احتمال انتقال کارگردان «دلیران تنگستان» به آلمان
۶۸۴۵۷۱
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
۸۰۴۹
همایون شهنواز ـ کارگردان سریال «دلیران تنگستان»، «روزهای به‌یادماندنی» و فیلم سینمایی «شاه خاموش» ـ طبق هماهنگی‌های انجام شده، فردا برای ادامه درمان به بیمارستانی در برلین اعزام می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: همایون شهنواز ـ کارگردان سریال «دلیران تنگستان»، «روزهای به‌یادماندنی» و فیلم سینمایی «شاه خاموش» ـ طبق هماهنگی‌های انجام شده، فردا برای ادامه درمان به بیمارستانی در برلین اعزام می‌شود.

محمد ولی‌زاده ـ روزنامه‌نگار و دوست قدیمی همایون شهنواز ـ در گفت‌وگویی با ایسنا درباره وضعیت سلامتی این کارگردان، اظهار کرد: متاسفانه وضع عمومی آقای شهنواز نسبت به روز گذشته بدتر شده و حتی دیگر شاهد روحیه بسیار عالی او نیستیم؛ البته حال ایشان با دیدن دوستانی که آمدند، نسبت به صبح بهتر شده است اما باز هم نسبت به روز گذشته وضعیت بدتری دارند. پزشکان ایشان روز گذشته به من گفتند که اگر شرایطی به غیر از ایران برای شما فراهم است، او را منتقل کنید؛ بنابراین از روز گذشته تا امروز به تکاپو افتادیم که چه کاری انجام دهیم.

او ادامه داد: ما دو راه داشتیم که ایشان را یا به کانادا و یا آلمان منتقل کنیم و با اینکه ایشان تحت پوشش بیمه و شهروند کانادایی هم به حساب می‌آیند، به دلیل مسافت طولانی از طریق خانواده و دوستان یک بیمارستان در آلمان پیدا کردیم که یکی از دو بیمارستان مجهز است و بیمارانی مانند آقای شهنواز را پذیرش می‌کنند.

ولی‌زاده به شرایط پذیرش بیمارستان در آلمان اشاره کرد و گفت: آن‌ها از ما خواستند که پرونده‌ای از بیمار و شرایط او را از پزشک معالج بگیریم و توانستیم گواهی پزشک و خلاصه پرونده را بفرستیم. عکس بدون بانداژ از تن بیمار را خواستند اما این کار در فردا صبح زمانی که می‌خواهند باند او را تعویض کنند، امکان‌پذیر است و پروسه دشواری دارد. ما تلاش می‌کنیم که تا امشب این کار انجام شود به دلیل اینکه برای فردا صبح، پرواز را هماهنگ کرده‌ایم که اعزام شوند.

دوست قدیمی همایون شهنواز ادامه داد: همایون شهنواز، خانواده و دوستان او از آقای دکتر آخوندی و خانم فرزانه شرفبافی رییس هواپیمایی هما تشکر می‌کنند که شرایط اعزام شهنواز به آلمان را با پذیرفتن هزینه‌ها پیگیری کردند. همچنین ما امروز یک دیدار عمومی و جلسه‌ای در بیمارستان با حضور همایون شهنواز، خانواده ایشان، دکتر حق‌شناس (رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران)، دکتر شجاع پوریان (معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران)، علیرضا رضاداد که از طرف آقای حیدریان رییس سازمان سینمایی آمده بودند، محسن امیریوسفی (رییس کانون کارگردانان)، پوران درخشنده (نایب رییس این کانون)، محمدرضا عرب (سخنگوی کانون) و اعضای دیگری مانند مهرداد خوشبخت و رضا درمشیان، وحید موساییان و همچنین با تلاش‌های اردشیر صالح‌پور داشتیم که در این جلسه عنوان شد، هماهنگی‌هایی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای شهر تهران، معاون وزیر بهداشت و نماینده‌ای از صداوسیما برای کارها و هماهنگی‌های مورد نیاز در آلمان انجام شود و اگر این نهادها قبول کنند هزینه‌ها را تقبل کنند. همچنین قرار است جلسه دیگری در خانه سینما برگزار شود.

او با گله از صداوسیما برای پیگیر نبودن وضعیت همایون شهنواز، اظهار کرد: با اینکه چند روز از این حادثه می‌گذرد و شهنواز برای دریافت حق خود چند سال در رفت‌وآمد بوده، حتی یک نفر از صداوسیما حضور پیدا نکرده و تلفنی زده نشده است.

همایون شهنواز روز شنبه (پنجم اسفند ماه) در منزلش در خیابان ولی‌عصرِ تهران (چهارراه پارک‌وی) دچار حادثه شد. او در این حادثه ۸۰ درصد دچار سوختگی شده و اکنون در بیمارستان مطهری بستری است. علت این حادثه نشت گاز و انفجار بوده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج