دیدار حریری با پادشاه سعودی پس از استعفای جنجالی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۶۸۳۹۳۹
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۱
۴۸۸۴
سعد حریری برای نخستین بار پس از استعفای جنجالی‌اش، به دعوت پادشاه عربستان به ریاض رفت و با ملک سلمان دیدار کرد. نوامبر گذشته گفته شد که عربستان حریری را برخلاف میل‌اش در آن کشور نگه داشته شده و مجبور به استعفا کرده است.

پایگاه خبری انتخاب: نخستین دیدار حریری با پادشاه عربستان پس از دویچه وله نوشت:سعدحریری برای نخستین بار پس از استعفای جنجالی‌اش، به دعوت پادشاه عربستان به ریاض رفت و با ملک سلمان دیدار کرد. نوامبر گذشته گفته شد که عربستان حریری را برخلاف میل‌اش در آن کشور نگه داشته شده و مجبور به استعفا کرده است.

به گزارش دفتر نخست‌وزیری لبنان، سعد حریری، نخست‌وزیر این کشور، شامگاه سه‌شنبه (۲۷ فوریه/ ۸ اسفند) به دعوت پادشاه عربستان به ریاض رفته و روز چهارشنبه با ملک سلمان دیدار کرده است. این نخستین سفر سعد حریری به ریاض پس از استعفای جنجالی او در اوایل نوامبر سال گذشته (۲۰۱۷) است.

روز ۴ نوامبر گذشته سعد حریری که در ریاض به سر می‌بُرد، اعلام کناره‌گیری خود از مقام‌اش را با متهم کردن ایران به "دخالت" در لبنان و بی‌ثبات کردن این کشور همراه کرد. او در عربستان سعودی و از طریق شبکه "العربیه" به شکل ناگهانی استعفای خود را به اطلاع عموم رساند؛ اقدامی که برای مدتی لبنان را در بحرانی عمیق فرو برد. حریری "دخالت‌های ایران" را عامل اصلی استعفای خود اعلام کرد. او همچنین گفت که با دخالت‌های ایران و حزب‌الله، کار زمامداری در لبنان غیرممکن شده است. حریری افزود که احساس می‌کند لبنان در شرایطی نظیر دوره ترور پدرش قرار دارد و او نیز نگران است که قربانی یک توطئه تروریستی دیگر شود.

سپس اما برخی مقام‌های لبنانی و منابعی متعدد از مجبور کردن حریری به استعفا زیر فشار عربستان خبر دادند. طبق این گزارش‌ها، محمد بن سلمان، ولیعهد ۳۲ ساله سعودی، سعد حریری را برخلاف میل‌اش در عربستان نگه داشته و او را مجبور به استعفا از مقام‌اش کرده است.

پس از استعفای جنجالی و غیرمنتظره حریری، ایران به سرعت واکنش نشان داد و ضمن ربط دادن اقدام او به خواست اسرائیل و عربستان سعودی، استعفای نخست‌وزیر لبنان را "سناریوی جدیدی برای تنش‌آفرینی تازه در لبنان و منطقه" ارزیابی کرد.

پس از مدتی سعد حریری توانست عربستان سعودی را با میانجیگری فرانسه ترک کند. او ابتدا به پاریس رفت و سپس به بیروت، پایتخت لبنان، برگشت و استعفای خود را پس گرفت.

به گزارش دفتر نخست‌وزیری لبنان، یک فرستاده عربستان سعودی دوشنبه گذشته دعوت رسمی پادشاه این کشور از سعد حریری را تقدیم او کرده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی عربستان، سعد حریری در جریان سفر خود به ریاض با ملک سلمان دیدار کرده و درباره مناسبات دوجانبه لبنان و عربستان با پادشاه سعودی گفت‌وگو کرده است. حریری همچنین قرار است با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، دیدار کند.

سعد حریری رئیس دولتی ائتلافی با حزب‌الله لبنان است. گرچه حریری سیاست خویشتندارانه‌ای را در قبال همسایگان خود، از جمله سوریه، دنبال می‌کند، اما حزب‌الله نیروهای نظامی خود را در حمایت از بشار اسد به سوریه فرستاده است. جمهوری اسلامی حامی بشار اسد و حزب‌الله لبنان است. عربستان سعودی اما نگران گسترش نفوذ ایران و شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت‌اش در منطقه است و از گرو‌ه‌های مخالف ایران در خاورمیانه حمایت می‌کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر