روحانی: برجام کلید بود نه شاه کلید
۶۸۳۸۸۳
۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۷
۸۴۹۹
روحانی با اشاره به برخی اظهارنظرها در مورد دستاوردهای برجام در کشور، خاطر نشان کرد: برخی تصور می‌کنند که برجام شاه‌کلیدی است که می‌تواند هر قفلی را بگشاید و این در حالی است که برجام شاه کلید نبوده و تنها یک کلید است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهور تعامل و گفت‌وگو را مهمترین ویژگی فناوری ارتباطات نوین برشمرد و با تاکید بر این که «دوران پهنای باند است، نه تنگنای باند»، اظهار داشت: از صنعت و فناوری و تاثیر آن بر سبک زندگی نمی‌توان فرار کرد اما قادریم از هویت خود دفاع کنیم.

 حسن روحانی چهارشنبه شب در جلسه برگزیدگان و توسعه استان هرمزگان با بیان این که انقلاب ارتباطات، دومین تحول بزرگ در جوامع را آفرید، گفت: خواه‌ناخواه صنعت به جوامع تحمیل می‌شود. باید از خوبی‌های آن استفاده و از مشکلات آن کاست.

روحانی همچنین گفت: در قرن‌های اخیر جهانیان و از جمله ملت ایران با دو پدیده بسیار مهم روبرو شدند. اولین پدیده انقلاب صنعتی بود که مردم را با یک تحول عظیم مواجه و روال و سبک زندگی آنها را دچار دگرگونی‌های اساسی کرد. انقلاب صنعتی ارتباطات مردم را تحت تأثیر قرار داد و دیدار و گفت‌وگویی که پیش از آن مستلزم صرف زمان‌های طولانی بود حالا با محصولات دنیای صنعتی جدید بسیار آسان‌تر و سریع‌تر مقدور و ممکن شده بود. انقلاب صنعتی دستاوردها و نکات مثبت زیادی داشت اما در کنار خود مشکلاتی نیز ایجاد کرد. اگر چه تردد مردم با خودرو یا انجام کارهایشان با وسایل صنعتی بسیار آسان‌تر و سریع‌تر شده، اما انقلاب صنعتی در عین حال محیط زیست ما را نیز آلوده کرده و باعث تخریب آن شده است.

رئیس‌جمهور با بیان این که با همه این توصیف‌ها برای ما ممکن نیست که از انقلاب صنعتی فاصله بگیریم و بگوییم چون صنعت برای ما مشکلاتی ایجاد کرده، آن را نمی‌خواهیم، اظهار داشت: برخی گمان می‌کردند صنعت با سنت‌های ما سازگار نیست و لذا باید از آن فاصله بگیریم، اما این تصوری خطا و اشتباه است؛ چرا که چه ما بخواهیم و چه نخواهیم، صنعت خودش را بر ما تحمیل کرده و تحمیل می‌کند. ما باید تلاش کنیم آثار بد انقلاب صنعتی برای سلامت جسم و روح انسان‌ها را کمتر کنیم و با انجام اصلاحات لازم به گونه‌ای رفتار کنیم که بتوانیم از فواید صنعت استفاده کرده و از آسیب هایش در امان باشیم.

روحانی در ادامه با بیان این که پس از انقلاب صنعتی در دهه‌های اخیر، انقلاب دومی رخ داده که تحول در زندگی انسان‌ها را شدت بخشیده و تسریع کرده است، گفت: انقلاب در فناوری ارتباطات و اطلاعات انقلاب دومی است که با شدت بیشتری زندگی امروز انسان‌ها را تحت تأثیر خود قرار داده است. امروز مردم می‌توانند با هر کس که می‌توانند خیلی راحت‌تر و سریع‌تر تماس بگیرند و از هر چه در دنیا می‌گذرد به سرعت و سهولت مطلع شده، افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و با افکار دیگران به راحتی آشنا شوند که این تحولات جهان را از حالت ارتباطات یکسویه و یکطرفه خارج کرده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: آیا می‌توانیم از این تحولات خود را بر کنار نگاه داریم و بگوییم ما اینترنت پرسرعت، پهنای باند و امکانات جدید دیگر مثل موبایل و نظایر آن را نمی‌خواهیم؛ چرا که این امکانات آثار سوئی دارند؟ امروز صنعت و تحولات مربوط به دنیای ارتباطات چنان با زندگی ما مخلوط شده و سبک زندگی انسان‌ها را تحت تأثیر قرار داده که به هیچ‌وجه نمی‌توانیم خود را از این دگرگونی‌ها جدا نگاه داریم. دیگر این اختیار را نداریم که بگوییم کدام یک از این تحولات و دستاوردهای ناشی از آن خوب است یا بد و حلال است یا حرام. ما وارد این فضا شده‌ایم و این تحولات بر ما تحمیل شده‌اند که اتفاقاً فواید زیادی نیز داشته‌اند و البته باید در برابر آثار سوء آنها نیز از خودمان مراقبت کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: در نتیجه این تحولات سبک زندگی ما تغییر کرده و پس از این نیز تحت تأثیر تحولات آینده تغییر خواهد کرد، منتها ما اصول، عقاید، هویت و باورهایی داریم که باید از آنها حفاظت و مراقبت کنیم. مگر در دوران انقلاب صنعتی نتوانستیم از هویت‌مان دفاع کنیم. وقتی انقلاب صنعتی رخ داد نیز برخی‌ها فکر می‌کردند، مدرسه و دانشگاه نوجوانان و جوانان ما را از خدا جدا می‌کند، اما مگر چنین اتفاقی افتاد؟

رئیس‌جمهور با بیان این که امروز شاهد آن هستیم که جوانان مؤمن کشورمان با استفاده از دستاوردهای تحولات دنیای جدید به امور دینی و ایمانی خود می‌پردازند و مثلاً مکرر جوانانی را می‌بینیم که در موبایلشان، قرآن یا زیارت عاشورا می‌خوانند، گفت: نکته مهم این است که باید برای شرایط جدید امروز و آینده برنامه داشته باشیم. تحولات دنیای جدید را نه می‌توان رها کرد و نه می‌توان با این تحولات مبارزه و مقابله کرد. شاید بتوان با مقابله با تحولات جدید فقط اندکی آشکار شدن آثار آنها را به تأخیر انداخت، اما نمی‌توانیم جلوی این تحولات را بگیریم. امروز وظیفه همه ما برای حراست از داشته‌هایمان سخت‌تر از قبل شده و دیگر فقط دولت، حوزه‌های علمیه یا دانشگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند بار مسئولیت حراست از دین را به تنهایی بر عهده بگیرند. امروز همه باید به صحنه بیایند و همه باید احساس مسئولیت کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: باید برای زندگی در فضای جدید برنامه داشته باشیم و فرزندانمان را نه برای امروز که برای فردا تربیت کنیم. اگر این اصل را در تربیت فرزندان‌مان رعایت نکنیم. آنها به زودی از ما دور می‌شوند و بین ما و فرزندانمان شکاف نسلی شکل می‌گیرد. ما باید در شرایط دنیای امروز به دنبال ویژگی‌های عصر خود بوده و خود را در این شرایط حراست کنیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: یک زمان سیاست خارجی در اختیار دیپلمات‌ها بود اما امروز یک شبکه پیام‌رسان بین‌المللی می‌تواند در سیاست خارجی اثرگذار باشد و یک شخصیت سیاسی برنامه‌ها و اقدامات خود را با مطالعه در تمامی این موضوعات سازماندهی می‌کند.

دکتر روحانی تصریح کرد: اگر امروز می‌خواهیم دین‌مان را تبلیغ کنیم، باید خود را با شرایط ارتباطی روز دنیا تطابق دهیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ما در دولت یازدهم و دوازدهم به این تصمیم رسیدیم که در برابر فناوری‌های جدید دنیای امروز باید راه استفاده درست از ارتباطات را پیش بگیریم و نمی‌توانیم از آن جدا شویم، اما در عین حال باید حواسمان جمع باشد و بدانیم که خطرات گسترده‌ای پیش روی ما قرار دارد. در طول ۴ سال دولت یازدهم زجرهای فراوانی را متحمل شدیم تا بتوانیم این شرایط را حفظ کنیم، چرا که می‌دانستیم شکل دنیای امروز وابسته به ارتباطات است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز ارتباطات در دنیای علمی، با گذشته بسیار متفاوت است، گفت: امروز تمامی نقدهایی که به دولت می‌شود، با استفاده از همین وسایل ارتباطی بوده و افرادی که میانه خوبی با دولت نداشته و به ظاهر می‌گویند که نباید از این وسایل استفاده کنیم، بیشترین بهره‌برداری را از آنها علیه دولت دارند.

روحانی با اشاره به اظهارنظرهای گوناگون درباره بودجه سال آینده کشور و بررسی تمام فصول و بندهای بودجه در فضای مجازی، گفت: ایستادم تا مردم از جزییات بودجه مطلع شوند چون خزانه از آن مردم است. معتقدیم مردم باید نقد کرده و بدانند در کشور چه خبر است و اگر بودجه‌ای به دستگاه، نهاد و ارگانی اختصاص می‌یابد، مردم باید بدانند که این چگونه هزینه می‌شود، چرا که بودجه، پول نفت و مالیات مردم و متعلق به آنها است.

رئیس جمهور با اشاره به این که به خوبی می‌دانستیم در این شرایط اداره کشور سخت است، اما برای ما این سختی همراه با شیرینی‌هایی هم بود، اظهار داشت: راه و آینده کشور، راه شفافیت است و اگر می‌خواهیم با فساد و رانت مبارزه کنیم، راهش شفافیت و اگر می‌خواهیم مردم، رفاه داشته باشند، راهش دولت الکترونیک بوده و مسیری جز این نداریم.

روحانی با اشاره به برخی اظهارنظرها در مورد دستاوردهای برجام در کشور، خاطر نشان کرد: برخی تصور می‌کنند که برجام شاه‌کلیدی است که می‌تواند هر قفلی را بگشاید و این در حالی است که برجام شاه کلید نبوده و تنها یک کلید است.

رئیس جمهور با اشاره به پیچ و خم‌ها و فراز و نشیب‌های اداری در کشور گفت: اگر کسی بخواهد در کشور سرمایه‌گذاری کند، چقدر باید در گیر و دارهای اداری معطل بماند و این در حالی است که یک سرمایه‌گذار فضای سرمایه‌گذاری در ایران را با دیگر کشورها مقایسه کرده و جایی که تسهیلات بهتری دارد را انتخاب می‌کند.

روحانی ادامه داد: ما باید در فضای امروز دنیا حکومت کنیم و اگر می‌خواهیم در دنیای امروز ارتباط داشته باشیم و صادرات و رقابت کیفیتی داشته باشیم، باید ارتباطات‌مان را درست برنامه‌ریزی و به انجام برسانیم. ما نمی‌توانیم تحولات دنیای امروز را فراموش کنیم اما در عین حال باید برنامه‌ریزی‌های جدیدی داشته و دانشگاه‌های کشور را متحول کنیم.

او با بیان این که نمی‌شود همه امکانات در تهران بوده و استان‌ها برای اجرای طرح‌ها، معطل به تصمیم‌گیری مسئولان در تهران باشند، گفت: باید بسیاری از اختیارات به مسئولان استانی واگذار شود، چرا که تمرکزگرایی در دنیای امروز جواب نمی‌دهد و باید امکانات و تسهیلات لازم را برای انجام امور فراهم نماییم. اگر در این مسیر گام برداریم، هم دین، فرهنگ، هویت ایرانی و جوانان‌مان را حفظ خواهیم کرد و هم از دانش، رفاه و علم امروز جهان بهره خواهیم برد. به شرط آن که همه احساس وظیفه کرده و در کنار هم باشند.

روحانی اظهار امیدواری کرد در شرایط امروز جهان، جوانان، دانشگاه‌ها، نخبگان و برگزیدگان کشور زمینه‌ها را برای تعالی مادی و معنوی فراهم کرده و دست به دست هم در مسیر عبور از مشکلات گام برداشته و شاهد ایرانی آبادتر باشیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1396/12/09
بابا تو دیه کی هستی افزایش پهنای باند کار کیه ؟؟؟؟؟آقای رو‌حانی مخاطب این باید هات خود ت هستی بسه عوام فریبی بخدا بسه بسه بسه
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1396/12/09
بابا تو دیه کی هستی افزایش پهنای باند کار کیه ؟؟؟؟؟آقای رو‌حانی مخاطب این باید هات خود ت هستی بسه عوام فریبی بخدا بسه بسه بسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
هنوز يه سال نشده 24 ميليون ساده لوح
جمشید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
داداش نگو 24 میلیون بگو 42 میلیون ساده لوح.اهل دلاش میدونن منظورم چیه
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1396/12/09
دوره فیلتر تلگرام تو هم دیدیم روحانی.شعار بسه
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1396/12/09
بابا تو راست میگی
فقط بگو واسه جیب مردم چه برنامه ای داری
حاشیه نرو
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1396/12/09
اقای روحانی
انتخابات تموم شد
الان تو نفر اول اجرایی کشور هستی
این وعده ها انتخاباتی بزار کنار
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1396/12/09
آقای روحانی خیلی حرف میزنی . خسته نشدی؟
United States
23:02 - 1396/12/09
.... تو الان بايد بگی برا پهنای باند چکار کرديد. برای صنعت چکار کرديد .....
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1396/12/09
اینقدر این اقاحرفزده که براما عادی شده ارزش خوندن نداشت من نخوندم لطفا خلاصه کنید وعدهای تازه را ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1396/12/09
دوران پهنای اقتصادی چطور؟
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1396/12/09
کلیدت هر چی در بود سه قفلش کرد
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1396/12/09
خیلی کلید دوست دارید
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1396/12/09
شاه کلید درجیب اقای روحانی است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1396/12/09
خخخخخخخ روحانی دمت گرم.تو چکیده طنزی بخدا
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1396/12/09
بازم میگم بقران خندم گرفت با حرفت اقای روحانی دمت گرم خخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1396/12/10
برجام کلید اشتباهی بود که نتوانست قفل تحریمها را باز کند و تا دوماه دیگه همین کلید اشتباهی هم گرفته خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1396/12/10
در واقعیت برجام دسته بیل هم نبود
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1396/12/10
الان اون کلیدی که روز اول از جیبت در آوردی کلید کجاس!؟ من همون اول گفتم این کلید کمدت هست بقیه گفتن نه شاه کلیده!
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1396/12/10
تو مناظره کل مشکلات کشور رو به برجام ربط داده بودی.
Iran, Islamic Republic of
03:14 - 1396/12/10
پس فکر اینجاشو کرده بودی
Iran, Islamic Republic of
05:54 - 1396/12/10
همه شما همیشه حرف در گفته ها دوروغتان دارید اشکالی ندارد روزی پشیمان خواهید شد
Iran, Islamic Republic of
06:26 - 1396/12/10
برجام کلاه گشادی بود که برسر مردم رفت!!!!
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1396/12/10
ارزش خوندن نداشت
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1396/12/10
روحانی دروغ گو کلید ساز بس
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1396/12/10
برجام هرچه بود تو خوب توانستی دو دوره از بغلش ریس جمهور کشور با فرهنگ و تمدن ایران باشی
خدایش به مخ خاندانت هم میرسید که روزی شوی ریس جمهور
نه که نمیرسید
البته میرسید،چون شورای نگهبانی هست که غیر از تو و جلیلی و رضایی و قالیباف و این آخری کی بود اسمش یادم رفت کسی رو تایید صلاحیت نمیکنه
صلاحیت همه کسانی که صلاحیت این را داشتند ریس جمهورشوند را احراز نکرد،تا صلاحیت شما را که صلاحیت چندانی نداشتید را احراز کند
روحانی چه کردی با قفل و کلید،که دیگر از کلید خانه و گاوصندوق تارعنکبوت بسته ام نیز بدم می آید
تو را میبینم یاد وقتی می افتم که درخانه مان سه قفله شده و کلید هم ندارم!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1396/12/10
به قول خودت کلید بود آخه با این کلیدت هم مشکل مردم را بازنکردی که شاه کلید پیش کشت باشه شما با این کلید چیکار کردی به غیراز اینکه با همین کلید نه تنها مشکلات اقتصادی مردم را باز نکردی بدترقفل زدی به مشکلات مردم
United Arab Emirates
11:21 - 1396/12/10
جمهوری اسلامی ایران را دربرابر دنیا ضعیف کردی کلیدرازهای نظام دادی بهشان.
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/12/10
نه کلیدتو می خواهیم نه شاه کلید رو ، لطفا با واژگان بازی نکنید ...
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1396/12/10
حتی کلید هم نبود بلکه قفل بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج