کدخدایی: شورای نگهبان، موافق همه‌ پرسی است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۸۴۸۶۶
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
۳۵۰۸۵
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه همه‌پرسی در دو اصل قانون اساسی بیشتر مطرح نیست، گفت: اصل ۵۹ و اصل ۱۷۷ قانون اساسی به همه‌پرسی اشاره دارد و به موجب اصل ۱۱۰، فرمان همه پرسی از اختیارات رهبری محسوب می‌شود. در اظهارنظری که صورت گرفت سوال این بود که همه‌پرسی را سیاسی نکنید، شورای نگهبان موافق همه‌پرسی است.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه همه‌پرسی در دو اصل قانون اساسی بیشتر مطرح نیست، گفت: اصل ۵۹ و اصل ۱۷۷ قانون اساسی به همه‌پرسی اشاره دارد و به موجب اصل ۱۱۰، فرمان همه پرسی از اختیارات رهبری محسوب می‌شود. در اظهارنظری که صورت گرفت سوال این بود که همه‌پرسی را سیاسی نکنید، شورای نگهبان موافق همه‌پرسی است.

عباسعلی کدخدایی در نشست خبری روز شنبه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه با توجه به اظهارنظر شورای نگهبان در خصوص برگزاری همه‌پرسی و رفراندوم، بر اساس قانون شورای نگهبان در صلاحیت اظهارنظر نیست، عنوان کرد: اگر بگوییم شورای نگهبان طرفدار همه‌پرسی است کافی است؟ ما با همکاران اختلاف نداریم، شورای نگهبان موافق همه‌پرسی است، اما همه‌پرسی در دو اصل قانون اساسی بیشتر مطرح نیست.

وی با اشاره به اصول ۵۹ و ۱۷۷ قانون اساسی، عنوان کرد: به موجب اصل ۱۱۰ قانون اساسی، فرمان همه‌پرسی از اختیارات رهبری است و در اظهارنظری که می‌فرمایید احتمالا سوال ما این بود که همه‌پرسی را سیاسی نکنید. دو اصل قانون اساسی مربوط به همه‌پرسی است و شورای نگهبان در این دو بحث آمادگی برگزاری همه‌پرسی را دارد.

کدخدایی ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) در نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با روند بررسی بودجه ۹۷ گفت: با عنایت به اینکه بودجه مصوبه طولانی است و عموما زمان زیادی برای بررسی نیاز دارد همزمان با فعالیت مجلس کار بررسی بودجه ۹۷ را آغاز کردیم و پس از آن هم در جلسه فوق العاده پنجشنبه بعد از ظهر آن را جمع بندی کردیم. نظرات شورای نگهبان غیررسمی است و نظرات مجمع تشخیص مصلحت را امروز صبح به صورت دستی دریافت کردم و پس از بررسی نظرات مجمع نظر رسمی شورای نگهبان به مجلس ارسال خواهد شد.

وی افزود: برای سهولت در بیان ایرادات شورای نگهبان را دسته بندی کردیم. معمولا ایرادات مربوط به اصل ۵۲ و ۵۳ قانون اساسی بود. ایراد اصل ۵۲ مربوط به مواردی با اشکالات ماهیت غیربودجه ای است و ایراد اصل ۵۳ مربوط به زمانی است که سقف یا ردیف مشخص نمی شود. برای مثال کاری بدون مشخص شدن سقف به دولت محول می‌شود. در مواردی با ابهام مواجه بودیم. برای مثال واژه‌هایی مانند خانواده‌های پردرآمد به کار برده شده که معیار و ضابطه مشخص ندارد از این موارد چندین مورد وجود داشت که مورد سوال قرار گرفته است.

سخنگوی شورای نگهبان یکی از موارد دارای اشکال را موضوع برداشت از صندوق توسعه برداشت از برملی دانست و اظهار کرد: برداشت از صندوق توسعه ملی تابع شرایط و ضوابط است که اعضای شورای نگهبان خواستار ذکر شرایط در این مورد شدند. حدود یکی دو مورد اجازه انتشار اوراق برای تامین هزینه ها را گرفته است که رقم های ذکر شده در ردیف ها و اجزای تبصره متفاوت است که در خصوص تفاوت های موجود سوال شده است. ایرادات غالب دیگر مربوط به به کاربردن الفاظ غیرفارسی است که با اصل ۱۹ قانون اساسی مغایرت دارد.

وی افزود: ایرادات ارسالی به مجلس شامل ۷ صفحه می شود که مربوط به تذکرات واژه ای و انشایی و ... است. این ایرادات در ۲۶ بند ارسال شده است.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی در رابطه با نامه احمدی نژاد به مقام معظم رهبری درباره شورای نگهبان هم اظهار کرد: اقدامات شورای نگهبان تنها بر اساس اصول قانون اساسی و در چارچوب قانون است. اگر شخصی مطلبی دارد می‌تواند آن را به صورت مستند اعلام کند، شایسته کشور نیست که مطالبی در عرصه سیاسی این گونه اعلام شود.

وی همچنین در رابطه با بحث تعریف رجل سیاسی و جمع بندی آن در شورای نگهبان تصریح کرد: امکان دارد زمانی برای ارائه جمع‌بندی تعریف رجل سیاسی اعلام شود اما وقتی که در این زمان این تعریف اعلام نشد ما باید چه کنیم؟ من باید از خودم حرف بزنم که شما راضی شوید؟ هنوز تعریف رجل سیاسی در دستور کار ما قرار دارد، ولی به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم. اما به جمع‌بندی نهایی نرسیدن به معنای تلاش نکردن ما نیست، ما در کارگروهی که در مجلس برای این موضوع وجود دارد به نشست‌های خود ادامه می‌دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بر اساس اعلام دولت تدوین لایحه جامع انتخابات به پایان رسیده آیا شما با آنها در این زمینه همکاری داشته‌اید یا خیر گفت: شورای نگهبان در همان کارگروه در مجلس با حضور نماینده دولت این مسائل را بررسی می‌کند. خوشحالیم که دولت در این جهت حرکت می‌کند و امیدواریم به زودی بحث قوانین انتخابات جمع‌بندی شود.

کدخدایی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت مطابق اصل ۴۹ قانون اساسی باید ثروت‌های غیر مشروع را به صاحبان حق بازگرداند، آیا تاکنون این قانون را دولت اجرا کرده است؟ اظهار کرد: تشخیص این گونه موارد با دولت و مجلس شورای اسلامی است و تنها شورای نگهبان بر اساس قانون نسبت به مصوبات این دو نهاد اعلام نظر می‌کند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در مصاحبه اخیر خود اعلام کردید احمدی‌نژاد سه روز بعد از انتخابات سال ۸۸ از شما درخواست تأیید انتخابات را داشت و این موضوع شبهه وجود برخی مباحث در پشت پرده را ایجاد کرده است گفت: بسیاری از این گونه پیشنهادات و درخواست‌ها نسبت به شورای نگهبان همیشه بیان می‌شود، اما هر موضوعی که وجود داشته باشد در زمان آن گفته خواهد شد. پشت پرده و جلوی پرده آن را شما می گویید.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چندی قبل کارگران با تجمع در مقابل شورای نگهبان نسبت به مصوبه واریز حق درمان به خزانه و غیر قانونی خواندن آن اعلام مخالفت کردند، آیا شورا برنامه‌ای برای دفاع دارد؟ تصریح کرد: شورای نگهبان مدافع حقوق کارگران و حتی تک تک ملت و شهروندان است، اما این مدافع بودن و حمایت در چارچوب قانون است. اگر مصوبه‌ای خلاف شرع یا قانون نباشد چگونه می‌توان نسبت به آن ایراد گرفت؟ پیش از این، این پول به یک حسابی ریخته می‌شد که جزء خزانه نبود و اکنون بر اساس قانون به منظور نظارت بیشتر به خزانه واریز می‌شود؛ یعنی تغییری صورت نگرفته و هنوز همان قانون تأمین اجتماعی رعایت می‌شود.

کدخدایی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به نامشخص بودن درآمد حاصل از حذف پردرآمدها در بودجه آیا شورای نگهبان به این مورد ورود کرده، گفت: در تمام مواردی که سقفی تعیین نشده و محل مصرف مشخص نشده مورد ایراد قرار گرفته است.

خبرنگاری در ادامه با اشاره به اظهار نظر یکی از نمایندگان مبنی بر آغاز عدالت سیستم نظارتی و ترس از رد صلاحیت شدن پرسید و کدخدایی چنین پاسخ داد: از شورای نگهبان که نمی ترسند! شما از من می‌ترسید؟ بحث صلاحیت‌ها امر قانونی است. ما هم درگیر این بحث‌ها نمی‌شویم. کسی نمی‌ترسد. یک تکلیف قانونی را برای شورای نگهبان قرار داده‌اند و ما هم می گوییم اگر نظری دارند مطرح کنند.

انتشار یافته: 34
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1396/12/12
مدیران دانا وتوانا در کل کشور = دشمنان در نطفه خفه و تمامی افراد ملت در رفاه و امنیت
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1396/12/12
اگر در مورد ریاست جمهوری انتخابات بزارن عمرا روحانی رای بیاره
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1396/12/12
خیلی عقبیم خیلی عربستانم ازمون جلو زد...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
درود بر ولیعهد آگاه و روشنفکر عربستان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
عربستان خیلی وقته جلوزده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
انهایی که ازجنایتکاران ال سعودبی مهاباحمایت میکنندهمان مزدوران بی وطن داعشی هستندکه حکومت کثیفشان درعراق وسوریه نابودشده بخاطرهمین خشمشان قابل درک است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
مرگ بر آل سعود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
درود بر خادم مردم..
عادل
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
درود بر ولیعهد عربستان
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1396/12/12
همه پرسی چی؟ اینکه ایا مردم در زندگی مشکل دارن ، آری _ خیر !! چرا به شعور مردم توهین میکنید با این بازیا؟ اونایی که اختلاس کردن دزدی کردن مال حق مردم خوردن با زندگی چند میلیون جوون بیکار بازی کردن و کاری کردن کسی نتونه ازدواج کنه الان کجان؟ همه پرسی برای عوام فریبی لطفا اگه بی طرف هستین نظرم سانسور نکنین
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/12/12
ناظر محترم شاید تا الان منو نگرفتن بخاطر تایید نکردنه نظر های من از طرف شما بوده در هر صورت ممنونتونم
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1396/12/12
باباروحانی میخوادحرف توحرف بیاره تااین سه سال دیگش تموم بشه همش تقصیراحمدی نژاده خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1396/12/12
و نچه خودداشت زبیگانه تمتا میکرد
به چه جرأتی مذهبو میخواید به همه پرسی بذارید
شما سیاستمدارهای ایران کمبود در مدیریت رو پای اسلام و شیعه نذارید..
لابد تأثیر حرف آقای ترامپه... لابد فلشتین تا حالا روستا بوده دست وردارید...!
پاسخ ها
pepero
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
شاید کسانی مذاهبشون با شما فرق کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
چرا که نه!؟ می شه مذهب هم به همه پرسی گذاشت. مذهبی که از روی اختیار انتخاب بشه بسیار باارزشه .
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1396/12/12
امنیت داریم ولی زندگی نمیکنیم.
پاسخ ها
ع
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
امنیت که عربستانم دارد



امنیت که عربستانم دارد
pepero
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
گرسنه ایم بیکاری نامیدیم خسته خسته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
امنیت بدون آزادی به درد نمی خوره
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1396/12/12
۹۰ درصد ملت ایران بدبختن بجز اون ده درصد آقازاده ها و سلبریتی ها
کاش تو ایران بدنیا نمیاومدیم
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1396/12/12
اگر شما خبرنگاران توانستید کامل و صریح صحبت کنید، ان موقع اخبار رو تکمیل کنید،
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1396/12/12
امنیت داریم ولی بیکاریم بی پولیم قدرت نداریم یه چیزی بخریم عربستان هم از ما جلو زده و به هر نفر 500دلار میدهد
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1396/12/12
اگه اختیار ی همه پرسی رو هم ندارید لطف کنید بودجه ای ک میگیرید رو پس بدید تا مال مردم خور نشید. . بیچاره ها میدونن رای نمیارن ببین چ حرفایی میزنن
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1396/12/12
در کشور اسلامی ... فقط ... فقط ... به دستورات و حکم خداوند باید توجه شود .
و آنها را شدید به اجرا بگذارند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
شما دیدید که خدا خودش بیاد قانون وضع کنه؟ همه خودشان را نماینده خدا می دانند: داعش القاعده بوکوحرام شیعه ....کدام یکی از خدا حکم دارد؟
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1396/12/12
با اين اوصاف ، چه همه پرسيِ شود ؟!
United States
19:10 - 1396/12/12
اینم بازیه سیاسته هیچوقت عملی نمیشه
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1396/12/12
رفراندوم باید درباره ازادی کامل مردم باشد
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1396/12/13
آیا اهل سنت می تواند ریئس جمهور شود؟رفراندوم بگذارید.
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1396/12/13
قانون اساسی یک کشور چرا باید به رای تنها یک نفر قابل تغیییر باشد؟ این اسمش دمکراسی نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان