبکه‌ها و رسانه‌های معاند نظام که پس از اتفاقات 9 دی به قید وثیقه آزاد می‌شوند اما دوباره در اغتشاشات اخیر دراویش دستگیر می‌شوند.

وی ادامه داد: کسری نوری و حمید برازی از دیگر رهبران فرقه جدید دراویش افراطی هستند، سعی در فرافکنی و فرقه‌ای نشان دادن اغتشاشات اخیر دارند به‌طوری‌که حتی از صدور اطلاعیه از طرف نورعلی تابنده برای آرام شدن اوضاع جلوگیری کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: بعد از اولتیماتوم، نیروی انتظامی ظرف 20 دقیقه اوضاع را به حالت عادی برگرداند و حدود 300 نفر از افراد و 95 درصد رهبران این فرقه افراطی را دستگیر کرد.

وی ضمن اظهار تأسف از خسارت‌های زیادی که متوجه اموال عمومی و اموال شخصی مردم شده، گفت: تمام این خسارت‌ها که رقم بسیار سنگینی است باید از این افراد اخذ شود و مردم نیز باید در مراجع قضایی طرح دعوا کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هزینه‌های معنوی درگیری‌های اخیر، تأکید کرد: حالا که این افراد با انجام اقدامات این‌چنینی و اغتشاشات از نظام جمهوری اسلامی هزینه کرده‌اند، مسؤولان امنیتی نباید در کنترل این فرقه نوظهور، تندرو و آشوب گر سهل‌انگاری کنند.

وی به تصمیم کمیسیون امنیت ملی مجلس در جلسه امروز خود پیرامون این موضوع اشاره کرد و افزود: برای جلوگیری از تکرار این حوادث، دولت باید لایحه‌ای جهت رفع خلأهای قانونی برای برخورد با این جریانات به مجلس ارائه کند تا نمایندگان ملت در اسرع وقت، قوانین مقتضی را وضع نمایند.

کریمی قدوسی به نقش رسانه ملی در تبیین ریشه‌های این اغتشاشات برای مردم اشاره کرد و گفت: رسانه ملی باید اطلاع‌رسانی کافی در این زمینه داشته باشد چراکه بحث‌های فرقه‌ای همیشه مورد طمع دشمنان انقلاب بوده و هست و امروز بیش از هر زمان دیگر رسانه‌های معاند سعی دارند از چنین فرصت‌های به نفع نیات شوم و تفرقه‌افکنانه خود استفاده کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:37 - 1396/12/03
برترین ها کم کم داری خودتو نشون میدی . فکر میکردم نسبتا بی طرف هستی اما دست کیهان رو از پشت بستی چند وقته
پاسخ ها
داعش را ریشه کن کنید
United States
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
انگار حملات با اتوبوس طرفدارای خودشو داره متاسفانه
تفکرات داعشی را باید ریشه کن کرد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
خشونت خشونت میاره چرخه باطل با وانت رد شدن و با اتوبوس جواب دادن محکومست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
یعنی ری استارتی ها دارند خوب کاری می کنند که آتیش می زنند و می کشند؟!! نیروی انتظامی باید هر گونه خشونتی رو سرکوب کنه.چه خشونت لباس شخصیها چه خشونت ری استارتی ها رو .اعتراض باید بدون خشونت و مدنی انجام بشه.نباید اجازه داد عربستان و اسرائیل ایران رو ناامن کنند.
وطن پرست
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
کاربر ۱۳:۵۷ لطفا از آمریکا برای ملت ایران نسخه نپیچ باید کفشهای مارو بپوشی آنوقت قضاوت کنی
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1396/12/03
خشونت ازهرطرفی باشد، محکوم است، امادروغ بافی باعث عصبانیت وتنفرمی شود.
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1396/12/03
یاوه سرایی ودروغگویی آشکار برخی رسانه ها تمومی نداره؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1396/12/03
یا خدا چه فلسفه ای نویسنده خیلی رفته تو تخیلات تا مردم رو بپیچونه.چطور این همه هواپیما سقوط میکنه تو زندان کشته میشن اختلاص میلیاردی میشه اینا رو ربط نمیدن به فرقه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
مثل اینکه شماها اصلا تو باغ نیستید .خیلی واضح و روشن داره در یک برهه زمانی کوتاه مدام شورش رخ میده .معلومه که دست خارجی در کاره .البته به معنی این نیست که هر کس در اعتراضات شرکت کرده با خارجیها همراهه ولی اگه دست به خشونت بزنه بازیچه اونهاست .نمونه اش همین آمدنیوز که مخلوطی از راست و دروغ رو تحویل مردم میده.بعد در روزهای شلوغی مردم رو تهییج میکنه که بیرون بریزند و آتیش بزنند و سنگ بپرونند .همینطوری ادامه پیدا کنه شورش در ایران مزمن میشه و اصلا دیگه امنیتی وجود نخواهد داشت .ملت پاره پاره میشن و کشور به سمت نابودی میره
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1396/12/03
چند وقته دارم به این فکر میکنم که آیندگان در باره نسل ما چی فکر میکنن آیا نمیگن عجب آدمای نفهم و بی خاصیتی بودن که هر کس هر چی گفت قبول میکردن و همیشه تو سری میخوردن همراه با گرسنگی وفقر
آقا تو درست میگی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
فکر می کنم آیندگان از این تعجب می کنند که چطور تمام فرصتهای اعتراض کردن به شکل مدنی رو از دست دادند و در بدترین شرایط کشورشون یادشون افتاد بریزند تو خیابون سنگ بپرونند! و رسانه شون آمدنیوز شد و اپوزیسیونشون رضا پهلوی و ممد حسینی و شاهین نجفی!!! البته بعیده اصلا در آینده ایرانی وجود داشته باشه .با توجه به حال فعلی ملت جوگیر ایران:)
بدون نام
Canada
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
گل گفتی.
الان تمام مسائل رو دارن به دراویش ربط میدن در حالیکه هیچ ربطی به اونا نداشته . ....
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1396/12/03
دراویش از دزدها دفاع کردن؟
شما باور میکنی؟
منم همینطور
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
بله من باور میکنم. دو تا درویش نما میرن دزدی و گیر میفتن . بعد شروع میکنن به تهدید که الان ببین چه
اجنجالی راه بندازیم اگه مارو ول نکنید . بعدم چندین نفر ز دراویش رو احساساتی وخشمگین میکنند که بیاید به دادمون برسید نیروی انتظامی بیخودی ما رو گرفته کتک زده. اونایی هم که منتظر فرصت اند جو میدن به ماجرا و دستگیری دو دزد به کشته شدن 3 مامور بی گناه و 2 بسیجی و تخریب اموال مردم منجر میشه.
بدون نام
United States
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
بله دروایش از دو دزد که ادعای درویش داشته اند دفاع کردند و تهدید به خشونت در صورت آزاد نشدن دزد ها کرده اند
بدون نام
Canada
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
معلومه که باور نمیکنی. کدوم آدم آگاهی باور میکنه؟
این سناریوهاشون دیگه نخ نما شده برای مردم(به غیر از عده ای بی سواد و متعصب که هر بلایی سرشون بیارن میپذیرن و کلی ام تشکر میکنن)
ملت مظلوم
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
تو که تو آمریکا جات گرم ونرمه آقازاده میترسی جیره ات قطع شه حرف مفت نزن تو اینجا نیستی درک کنی چه خبره
بدون نام
Netherlands
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
کاربر 14:01: کدوم آدم عاقلی دزدی می کنه بعد می ره اعلام سرقت ماشین کنه !؟ بعد اتهام دزدی خودشو تبدیل به یک اتهام سیاسی می کنه !؟
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1396/12/03
نو ظهور ؟ شاه نعمت الله ولی نو ظهوره ؟ :|
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
یه انشعابی از درویشها هستند که دست به کارهای افراطی می زنند .همین ها بودند که اخیرا چند نفر رو کشتند .البته نقش لباس شخصیها هم باید بررسی بشه
بدون نام
Canada
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
از بی اطلاعی مردم سواستفاده میکنن و دروغ تحویل مردم میدن.
وگرنه دروایش که مشخصه سابقشون چقدر قدیمیه
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1396/12/03
دروغ بسه
والا خجالتم خوب چیزیه
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1396/12/03
خشونت از طرف هر کسی محکوم و چیزی بجز کینه بجا نمیزاره. حماقت دراویش هم شامل همین داستان میشه. حماقت ری استارتیها هم شامل همین داستان. اما جناب نماینده فکر نمی کنید همین اظهار نظرهای یکطرفه و ادبیات خاص شما خودش بستریه واسه خشونت؟
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1396/12/03
نماینده ملت = دشمن ملت
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
ملتی که امثال تو باشن نیازی به دشمن ندارن خودشون تیشه به ریشه شون میزنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
جوش نزن آقازاده آمریکا نشین معلومه خییلی ترس ورت داشته جیره ات قطع شه
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/12/03
کریمی قدوسی همون افراطی مجلسه...ازش انتظار این جملات میره
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1396/12/03
فقط بايد اعدام اول سركرده بعد ما بقى رو دست جمعى دار بزنيد يه مشت ارازل اوباش كه امنيت بهم زدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
داعشم اینقد تند نمیرفت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
داعشی کی بودی تو
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1396/12/03
ریشه تمام بدبختی مردم در نفوذ روسیه دیده می شود، این خیمه ظلم به آخر رسید. وطن آزاد خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1396/12/03
به اندازه کافی از چشم مردم افتادین ، با این حرفها بیشترش نکنین
این حرفها تف سر بالاست اگر بفهمین
Germany
19:25 - 1396/12/05
یکی به من جواب بده بالاخره چندتابسیجی دراین درگیریها شهیدشدن یکی یادوتاآخه اون یکی بالاخره ازیه جایی بوده لابدباباننه ایی هم داشته نداشته؟
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1397/10/07
کریمی قدوسی اینو کاملا درست گفته و ری استارت بدون هویت نباید کسی تحریک ش میشد که متاسفانه عده یی فریب خوردن مساجد و پایگاه بسیج را اتش زدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج