خوب و بدهای حضور اینفانتینو
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۳۴۵۲
۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۲
۷۵۸۰
با حضور اینفانتینو یک فرصت طلایی برای فوتبال ایران به وجود آمده است.

شهروند: با حضور اینفانتینو یک فرصت طلایی برای فوتبال ایران به وجود آمده است. برنامه سفری که جمعه‌شب به پایان می‌رسد و همه باید دست‌به‌دست هم بدهند. وقتی بالاترین مقام اجرایی فوتبال جهان ایران را ترک می‌کند،‌ فوتبال کشور توانسته باشد بهترین استفاده را از این حضور کرده باشد و امتیازهای ویژه‌ای در زمینه‌های مختلف از رئیس فیفا بگیرد. البته سفر جیوانی اینفانتینو در ایران همان‌طور که یک فرصت طلایی برای ایران است، می‌تواند تبعات منفی هم به دنبال داشته باشد. باید دید مدیران فوتبال کشور تا چه حد از این حضور بهره‌برداری خواهند کرد. ایران در بحث میزبانی جام‌جهانی فوتسال‌ و جام‌جهانی فوتبال در رده‌های سنی مختلف نوجوانان و جوانان که باعث حضور استعدادیاب‌های برجسته فوتبال جهان در ایران می‌شود، می‌تواند امتیازهای ویژه‌ای از رئیس فیفا بگیرد و آمادگی خود را نشان بدهد. ماجرای سیاسی‌کاری‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا در حمایت از عربستان و امارات و برگزاری بازی تیم‌های ایران و عربستان در کشور ثالث بدون دریافت غرامت هم یکی از مهمترین موضوعاتی است که درباره آن بحث خواهد شد. همچنین مشکل تحریم‌های ایران که دریافت پاداش‌ها و پول‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا را همواره برای ایرانی‌ها با مشکل مواجه می‌کند، اما این تمام آن چیزی که در این سفر اتفاق خواهد افتاد، نیست.

چالش تیم داوری ایران در جام‌جهانی

علیرضا فغانی،‌ رضا سخندان و محمدرضا منصوری داوران ایرانی که احتمالا در لیست نهایی فیفا برای حضور در جام‌جهانی حضور خواهند داشت، قضاوت مهمترین بازی ایران را مقابل چشمان رئیس فیفا برعهده دارند. با توجه به حواشی دربی و واکنش هواداران و بازیکنان دو تیم به تصمیمات داوری‌، باید توجه داشت که کار برای فغانی سخت خواهد بود و او قبل از این هم از مدیران فدراسیون خواسته بود قضاوت دربی را به یک داور جوان‌تر بدهند. با این وجود هرگونه اشتباه توسط تیم داوری مورد توجه اینفانتینو قرار خواهد گرفت. به همین دلیل فغانی باید دقت داشته باشد و تلاش خود را چندبرابر کند. او با تلاش و موفقیت‌های زیاد در لیست انتخابی جام‌جهانی خواهد بود و احتمالا در مراحل بالاتر هم قضاوت می‌کند.

مثبت و منفی‌های تماشای دربی

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده رئیس فیفا با حضور در تهران تماشاگر ویژه دربی پایتخت خواهد بود. همزمانی سفر اینفانتینو به ایران با برگزاری دربی بهترین فرصت است تا عالیرتبه‌ترین مقام دنیای فوتبال از نزدیک شاهد بزرگترین و جذاب‌ترین بازی فوتبال ایران و آسیا باشد. اهمیت دربی و توجه بیش از حد مردم به این مسابقه و حضور پرشور آنها در ورزشگاه آزادی آن هم در روزهایی که استقلال و پرسپولیس شرایط خوبی دارند،‌ قطعا می‌تواند تبعات مثبت و منفی به همراه داشته باشد. بحث اول رویاپردازی درباره این حضور و دیدن یک استادیوم پر از تماشاگر پرشور است تا همین توجه مردم روی تصمیمات و نگاه اینفانتینو به ایران اثر مثبت بگذارد. بعد منفی قضیه هم مسائل حاشیه‌ای بازی‌های این‌چنینی در ایران همچون درگیری تماشاگران و پرتاب مواد منفجره است که می‌تواند برای فوتبال ایران ضدشانس باشد. دلیل هم این است که فیفا تأکید ویژه‌ای روی برگزاری مسابقات در نظم و امنیت کامل دارد و به همین ترتیب تمام مسئولان و چهره‌های ورزشی در این مدت از تماشاگران خواسته‌اند رفتاری در ورزشگاه نداشته باشند که باعث نگاه منفی اینفانتینو به میزبانی مسابقات فوتبال در ایران باشد. به‌طور مثال گفته می‌شود از آنجایی که استعمال دخانیات در ورزشگاه‌ها طبق قانون فیفا هم ممنوع است،‌ برای دربی هشتاد‌وششم سختگیری بیشتری انجام شده تا بوی بد سیگار در آزادی مشکلاتی برای اینفانتینو و همراهانش ایجاد نکند.

موضع اینفانتینو درباره غیبت زنان چیست؟

برخی شایعات حکایت از این مسأله دارد که یکی از انگیزه‌های اصلی اینفانتینو برای حضور در تهران که تاکنون هیچ اطلاع‌رسانی رسانه‌ای هم درباره آن نشده، بحث حضور بانوان در ورزشگاه است. گفته می‌شود رئیس فیفا قصد دارد در جریان جلسات خود با مدیران فدراسیون فوتبال،‌ وزارت ورزش و مهمترین دیدار خود در تهران با حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران،‌ پیرامون حل مشکل منع ورود زنان به ورزشگاه که به یکی از دغدغه‌های دوران ریاست او در فیفا تبدیل شده، صحبت‌های مهمی انجام بدهد و رسما خواستار تغییر این رویه در ایران شود. به هرصورت رئیس فیفا چند ماه قبل هم که سفری به عربستان داشت، در دیدار با پادشاه عربستان‌سعودی خواستار حل‌وفصل این موضوع شد. بعد از سفر رئیس سوییسی فیفا به ریاض بود که رایزنی‌های لازم توسط مقامات عالیرتبه این کشور انجام و مقدمات حل این مشکل فراهم شد و درنهایت زنان عربستانی توانستند مجوز حضور در ورزشگاه‌های فوتبال را برای حمایت از تیم محبوب خود کسب کنند. به این ترتیب به نظر می‌رسد که با درخواست رسمی رئیس فیفا این پروژه در ایران هم شکلی جدی‌تر به خود خواهد گرفت، چراکه اینفانتینو بعد از حضور در ورزشگاه آزادی برای تماشای دربی به چشم هم خواهد دید که زنان جایی در ورزشگاه ندارند و این یک اتفاق در حاشیه حضور رئیس فیفا خواهد بود.

از ملاقات با رئیس‌جمهوری تا چند دید و بازدید مهم

همان‌طور که اشاره شد، مهمترین برنامه اینفانتینو در ایران ملاقات با رئیس‌جمهوری است که احتمالا پنجشنبه انجام خواهد شد که صحبت‌های احتمالی روحانی پیرامون حمایت دولت ایران از فوتبال و سایر مسائل بشدت می‌تواند تاثیرگذار باشد. در کنار دیدار با رئیس‌جمهوری و تماشای دربی، حضور در فستیوال فوتبال بانوان، بازدید از آکادمی ملی فوتبال و برگزاری یک بازی دوستانه فوتسال هم در برنامه‌ها وجود دارد. البته فدراسیون تصمیم دارد ملاقات رئیس فیفا با مدیران باشگاه‌ها و با حضور پیشکسوتان فوتبال و احتمالا برگزاری نشست خبری را هم ترتیب بدهد. کنفرانس خبری از ساعت ١٨ تا ١٩ با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار خواهد شد. اینفانتینو سپس برای ضیافت شام به برج میلاد می‌رود.

بازی نمادین با بزرگان فوتبال و فوتسال ایران

یکی از برنامه‌های جذاب حضور اینفانتینو در ایران، برگزاری یک بازی دوستانه فوتسال است که به پیشنهاد خودش قرار است برگزار شود. او و فان باستن اسطوره فوتبال هلند، در سالن مرکز تیم‌های ملی با چهره‌های مطرح فوتبال ایران فوتسال بازی خواهند کرد. اینفانتینو سپس برای تماشای دربی در ورزشگاه آزادی حاضر می‌شود.

امنیت ایران را به رخ اینفانتینو بکشیم

| محمد فنایی | پیشکسوت داوری فوتبال|

حضور اینفانتینو در ایران یک اتفاق بسیار بزرگ است و ما باید نهایت برنامه‌ریزی و نظم را داشته باشیم تا او از این سفر فشرده خسته و کلافه نشود و با خاطره و اتفاقات خوبی ایران را ترک کند. امروز فوتبال بُعد سیاسی دارد و ما می‌خواهیم اثبات کنیم که مظلوم واقع شدیم. در حوزه خلیج‌فارس مشکلاتی برای ما به وجود آمده است و نمی‌توانیم برابر نمایندگان عربستان در خاک کشور خودمان میزبانی کنیم. هرگونه حرکت غیراخلاقی، توهین، فحاشی و پرتاب اشیا می‌تواند به ضرر فوتبال ما باشد، چراکه برای فیفا مسجل می‌شود که ما در کنترل امنیت مشکل داریم. هواداران باید در طول بازی آستانه تحمل خود را افزایش دهند. درحالی ‌که کشورهای حوزه خلیج‌فارس تماشاگر ندارند، ما از این نعمت بزرگ بهره می‌بریم. این تماشاگر در خیلی از بازی‌ها، یار دوازدهم تیم‌های ما در کشورمان هستند. مسأله مهم دیگر که باید به آن اشاره داشت، ماجرای حضور بانوان در ورزشگاه‌های فوتبال است. اگر بانوان هم در ورزشگاه بودند، یک اتفاق خوب برای ما رخ می‌داد. مسئولان تصمیم‌گیر می‌توانستند کاری کنند که بخشی از ورزشگاه در تصاحب بانوان باشد. آن‌وقت می‌توانستیم امتیازات زیادی از فیفا بگیریم و حتی میزبانی رقابت‌های بین‌المللی را به دست بیاوریم. اگر اینفانتینو سوال کند که بانوان کجا هستند، یک معضل بزرگ درست می‌شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1396/12/09
فردوسی پورچراتوبرنامه ۹۰نگفت این مسأله مهم وخوب کاش باکیروش پرافتخار درستکار شجاع فهمیده بزرگم دیدارکن بایدتمدیدبش وخوبی بتونین تواستادیوم برقرار کنند تافیفاخوشش بیادفغانی خیلی کارش خوب وخیلی بازیهای مهم جهانی وسواس زدتافینال المپیک وباشگاههای جهان سال دیگه خدابخوادومیتونه فینال جام جهانی وسواس بزنه افتخاربزرگ برای وطن وهم وطنانمون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر