حامیان اصولگرای احمدی‌نژاد، عذرخواهی کنند!
۶۸۱۷۴۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
۵۲۱۰ 
در جایی عنوان شده که مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص شأن نزول این جمله از سوی امام(ره) توضیح داده، می گوید: «شأن نزول آن جمله این بود که در حذف نیروهای کاردان سابق افراط نکنند که این یک مسأله بود. الان که بحث می‌کنند، هر کسی به میل خودش استفاده می‌کند. مثلاً به سلیقه فلان جریان فلان کس الان مسیر خوبی ندارد و در گذشته هم افتخاراتی داشت. می‌گویند افتخارات گذشته جدا، ولی الان خوب نیست.»

تابناک: در جایی عنوان شده که مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص شأن نزول این جمله از سوی امام(ره) توضیح داده، می گوید: «شأن نزول آن جمله این بود که در حذف نیروهای کاردان سابق افراط نکنند که این یک مسأله بود. الان که بحث می‌کنند، هر کسی به میل خودش استفاده می‌کند. مثلاً به سلیقه فلان جریان فلان کس الان مسیر خوبی ندارد و در گذشته هم افتخاراتی داشت. می‌گویند افتخارات گذشته جدا، ولی الان خوب نیست.»

او عنوان کرده، «این می‌تواند در جایی درست باشد؛ یعنی کسی قبلاً خیلی خدمات داشته و خوب بوده و خدوم بوده و الان نیست، بله این می‌تواند درست باشد، ولی با تحلیل آنها؛ برای خودشان و با سلیقه آنهاست و می‌گویند هرکس با ما نیست، الان حالش خوب نیست که اگر این باشد؛ حرف بی‌ربطی است.»

پس از رحلت امام خمینی(ره) این جمله ایشان یعنی (ملاک حال فعلی افراد است) دستاویز بسیاری از اظهار نظرها و حتی کینه ورزی ها شده و به همین واسطه افرادی حذف یا جذب شده اند. اما در حقیقت آنچه عیان است منظور عبارت بیشتر در راستای استفاده مثبت و جذب افراد بیان شده و نباید آن را ملاک و معیاری برای بهره بردن های شخصی و یا جناحی کرد.

این جمله برای «محمود احمدی نژاد» همزمان در دوران ریاست جمهوری اش از سوی حامیان اصولگرایش بارها علیه رقیبان و منتقدان او استفاده شد و تلاش زیادی صورت گرفت که با بهره بردن از یک جمله امام (ره) برخی افرادی که انتقادات زیادی را به احمدی نژاد و دولتش داشتند یا ساکت کنند و یا اینکه آنها را فاصله گرفته از آرمان های اولیه انقلاب و امام(ره) معرفی کنند؛ در حالی که بی خبر بودند این فرد بعدها نشان خواهد داد که فکر و اعتقادش هیچ نزدیکی و سنخیتی با آرمان های انقلاب و امام ندارد

احمدی نژاد در دو سال اولی که از قدرت کنار رفت، تقریبا ساکت بود و سعی کرد که بلافاصله با کنار رفتن از عرصه قدرت آنچه در ذهن دارد را رو نکند؛ او با نزدیک تر شدن به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خود را بیشتر و بیشتر در عرصه سیاسی و عمومی ظاهر کرد و در نهایت نشان داد که تاب دوری از ریاست جمهوری و نداشتن قدرت را ندارد.

او حتی با وجود اظهار نظر صریح رهبر معظم انقلاب که ورود او را به عرصه انتخابات ریاست جمهوری صلاح ندانسته بودند، به بهانه ثبت نام «حمید بقایی» وارد وزارت کشور شد و در نهایت حضور خود برای انتخابات ریاست جمهوری را پس از ثبت نام رسمی کرد که البته شورای نگهبان صلاحیت او را تائید نکرد و مانع از حضور احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری شد.

پس از آنکه او رد صلاحیت شد، قوه قضائیه نیز پس از انجام بررسی های لازم در خصوص تخلفات احمدی نژاد و یارانش در دوران 8 ساله ریاست جمهوری پرونده آنها را دنبال کرد که این موضوع باعث شد احمدی نژاد رفته رفته خود واقعی اش را عرضه کرد و مواضع و انتقاداتی که نسبت به ارکان نظام دارد را رسمی تر کند. البته او همواره در دوران ریاست جمهوری اش هم برخورد با اطرافیان، نزدیکان و کابینه اش را «خط قرمز» خوانده بود و لذا برو چنین رفتارهایی از او خیلی هم غیرقابل پیش بینی نبود.

در آخرین اقدام احمدی نژاد در نامه ای خواستار «برگزاری هرچه سریع تر و بی قید و شرط انتخابات آزاد شده است!» موضوعی که بسیار جای تأمل دارد. در حالی که بسیاری منتقد احمدی نژاد از همین بابت هستند، حالا او انگار «دست پیش را گرفته که پس نیفتد» و خواستار برگزاری انتخابات آزاد و بی قید و شرط شده است!

پرسش اساسی از احمدی نژاد که این روزها غم و غصه انتخابات آزاد، عدالت، برخورد با مفاسد و ... است، این است که او پیش و بیش از همه باید پاسخ بدهد که در 8 ساله دولت او چند نفر از فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و ... به بهانه های مختلف و به ویژه مخالفت با او و دولتش بازداشت و راهی زندان شدند، در دولت او چطور اختلاس های کلان چند هزار میلیاردی شکل گرفت و «خاوری»ها، «بابک زنجانی» ها و «امیر منصور آریا» ها سر برآوردند. چطور دکل های نفتی گم شد و بسیاری از نظامات اجرایی و اداری کشور برای راحت تر شدن اختلاس ها و دور زدن قانون از بین رفت؟ چطور قیمت ها هر روز متفاوت تر و بالاتر از روز گذشته بود و دارایی و ثروت مردم در عرض چند شب به یک چهارم کاهش یافت؟

بخش عمده ای از تقصیرها جدای از احمدی نژاد و اطرافیانش بر عهده اصولگرایان حامی اوست؛ کسانی که تا همین چند ماه پیش هم احمدی نژاد منهای مشایی را قبول داشتند! در حالی که بسیاری از دلسوزان نظام از همان ابتدای شروع به کار این فرد، در خصوص اقدامات و تفکر او و اطرافیانش هشدار داده و از کارها و سخنان او ابراز نگرانی کرده بودند.

اگر این افراد (حامیان اصولگرای احمدی نژاد) بخواهند بگویند بنا به فرمایش امام (ره) «میزان در هر کس حال فعلى او است» باید بدانند که بنا بر نصایح و هشدارهای دلسوزان نظام این موضوع شامل حال آنها نمی شود. چنانچه قبلا گفته شده یکی از ملاک های مهم سیاستمدار شمردن افراد برخورداری آنان از بصیرت و آینده نگری است و لذا چنین موضوع را نمی توان خیلی در مورد حامیان اصولگرای احمدی نژاد صادق دانست.

در شرایط فعلی مهمترین مسأله در خصوص حامیان رئیس دولت های نهم و دهم که حالا به دلیل برخورد با اطرافیانش و محروم ساختن او از بازگشت دوباره به قدرت به عنوان اپوزیسیون نظام و ارکان آن خود را مطرح می کند، عذرخواهی از مردم در قبال حمایت از چنین فردی است که جز منافع شخصی خود و اطرافیانش به هیچ چیز دیگری فکر نمی کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1396/12/05
همه شما باید عذر خواهی کنید اما دیگر عذر خواهی فایده ای ندارد
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1396/12/05
احمدی نژاد چرا اینهایی که دارن دزدی میکنن اختلاس میکنن حقوقهای ملیاردی میگیرن اونها باید از ما ملت معذرت خواهی کنن
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1396/12/05
هر دو جناح باید شرمنده مردم باشید فقط به فکر کوبیدن هم هستید و مردم با اتیش شما سوختن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
نه این جناح نه اون جناح حزب فقط حزب الله . من الله توفیق.
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1396/12/05
از مردمواقعا که رو دارید دیگه زمان سو استفاده از مردم تو به پایان رسیده
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1396/12/05
عذر خواهی که ربطی هم به مردم نداره واسه مردم میشه ولی اگه پولی یا چیزی از جایی یا کسی برسه مردم حقی توش ندارن
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1396/12/05
چرا اختلاسگران اوواونایی. که سپرده مردم روبالا کشیدن باید معذرت خواهی کنن! اونایی که دارن رانت خواری میکنن. اونایی که ربارو. وارد زندگی مردم کردن! اونا باید از مردم معذرت خواهی کنن. درود براحمدی نژاد. حامی محرومان. زنده باد احمدی نژاد دلسوز مردم! زنده باد احمدی نژاد! !!!
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1396/12/05
درود براحمدی نژاد حامی محرومان وپابرهنه ها
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1396/12/05
احمدی نژاد را بخاطر شجاعتش باید ستود ام میخوام این سوال رااز اصولگرایان بپرسم که تاریخ انقضاء بصیرت آنها درمورداحمدی نژاد چند ساله بود که به این زودی تمام شد
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1396/12/05
سلام،میزان حال افراد است،تازمانیکه احمدی نژاد در خط رهبری بود مورد حمایت اصولگراهابود،اگر بنا به عذر خواهی اصولگرا ها باشد،حتما اصلاح طلبان بیشتر باید عذر خواهی کنند که خیلی از بزرگان انها مثل مهاجرانی و... در دامان غرب و سعودی ها هستند
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1396/12/05
این فرمایش امام تا دنیا دنیاست کاربرد دارد "ملاک حال فعلی افراد است"اصولگرایان زمانی حامی احمدی نژاد بودند که حالش بهتر از رقبایش بود و حال که اینطور نیست دیگر حامیش نیستند و این کاملا منطقی است.
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1396/12/05
عذرخواهی برای بیکاری کار نمیشه سفره های خالی پر نمیشه وضع ما ده بیست سال به عقب برنمی‌گرده این عذرخواهی ها فقط در رده‌های بالای به درد هم میخورد وگرنه یک ریال به نفع ملت نیست اقایان همه کار میکنه تا مجبور میشن فقط میگن ببخشید ایا بااین عذرخواهی ها مملکت پیشرفت میکنه
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1396/12/05
اگه عذر خواهی باشه اول باید طرفدارهای موسوی و کروبی و خاتمی و رفسنجانی اقدام کنند .احمدی نژاد زحمت خودش را کشید .اما الان از بس بهش تهمت زدند از کوره در رفت و از قطار انقلاب پیاده شد ..انشاا... توبه کنه و به دامن انقلاب برگرده.روحانی10 درصد خدمات احمدی نژاد هم حدمات نداشت
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1396/12/05
چرا عذر خواهی کنن حرفش درسته دولت روحانی داره مملکت رو به فنا میبره بعدش مگه روحانی نگفت رفراندم خوب این هم رفراندم
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1396/12/05
همه باید از اون سید بزرگوار، سید سبز پوش، اون سیدی که الان چند سال هست به ناحق در حصر هست عذر خواهی کنید، اوف بر همگی شما ها، که اصلاً حق الناس را نمی‌شناسید، ننگ بر همگی کسانی که هنوز ساکتند بر حقانیت سید میر حسین موسوی حفظ الله علیه
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1396/12/05
درود بر شجاعت دکتر احمدی نژاد مردمی با ارزوی سلامتی ایشان و نابودی دشمنانش از خدا
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1396/12/05
زنده باد احمدی نژاد که با ظلم و ستم مبارزه میکند و از هیچ‌کس هراسی ندارد چون دزد نیست و یرش بالاست
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1396/12/05
بنظر میاد اثولگراها و اصلاح طلبان که در‌حق این مردم ظلمهای زیادی‌کردن باید از مردم‌عذر خواهی کنند نه تحمدی نژاد که انها را افشا کرد درود بر احمدی نژاد سردار ملی ایران مصدق زمان‌
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1396/12/05
احمدی نژادبزرگوار،شیفته خدمت است نه مثل بعضی هاتشنه قدرت.ایشان همیشه قدرت داردوقدرتش ازایمان وی است ؛ ازخداونداست
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1396/12/05
شخصی که گفته اصولگرایان بایدعذرخواهی کنن پس بایداصلاح طلبان که برن درنزدخداتوبه کنن تامردم وخداازشون بگذرن فک کنم اصلاح طلبان یکم برگردن به عقب خواهن دیدکه چه بدبختیابرسراین مردم اوردن چه مشکلاتی برسراین مردم ریخته شده احمدی نژادهم یه انسان هست وجایزالخطاولی این مسائلی که الان داره مطرح میکنه اصلاربطی به اصول گراهانداره چون اصول گراهاخیلی وقت پیش دست ازاین آدم کشیدن هرکی میخوای باشی باشی کسی که جلوی ولی فقیه جلوی رهبری زبان درازی کندوپادرازی کنداون زبان بایدبریده شودواون پاهم بایدقطع شودچه اصول گراچه اصلاح طلب.
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1396/12/05
ما فقرا مستضعفان کارگران حامی دولت احمدی نژاد هستیم انشاءالله موفق هستیم یا حق
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1396/12/05
بله به خاطر کارهای اقتصادی .ورفاهی برای مردم عجب دورانی شده والله همه چی برعکسه!!!!
United Arab Emirates
22:39 - 1396/12/05
اولا برنامه انتخابات که میگویی دکتر احمدی نژاد آمد وآقا نهی کرده بود فرمایش آقا فقط بخاطر اختلافات و تفکر ونقشه ای که دار و دسته آقای . ..و.همین اصلاح طلب فعلی که میخواهد رفراندوم برگذار کند بود وآقا نخواسته در کشور هرج و مرج بوجود بیاید . دوم خواست چون ماه یک شبه پیداش نشد خواست پیداش بشه تا مردم دقیقا بشناسنش که باز بحث تقلب پیش نیاره . خیلی رودارین . چطور تورو این ملت خجالت نمی کشید که با این وعدهای دروغ بازم سرتون زیر برف کردین وفکر میکنید مردم ازتون راضین از زمان روحانی هزار بلا کشور گرفت داعش دلدار شد تا تهران اومد
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1396/12/05
خیلی از اصولگرایان و اصلاح طلبان بدند ولی اصلاح طلبان بدترند.
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1396/12/06
فقط احمدی نژاد
چون دزد نبود
واقعا به فکر مردم بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج