تلفن‌های رومیزی رو به فراموشی می‌روند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
استخدام_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
استخدام_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۰۷۲۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
۶۴۴۶
تلفن های رومیزی حالا برای خیلی از ما، به نوستالژی تبدیل شده است. صدای گرفتن شماره که با چرخاندن صفحه می‌آمد اما هنوز در گوشم است. پدربزرگم یکی از آن‌ها داشت؛ بعد از فوتش نفهمیدم کجا رفت اما پدرم که یک آدم کلاسیک باز بود، رفت و یک تلفن رومیزی سلطنتی خرید؛ با یک میز چوبی و آن را گذاشت گوشه خانه؛ جایی که همه بتوانند آن را ببینند.

وبسایت گجت نیوز - م. معصوم‌پور: تلفن های رومیزی حالا برای خیلی از ما، به نوستالژی تبدیل شده است. صدای گرفتن شماره که با چرخاندن صفحه می‌آمد اما هنوز در گوشم است. پدربزرگم یکی از آن‌ها داشت؛ بعد از فوتش نفهمیدم کجا رفت اما پدرم که یک آدم کلاسیک باز بود، رفت و یک تلفن رومیزی سلطنتی خرید؛ با یک میز چوبی و آن را گذاشت گوشه خانه؛ جایی که همه بتوانند آن را ببینند.

اینطور شد که ما هر بار که چشممان به تلفن سلطنتیمان می‌خورد، دلمان قرص می‌شود که نوستالژی‌هایمان هنوز برایمان ارزش دارند. خرید و فروش تلفن، این روزها با آمدن نسل‌های جدیدی از تلفن های رومیزی هنوز کارایی و عملکرد خاص خودش را دارد؛ از خانه تا شرکت.

پارکینگ پروانه، یکی از آن جاهایی است که می‌توان به معنای واقعی کلمه از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن پیدا کنی. خرید و فروش تلفن‌های قدیمی رومیزی که جای خود دارد. می‌گوید نامش بیژن است و تنها سه مدل تلفن قدیمی دارد. یکی‌اش برای پدربزرگ پدربزرگش است که بعد از عمویش، به او ارث رسیده است. چای می‎ریزد و شروع می‌کند به صحبت کردن: «پدربزرگ پدربزرگم، خانواده اشرافی بودند؛ دستشان به دهنشان می‌رسید. عبدالله پسرشان بود؛ تلفن که آمد، عبدالله رفت یکی برای خانه خرید. پدرش فهمید عبدالله تماس‌های مشکوکی می‌گیرد. یک روز مچش را گرفت، زد پس کله عبدالله و تلفن را هفت سوراخ قایم کرد. عبدالله به اکرم نرسید.» به اینجا که می‌رسد سیگارش را روشن می‌کند: «بعد از آن‌ها، می‌رسد به پدربزرگم. پدربزرگم آن موقع‌ها زن و بچه داشت. استفاده درست حسابی می‌کرد از تلفن. کار و کاسبی می‌چرخاند. دست آخر یک روز همین تلفن زنگ خورد و خبر فوت مادربزرگم که می‌شد زنش را به او دادند. حاج ابراهیم همانجا سکته کرد. همه از این تلفن بدشان می‌آمد تا عمویم یک روز برداشت و برد خانه‌اش؛ البته به شرط اینکه کسی از آن استفاده نکند. زن‌عمویم می‌گفت این تلفن شگون ندارد. چند ماه بعد عمویم در تصادف فوت کرد. راست می‌گویند، این تلفن در خاندان ما شگون ندارد. می‎خوایش؟»

تلفن در زمان حکمرانی ناصرالدین شاه به ایران آمد و اولین تماس تلفنی از شمس العماره تا باغ سپهسالار صورت گرفت. تلفن‌های ثابت تا سال 1373، یعنی ورود تلفن‌های سیار در ایران یکه‌تاز بودند اما رفته رفته بعد از آن خرید و فروش تلفن، روند نزولی به خود دید. تلفن های رومیزی امروزه در انواع مختلفی به فروش می‌رسد. تلفن‌های مدرن در بازار ایران که عمدتا چینی هستند، برعکس تلفن‌های سنتی، مجهز به دستگاه شماره انداز، منشی تلفن و امکان ذخیره شماره تلفن‌های افراد است. تلفن‌ها خود به سه بخش بی‌سیم، رومیزی و دیواری تقسیم می‌شود که امروزه تلفن‌های بی‌سیم مخاطب بیشتری دارد.

در سایت‌ دیوار، خرید و فروش تلفن در انواع کلاسیک و جدید صورت می‌گیرد. به عنوان مثال اگر به دنبال تلفن‌های قدیمی‌تر هستید و دکوراسیون سنتی، سبک مورد علاقه‌تان هست یا عاشق داستان‌سرایی برای صاحبان قبلی تلفن‌های قدیمی هستید، یک تلفن سلطنتی به همراه میز برنز آن، 600 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین اگر صرفا یک تلفن کلاسیک بدون میز می‌خواهید، یک مورد به قیمت 180 هزار تومان به فروش می‌رسد.

اگر هم به دنبال تلفن‌های جدید هستید، دو مارک پاناسونیک و آلکاتل از پرفروش‌ترین مارک‌های تلفن هستند. در سایت دیوار، تلفن بی‌سیم پاناسونیک ساخت مالزی با امکانات کامل، 110 هزار تومان آگهی شده است. همچنین یک دستگاه تلفن بی‌سیم آلکاتل با امکانات پیشرفته از قبیل کارکردن بدون برق، بلوتوث‌دار و با قابلیت نشان دادن مخاطبان گوشی موبایل، 300 هزار تومان در این سایت به فروش می‌رسد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1396/12/03
کاشکی ی چیزی حسابی برای گفتن داشتی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آف دکور _فوتر
دکتر عارفی - فوتر