نمایشگاه بهاره به بازار آسیب نمی‌زند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۸۳۹۱۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۹
۸۵۷۶
رئیس اتاق اصناف ایران درباره چگونگی برگزاری نمایشگاه‌های بهاره، تنظیم بازار شب عید و برخی دیگر از مسائل صنفی مانند مالیات بر ارزش افزوده توضیحاتی ارائه کرد و گفت: حدود پنج درصد مردم خرید شب عیدشان را از طریق نمایشگاه‌های بهاره انجام می‌دهند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اتاق اصناف ایران درباره چگونگی برگزاری نمایشگاه‌های بهاره، تنظیم بازار شب عید و برخی دیگر از مسائل صنفی مانند مالیات بر ارزش افزوده توضیحاتی ارائه کرد و گفت: حدود پنج درصد مردم خرید شب عیدشان را از طریق نمایشگاه‌های بهاره انجام می‌دهند.

علی فاضلی در برنامه زنده تلویزیونی تهران ۲۰ که از شبکه پنج سیما پخش شد، درباره چگونگی برگزاری نمایشگاه‌های بهاره اظهار کرد: نمایشگاه‌های بهاره در مراکز استان‌ها و تهران از دیروز کار خود را آغاز کردند و تا شنبه یا یکشنبه در همه کشور برگزار خواهد شد. البته برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در شهرستان‌ها به اتاق‌های اصناف آنها و فرمانداری‌ها واگذار شده است که در صورت لزوم در آنجا نیز نمایشگاه‌های بهاره برگزار می‌شود.

وی افزود: گر چه از ابتدا مخالف برگزاری نمایشگاه‌های بهاره و عرضه مستقیم کالا به این سبک و سیاق بودیم اما برخی از مسئولین به درستی به این مساله اشاره کردند که مردم به ویژه در سطح شهر تهران به برگزاری این نمایشگاه‌ها عادت کرده‌اند؛ چرا که بر اساس آمارهای موجود روزانه ۵۵ تا ۶۰ هزار نفر از این نمایشگاه‌ها در تهران استقبال می‌کنند. اما دلیل مخالفت من با این نمایشگاه‌ها به دلیل چگونگی برگزاری آنها و نبود زیرساخت‌های مناسب مانند مکان نمایشگاه، پارکینگ و پیامدهایی مانند ترافیک، امنیت و غیره است.

فاضلی ضمن تشکر از نیروی نظامی و انتظامی برای برقراری امنیت نمایشگاه‌ها گفت: چرا باید نمایشگاه‌های بهاره زیر چادر برگزار شود و صاحبان اصناف مختلف را با چالش‌های گوناگون مواجه کند. به نظر من شبکه توزیع در ایران از مغازه‌ها و واحدهای صنفی تا فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غیره آن قدر وسیع و گسترده است که می‌توان به سمت و سویی حرکت کرد تا عرضه کالاها از این طریق و در این شبکه به صورت مستقیم صورت گیرد.

رئیس اتاق اصناف ایران حمایت از تولیدکنندگان و حذف واسطه‌ها را یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه‌های بهاره عنوان کرد و گفت: در نمایشگاه‌های بهاره الزام بر عرضه کالاهای ایرانی و تولید داخل وجود دارد که به غیر از برخی از محصولات مانند بخشی از آجیل و خشکبار که در داخل تولید ندارند، بقیه کالاها باید تولید داخل باشد و با کالاهای خارجی برخورد می‌شود. از سوی دیگر نیز تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی در عرضه این محصولات اعمال می‌شود. بر اساس آخرین آمار موجود تنها پنج درصد مردم تامین کالای مورد نیاز شب عیدشان را از طریق نمایشگاه‌های بهاره تامین می‌کنند بنابراین نمی‌توان گفت برگزاری نمایشگاه‌های بهاره به بازار آسیب می‌زند.

وی اعلام کرد: اکیپ‌های مشترک نظارت و بازرسی اتاق اصناف، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت و غیره از روز گذشته در نمایشگاه‌های بهاره مستقر شدند و در محل به شکایات رسیدگی کرده و با تخلفات برخورد می‌کنند که در کنار آنها سازمان تعزیرات حکومتی نیز به عنوان بازوی وزارتی برای برخورد با متخلفان حضور دارد.

فاضلی همچنین در خصوص تنظیم بازار شب عید نیز گفت: بر اساس قانون نظام صنفی نظارت بر بازار بر عهده بازرسان اتاق اصناف بوده و در کنار آنها دیگر دستگاه‌های نظارتی نیز حضور دارند.

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین در خصوص مالیات بر ارزش افزوده نیز این گونه توضیح داد که بعضا صحبت‌های نادرستی مبنی بر مخالفت اصناف با قانون مالیات بر ارزش افزوده مطرح می‌شود که به هیچ‌وجه این اتهامات درست نیست و صحت ندارد بلکه اصناف نسبت به چگونگی اجرای این قانون انتقاد دارد چراکه به اعتقاد ما مالیات بر ارزش افزوده باید در مرحله پایانی بر کالاها اعمال شده و از مردم به عنوان مصرف‌کننده دریافت شود و اگر مالیات بر ارزش افزوده در چندین مرحله گرفته شود به تولید آسیب زده خواهد شد و در واقع اصناف با این شیوه مالیات و رشد تصاعدی آن طی شش سال مخالفت دارد که البته نمایندگان مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی در این زمینه کمک بسیاری کردند اما هنوز به آن نقطه که باید نرسیده‌ایم که می‌توان به اخذ مالیات بر ارزش افزوده از طلا اشاره کرد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر