انتخابات ایتالیا با رنگ خون!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۸۵۵۷۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
۶۸۱۳
انتخاب به نقل از یورونیوز نوشت: با تشدید بحران های اقتصادی و تمرکز فراوان احزاب دست راستی برای معرفی کردن مهاجرین به عنوان اصلی ترین مشکل، بعید است که حتی پس از انتخابات این فضای هیجانی به سادگی محو شود.

انتخاب به نقل از یورونیوز نوشت: با تشدید بحران های اقتصادی و تمرکز فراوان احزاب دست راستی برای معرفی کردن مهاجرین به عنوان اصلی ترین مشکل، بعید است که حتی پس از انتخابات این فضای هیجانی به سادگی محو شود.

 این رسانه در ادامه آورده است: انتخابات سراسری پارلمانی در ایتالیا در حالی یکشنبه چهارم مارس برگزار می شود که این کشور بیش از هر زمان دیگری دچار واگرایی و نگرانی از تسری خشونت سراسری است. شمارش معکوس برای شناختن نخست وزیر بعدی ایتالیا و گمانه زنی در مورد قدرت گرفتن احزاب دست راستی در این کشور در حالی بالا گرفته که سطح خشونت ها در کمپین های انتخاباتی هم به اوج رسیده است. افزایش مشکلات اقتصادی، گسترش فراوان تعداد مهاجران غیر قانونی از آفریقا و البته نرخ بیکاری رو به فزون، بنزین مناسبی بر آتش راست گرایان ریخته است. این خشونت های کم سابقه باعث رویارویی خیابانی گروه های رادیکال راست و چپ هم شده است.

تیراندازی در ماچراتا

سوم فوریه ۲۰۱۸، لوکا ترینی، جوان ۲۸ ساله ایتالیایی در ماچراتا در بخش مرکزی ایتالیا (۲۰۰ کلیومتری شرقی رم) به ۶ سیاه پوست از پنجره ماشین خود شلیک کرد که همه آنها راهی بیمارستان شدند. او در هنگام دستگیری در حالیکه پرچم ایتالیا بر روی دوشش داشت، سلام نازی داد. ترینی یکی از کاندیداهای حزب لیگ (شمال) در انتخابات محلی سال گذشته ماچراتا بود که البته رای نیاورد. تیراندازی ترینی درست یک روز پس از دستگیری یک مهاجر نیجریه ای در ارتباط با پرونده قتل یک دختر ۱۸ ساله در حوالی ماچراتا رخ داد. قتل این خانم جوان، احساسات مهاجرستیزی بسیاری را در ایتالیا و به ویژه در ماچراتا برانگیخت. به ویژه که جسد تکه تکه شده او در دو چمدان یافت شد. حزب لیگ (شمال) هم تلاش بسیاری کرد از ماجرای قتل این دختر ۱۸ ساله نفع خود بهره ببرد. ماتئو سالوینی رهبر این حزب، هرچند از تیراندازی به ۶ سیاه پوست دفاع نکرد اما تاکید کرد: «مهاجرت بدون محدودیت باعث بروز مشکلات اجتماعی بسیاری در ایتالیا شده است.»

پس از دستگیری مرد نیجریه ای، کامنت های انتقام آمیز بسیاری در صفحه مادر دختر جوان ایتالیایی منتشر شد که وعده می دادند، انتقام خون دخترش را خواهند گرفت.

چاقوکشی در پروجا

۲۱ فوریه یک مرد ۳۷ ساله در پروجای ایتالیا (در ۱۷۰ کیلومتری شمال رم) که عضو حزب تازه تاسیس قدرت مردم بود در حمله چند فرد ناشناس با چاقو مورد حمله قرار گرفت. این مرد که پوسترهای حزب چپگرای قدرت مردم را در حومه پروجا پخش میکرد، با حمله افراد ناشناس مصدوم شد. حزب تازه تاسیس قدرت مردم با الگوهای کمونیستی در منطقه ناپل ایتالیا ایجاد شده است و طرفداران خوبی هم در جنوب ایتالیا کسب کرده است. هرچند پلیس نتوانست سرنخ چندانی از این ماجرا بیابد اما شواهد حاکی از این است این حمله از سوی طرفداران احزاب دست راستی چون برادران ایتالیا و لیگ (شمال) ترتیب داده شده است.

زورآزمایی خیابانی چپ و راست در تورین

۲۳ فوریه خیابان های تورین صحنه صف آرایی گروه های چپ و راست بود. در حالیکه حزب راست رادیکال «کازاپاند» در یکی از خیابان های این شهر در شمال ایتالیا تجمع داشتند، گروه دیگری از احزاب چپ که پرچمی با عنوان «تورین ضد فاشیست» در دست داشتند سعی داشتند به تجمع راست های رادیکال حمله کنند. پلیس هرچند تلاش بسیاری کرد تا مانع از رویارویی این دو گروه با یکدیگر شود، اما در برخی از خیابان های تورین، این دو گروه با یکدیگر برخورد داشتند و ترقه و شیشه به سوی یکدیگر پرتاب کردند.

اما این اعتراضات خیابانی تنها به تورین محدود نماند و یک روز بعد، (۲۴ فوریه) در تجمعاتی گسترده در شهرهای میلان، پالرمو و رم هم شکل گرفت. پلیس این روزها بیش از هر زمان دیگری در خیابان های شهرهای بزرگی چون میلان، رم، تورین، فلورانس، ناپل و پالرمو حضور پررنگی دارد تا از هرنوع درگیری احتمالی گروه های چپ و راست با یکدیگر جلوگیری کند.

ناظران سیاسی در ایتالیا و اروپا امیدوارند ابعاد خشونت کمپین های انتخاباتی بعد از چهارم مارس فروکش کند و زمینه برای تقابل بیشتر گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی فراهم نشود. با وجود بحران های اقتصادی و تمرکز فراوان احزاب دست راستی برای معرفی کردن مهاجرین به عنوان اصلی ترین مشکل، بعید است که حتی پس از انتخابات این فضای هیجانی به سادگی محو شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر