موزه لوور را با ۵ هزار تومان بازدید کنید
۶۸۶۱۰۰
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
۳۶۷۲
مدیر موزه ملی ایران به تشریح بازدید از موزه لوور در تهران پرداخت و گفت: در دوره جدید شاهد حضور آثار تاریخی و مهم جهان در ایران خواهیم بود.

خبرگزاری تسنیم: جبرئیل نوکنده در نشست خبری بازگشایی موزه لوور در تهران با تشریح برگزاری این موزه در ایران اظهار داشت: همیشه برای مردم ما سوال بود چرا باید آثار تاریخی کشورمان در دنیا به نمایش گذاشته شود ولی هم اکنون شاهد نمایش آثار تاریخی و فرهنگی دیگر کشورهای دنیا در ایران هستیم.

موزه لوور را با ۵ هزار تومان بازدید کنید

وی با بیان اینکه بلیط موزه لوور در تهران برای ایرانی ها و گردشگران خارجی به مبلغ 5 هزار تومان است، ادامه داد: موزه ملی ایران تاکنون و به صورت مشترک چند موزه برگرفته آثار تاریخی و فرهنگی کره و ارمنستان را داشتیم و حال برگزاری نمایشگاه لوور اوج فعالیت های موزه ملی ایران تلقی می‌شود.

همچنین ژاک لوک مارتینز - مدیر موزه لوور نیز در این نشست خبری با اشاره به ساخت موزه ملی توسط یک معمار فرانسوی به آثار تاریخی مهم ایران از جمله هخامنشیان پرداخت و گفت: لوور در واقع یک قصر پادشاهی است و برگزاری نخستین نمایشگاه موزه لوور در تهران شامل تنوعی از آثار لوور در ایران است.

وی ادامه داد: البته قرار نبود هنر ایرانی در تهران معرفی شود بلکه هنر و فرهنگ کشورهای دیگر دنیا از جمله نقاشی و دیگر آثار دنیا را به نمایش بگذاریم.

مارتینز با بیان اینکه ویژگی نمایشگاه لوور در تهران تلفیق آثار باستانی و معاصر است، تصریح کرد: موزه لوور در تهران آثاری از روم، مصر و بین النهرین و آثار سلطنتی فرانسه نیز به نمایش گذاشته شده است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1396/12/14
دست مسولین فرهنگی درد نکنه ، بسیار کار پسندیده و خوبی برای مردم شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج