«به وقت شام» به جشنواره جهانی فجر می‌رود؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۸۵۲۱۶
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۰
۳۴۸۹
اکران «به وقت شام» در حالی در نوروز در دستور کار قرار گرفته که به نظر می‌رسد این فیلم در صورت قرار گرفتن در اکران دوم نوروز فرصت بهتری برای دیده شدن خواهد داشت، چرا که اکران نوروزی با تمرکز تماشاگران بر آثار کمدی و سرگرم کننده همراه است. با توجه به فضای فیلم تازه حاتمی کیا، اکران دوم نوروز این امکان را فراهم می‌آورد تا این فیلم پس از نمایش در جشنواره جهانی، در فضای آرام‌تری به نمایش درآید.

تابناک: «به وقت شام» تازه‌ترین فیلم سینمایی ابراهیم حاتمی کیا برای جشنواره جهانی فیلم فجر انتخاب شده اما آیا این فیلم سینمایی در رویداد بین المللی سینمای ایران حضور خواهد یافت یا حاتمی‌کیا ترجیح می‌دهد فیلمش در اکران طلایی سال به نمایش درآید و بدین ترتیب فرصت حضور در جشنواره را با اکران نوروزی تاخت می‌زند؟

سینمای ایران از سی ام فروردین تا هفتم اردیبهشت مهم‌ترین رویداد بین المللی سینمای ایران را پیش رو دارد. جشنواره جهانی فیلم فجر با همان فرمی که در دوره پیشین برپا شد، بار دیگر با دبیری رضا میرکریمی برقرار خواهد بود و در راستای کوشش میرکریمی برای ایجاد یک ذائقه و فرم ثابت برای این رویداد، شاهد استمرار رویه تازه در جشنواره فیلم فجر خواهیم بود؛ ذائقه‌ باثباتی که باعث می‌شود سینماگر بدانند با چه رویدادی مواجه هستند و متناسب با فضای تثبیت شده این رویداد، آثارشان را به جشنواره فیلم فجر دهند.

در این دوره نیز همچون دوره پیشین چندین فیلم ایرانی حضور دارند و در اتفاق معنادار، برخی فیلمسازان که فیلم‌هایشان را به جشنواره ملی فجر ندادند و در آن زمان توجیهاتی را در این ارتباط مطرح کردند، از احتما حضور آثارشان در جشنواره جهانی فجر سخن به میان آورده‌اند. از سویی دیگر برخی آثار مهم بین المللی نیز در این رویداد در کنار فیلم‌های ایرانی به نمایش در خواهند آمد و بر همین اساس انتظار می‌رود ترکیب جذابی از فیلم‌ها در این جشنواره در معرض دید تماشاگران قرار گیرد که شماری‌شان نخستین نمایش‌شان خواهد بود.

«به وقت شام» حاتمی کیا به جشنواره جهانی فجر می‌رود؟

در چنین شرایطی، شنیده‌های خبرنگار «تابناک» حکایت از آن دارد که فیلم «به وقت شام» تازه ترین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا برای حضور در جشنواره جهانی فجر انتخاب شده و دبیر جشنواره این فیلم را به عنوان یکی از چند فیلم سینمایی ایرانی در نظر گرفته که در جشنواره جهانی فجر به نمایش درخواهد آمد و مورد توجه داوران قرار خواهد گرفت. با این حال حضور فیلم حاتمی کیا در این جشنواره در هاله‌ای از ابهام قرار داد و این احتمال پررنگ است که سازندگان «به وقت شام» اکران طلایی نوروز را به حضور در جشنواره جهانی فجر ترجیح دهند.

اکران «به وقت شام» در حالی در نوروز در دستور کار قرار گرفته که به نظر می‌رسد این فیلم در صورت قرار گرفتن در اکران دوم نوروز فرصت بهتری برای دیده شدن خواهد داشت، چرا که اکران نوروزی با تمرکز تماشاگران بر آثار کمدی و سرگرم کننده همراه است. با توجه به فضای فیلم تازه حاتمی کیا، اکران دوم نوروز این امکان را فراهم می‌آورد تا این فیلم پس از نمایش در جشنواره جهانی، در فضای آرام‌تری به نمایش درآید.

بر اساس آیین نامه جشنواره فیلم فجر، حضور فیلم‌ها در جشنواره ملی فجر مانع از حضورشان در جشنواره جهانی نخواهد بود اما در صورتی که فیلمی اکران عمومی شود، امکان حضور در جشنواره جهانی فجر را نخواهد داشت. با این اوصاف با توجه به پیگیری‌های عوامل «به وقت شام» برای اکران عمومی در نخستین اکران سال 1397، احتمالاً به وقت شام با وجود دعوت برای حضور در جشنواره جهانی فجر، در این رویداد به نمایش در نخواهد آمد و یک ماه پیش از آغاز این جشنواره، اکران عمومی خواهد شد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر