خیابان هوشمند فشار باد لاستیک را اندازه می‌گیرد
۶۸۵۰۲۵
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
۵۷۳۴ 
یک شرکت تجاری به نام Ray چند کیلومتر از یک بزرگراه در غرب ایالت جرجیای آمریکا را به ابزار هوشمند منحصربه فردی مجهز کرده که کنترل وضعیت خودروهای عبوری را ممکن می سازد.

خبرگزاری مهر: در سال های آینده نه تنها شاهد هوشمند شدن خودروها خواهیم بود، بلکه جاده ها و ابزار کنترل ترافیک نیز هوشمند خواهند شد.

به گزارش دیجیتال ترندز، یک شرکت تجاری به نام Ray چند کیلومتر از یک بزرگراه در غرب ایالت جرجیای آمریکا را به ابزار هوشمند منحصربه فردی مجهز کرده که کنترل وضعیت خودروهای عبوری را ممکن می سازد.

اجرای طرح یادشده با همکاری برخی شرکت های خودروسازی مانند کیاموتورز و اداره حمل و نقل و دانشگاه ایالت جرجیا صورت گرفته است. در قالب این طرح ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در کنار بزرگراه مذکور نصب شده اند که تامین برق آنها با استفاده از صفحات خورشیدی صورت می گیرد. این صفحات بر روی سازه های فلزی با ظاهر درختان عادی نصب شده اند تا زیبایی طبیعی شهر نیز حفظ شود.

اما یکی از خدمات جالبی که با هوشمندسازی بزرگراه مذکور به رانندگان ارائه می شود امکان اطلاع از میزان فشار تایر خودروهاست. فشار مناسب تایر خودروها یکی از عوامل بسیار کلیدی تاثیرگذار بر میزان مصرف سوخت هر اتومبیل است و اگر لاستیک خودرویی کم باد باشد، میزان مصرف سوخت آن به میزان چشمگیری افزایش می یابد.

در زمان عبور خودروهای در حال آزمایش در قالب طرح یادشده از روی سطح بزرگراه و در صورت کم باد بودن لاستیک پیامکی برای راننده ارسال شده و وی از کم باد بودن تایر مطلع می شود. البته اندازه گیری باد تایر در صورتی ممکن است که حداکثر سرعت راننده ۲۴ کیلومتر در ساعت باشد. دوربین های نصب شده در کنار بزرگراه قادر به ثبت و شناسایی پلاک خودرو و ارسال اطلاعات فشار تایر به مالک آن است.

بررسی دقیق اطلاعات ترافیکی و انتقال این اطلاعات به رانندگان و مرکز کنترل ترافیک از جمله دیگر مزایای هوشمندسازی بزرگراه هاست. بدین منظور صفحات خورشیدی و هوشمند نصب شده بر روی کف بزرگراه اطلاعات ضروری را در زمینه عبور و مرور خودروها به مراکز مربوطه ارسال می کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1396/12/12
خوب طرح و بازگو کردن چنین مسائل نوین و خدماتی پیشرفته آه و احساس رویا پرورشانه از نهاد می طلبد در کشوری که خودرو زیر صفر استاندارد و سوخت مولد آلایندگی هوا و نداشتن حتی یک بزرگراه همگام با بزرگراه های بین الملل و پر از جاده هایی که رانندگی درونش آدمی را به حس و جود چال های سیاه فضایی در اثر معلق بودن بر صندلی به همراه داردو یا بی اعتنایی عابر پیاده به چراغ پشت چهاراه ها و بی اعتنایی راننده به توقف پشت خط عابر پیاده و یا گزینش 600هزار تومانی در صدور گواهی نامه عادی !!!!چنین تصاویر هدفمندو کنترل کننده معقول نیست وآه هم از ترس هوای کثیف قورت دادن سفارش شده وبس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج