طرح اعاده اموال نامشروع، برای تنبیه مفسدان است
۶۸۷۱۰۸
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
۲۴۰۹
نماینده مجلس نهم با بیان اینکه اعاده اموال نامشروع اقدام مثبتی برای تنبیه مسؤولان مفسد است، گفت: نظر علما در هزینه‌کرد اموال نامشروع باید گرفته شود.

خبرگزاری فارس: نماینده مجلس نهم با بیان اینکه اعاده اموال نامشروع اقدام مثبتی برای تنبیه مسؤولان مفسد است، گفت: نظر علما در هزینه‌کرد اموال نامشروع باید گرفته شود.

ابراهیم نکو درباره اعاده اموال نامشروع، اظهار کرد: باید یک اقدام کارشناسی در رابطه با اموال نامشروع در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: اینکه صرفاً با نظرات شخصی اموالی از مسؤولی را نامشروع بدانیم، چه بسا تبعاتی به دنبال دارد، باید تعریف خاصی از اموال نامشروع صورت بگیرد و بر اساس یک چارچوبی نسبت به اعاده آن اقدام شود و نباید تعاریف مختلف باشد تا دچار چندگانگی در جامعه نشویم.

نماینده مجلس نهم تأکید کرد: اعاده اموال نامشروع اقدام مثبتی برای تنبیه مسؤولان مفسد جهت جمع‌آوری مال از هر طریقی است تا درس عبرتی هم برای دیگران شود.

نکو ادامه داد: نظر علما در بحث هزینه‌کرد اموال نامشروع گرفته شود تا این اموال در چه راه‌هایی صرف شود، چون نمی‌توان هر مالی را در هرجایی صرف کرد.

وی با بیان اینکه صرف اموال نامشروع در حوزه فرهنگی می‌تواند مفید واقع شود، تصریح کرد: ولی مشروط بر اینکه نظر علما و اهل فن در این خصوص اخذ و در جهت رفع ضعف‌ها و در حوزه ویژه‌ای هزینه شود تا مسائل فرهنگی را تقویت کند.

نماینده مجلس نهم با تأکید بر اینکه باید به‌گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که دیگر افراد دنبال اموال نامشروع نروند، اظهار کرد: باید اول‌ نظر علما گرفته شود و بعد اقدامات لازم انجام شود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1396/12/16
از سبف وسایر مدیر عاملان بانک و
روسای بانکها استانداران وزرا وسایر مسولین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج