قرارداد جذاب ریاض روی میز دونالد ترامپ
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۴۰۸۴
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
۷۴۲۹
مذاکره کننده سابق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که سعودی‌ها از برنامه هسته‌ای شان به عنوان اهرمی برای اعمال فشار آمریکا بر ایران و از بین بردن توافق هسته‌ای استفاده می‌کنند.

انتخاب: مذاکره کننده سابق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که سعودی‌ها از برنامه هسته‌ای شان به عنوان اهرمی برای اعمال فشار آمریکا بر ایران و از بین بردن توافق هسته‌ای استفاده می‌کنند.

سید «حسین موسویان» مذاکره کننده سابق هسته‌ای کشورمان در مصاحبه با تسنیم تاکید کرد: سعودی ها در حال استفاده از برنامه هسته‌ای شان به عنوان اهرمی هستند تا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را ترغیب کنند تا بر ایران فشار زیادی وارد کرده و در نهایت برجام را لغو کند.

وی در ادامه تصریح کرد: سعودی‌ها یک قرارداد هسته‌ای جذاب را برای ترامپ روی میز گذاشته‌اند. هدف آنها این است که اگر آمریکا غنی سازی و آب سنگین در ایران را قبول کند، باید آن را برای عربستان سعودی نیز قبول نماید یا در غیر این صورت غنی سازی و آب سنگین ایران نیز باید برچیده شود.

موسویان گفت: بی شک آنها توجهی به برنامه غنی سازی اسرائیل و قابلیت‌های بازفراوری این رژیم ندارند. بنابراین با ارائه یک قرارداد جذاب و مصونیت قائل شدن برای فعالیت‌های هسته‌ای اسرائیل، قصد دارند ترامپ را تشویق کنند تا بر ایران فشار بیشتری وارد کرده و توافق هسته‌ای را لغو کند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره تلاش‌های بریتانیا، فرانسه و آلمان برای دستیابی به یک توافق جانشین برجام بین تهران و قدرت‌های جهانی با هدف راضی کردن ترامپ که مبتنی بر مذاکره مجدد بر سر آزمایش‌های موشکی ایران، دسترسی نامحدود بازرسان به پایگاه‌های نظامی ایران و تمدید مهلت انقضای توافق هسته‌ای، گفت: اروپایی‌ها می‌خواهند ترامپ را متقاعد کنند تا در توافق هسته‌ای باقی بماند و بر این باورند که ترامپ باید احساس کند به چیزهای بیشتری نسبت به اوباما دست یافته است. گفتگوهایی که آنها با دولت ترامپ داشته‌اند اکنون متمرکز بر نقش ایران، برنامه موشک بالستیک و ابعاد و مفاد بازرسی‌ها و مهلت انقضای برجام است. ترامپ خواستار آن است که توافق هسته‌ای ایران به صورت نامحدود اعتبار داشته باشد، این در شرایطی است که بر اساس گزارش نیویورک تایمز، اروپایی‌ها ظاهرا قصد دارند درباره یک توافق جایگزین مذاکره کنند. به هر حال نظر من این است که: ابتدا، قدرت‌های اروپایی درک می‌کنند که نمی‌توانند مفاد توافق هسته‌ای را تغییر دهند یا به ترامپ بپیوندند و خواستار لغو برجام شوند.

دومین نکته این است که اروپایی‌ها بر این باورند که با توجه به آنکه مساله انقضای توافق هسته‌ای حداقل برای 6 تا 7 سال آینده مطرح نخواهد بود، تعامل با ایران بر سر آنچه که پس از انقضای توافق هسته‌ای اتفاق خواهد افتاد ضرری نخواهد داشت و می‌تواند ترامپ را متقاعد کند تا در توافق هسته‌ای باقی بماند. سناریوی محتمل این است که اروپایی‌ها به دنبال باز کردن باب گفتگو با ایران بر سر آن چیزی هستند که پس از انقضای مهلت توافق هسته‌ای اتفاق خواهد افتاد و همین طور به دنبال آن هستند که چگونه می‌توانند بر سر برنامه هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای با ایران به توافق برسند و در مقابل ترامپ را راضی کنند که توافق هسته‌ای را نقض نکرده و همچنان آن را حفظ کند.

موسویان در ادامه در پاسخ به این سئوال که "به نظر می‌رسد اروپایی‌ها بیشتر مایل هستند تا محدودیت های جدیدی را علیه برنامه موشک بالستیک ایران اعمال کنند و آیا شما به چنین چیزی اعتقاد دارید؟"، تصریح کرد: قدرت‌های اروپایی درک می‌کنند که مذاکرات قطعه قطعه با ایران بر سر برنامه موشک بالستیک هرگز راه به جایی نخواهد برد چرا که سعودی‌ها موشک‌های پیشرفته تری دارند که برد بیشتری دارد و اسرائیل نیز موشک‌های هسته‌ای در اختیار دارد. آنها می دانند که تنها راه برای مذاکره جدی بر سر برنامه موشکی ایران، داشتن یک توافقنامه در خصوص تسلیحات متعارف است که در کل منطقه قابلیت اجرایی داشته باشد. با در نظر گرفتن این مساله که هزینه‌های ایران برای تسلیحات متعارف بسیار کمتر از سایر قدرت های منطقه ای است، بزرگترین چالش برای دستیابی به چنین توافقی، کشورهای عربی خلیج فارس و اسرائیل خواهند بود.

مذاکره کننده سابق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در پایان درباره تلاش سعودی‌ها برای گرفتن ماهی از آب گل آلود و آمادگی ریاض برای مذاکره با آمریکا درباره توافق جذاب انرژی هسته‌ای بدون محدودیت غنی سازی و بازفرآوری و اهداف مخفی عربستان از برنامه هسته‌ای اش، اظهار داشت: سعودی‌ها به این مساله پی برده‌اند که ترامپ به دنبال قراردادها و کارهای تجاری است. با توجه به اینکه سعودی‌ها قصد احداث 20 نیروگاه اتمی را دارند، بسته پیشنهادی آنها به شرکت‌های هسته‌ای آمریکایی ارزشی بالغ بر 100 میلیارد دلار دارد. بنابر این سعودی‌ها یک قرارداد تجاری هسته‌ای جذاب را به ترامپ پیشنهاد داده‌اند. هدف آنها این است که اگر آمریکا غنی سازی و آب سنگین در ایران را قبول کند، باید آن را برای عربستان سعودی نیز قبول نماید یا در غیر این صورت غنی سازی و آب سنگین ایران نیز باید برچیده شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1396/12/10
راست ميگه عربستان، مردمی که نون ندارن بخورن انرژی هسته ای به چکارش میاد
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1396/12/10
خداونداماازدست اسن قوم ظلمه به ستوه امده ایم همانااگرخودکشی حرام نبود میلیونهانفردست به این کارمی زدند ولی حال که حرام است یامرگ مارابرسان یا نابودی این قوم را
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر