کروبی به خاطر نبوی از جامعه روحانیت جدا شد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۹۱۰۱
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
۷۴۳۶
سید حمید روحانی گفت: آقای کروبی از نظر فکری کاملاً یک لیبرالیست تمام معنا شده بود. حتی جدا شدنش از جامعه روحانیت این بوده است که با آقای ناطق‌نوری سر این انتخاب کاندیداها بحث می‌کنند، آقای کروبی می‌خواستند آقای بهزاد نبوی را هم در لیست بگذارند اما آقای ناطق ‌نوری مخالف بوده است. همین باعث شده بود وی از آنجا قهر کند و بعد مجمع روحانیون را تاسیس کند.

تسنیم نوشت: سید حمید روحانی گفت: آقای کروبی از نظر فکری کاملاً یک لیبرالیست تمام معنا شده بود. حتی جدا شدنش از جامعه روحانیت این بوده است که با آقای ناطق‌نوری سر این انتخاب کاندیداها بحث می‌کنند، آقای کروبی می‌خواستند آقای بهزاد نبوی را هم در لیست بگذارند اما آقای ناطق ‌نوری مخالف بوده است. همین باعث شده بود وی از آنجا قهر کند و بعد مجمع روحانیون را تاسیس کند.

سید حمید روحانی از اعضای شورای مرکزی اول مجمع روحانیون مبارز که بعد از مدتی از این تشکل اصلاح‌طلب فاصله گرفت و هم‌اکنون در بنیاد "تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی" به ماموریتی که امام راحل به او محول کرده می‌پردازد، خاطراتی را از مهدی کروبی و عملکرد او بیان می کند.

گزیده گفت‌وگوی این عضو سابق مجمع روحانیون را در ادامه بخوانید:

* چند عامل در آقای کروبی بود که او را به این روز کشاند. اول غرور و خودخواهی بود. همان مسئله‌ای که امام خمینی(ره) زمانی به بنی‌صدر فرمودند "حُبّ دنیا رَأسُ کلّ خطیئهٍ". آقای کروبی به شدت دچار غرور شد. مورد احترام دوستان و همکارانش بود و به او احترام می‌گذاشتند و در زمینه‌های مختلف از سوی دوستانش مورد احترام بود. البته آقای کروبی متوجه نشد که دلیل این احترام، تکریم و تجلیل، امکانات، پول و مسائل مالی است که در اختیارش قرار دارد.

* به دلیل این واکنش‌ها فکر می‌کرد حتما از نظر فکری، عقلی و بینش سیاسی یک سر و گردن بالاتر از بقیه است و بقیه باید از او پیروی کنند. متوجه اصل قضیه نشد. متوجه نشد، علت روی آوردن افراد به او، احترام گذاشتن و دبیرکلی وی در مجمع روحانیون به خاطر بودجه‌ای است که مردم احتیاج دارند.

* آقای کروبی از نظر فکری کاملاً یک لیبرالیست تمام معنا شده بود. حتی جدا شدنش از جامعه روحانیت این بوده است که با آقای ناطق‌نوری سر این انتخاب کاندیداها بحث می‌کنند، آقای کروبی می‌خواستند آقای بهزاد نبوی را هم در لیست بگذارند اما آقای ناطق ‌نوری مخالف بوده است. همین باعث شده بود وی از آنجا قهر کند و بعد مجمع روحانیون را تاسیس کند.

* درس حوزه را به شکل درست و اصولی نخوانده است؛ من درون حوزه بودم، ایشان درسش به رسائل و مکاسب نرسید که به تهران آمد و به دانشکده "معقول و منقول" (الهیات) رفت. بنابراین از نظر دروس حوزه کاملاً پیاده بود. از نظر بینش سیاسی هم کسانی که با او حرف می‌زدند و نشست و برخاست داشتند می‌فهمیدند به آن صورت آدم عمیق و تحلیل‌گری نیست. بلکه بر عکس دنباله رو است و تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد.

* لیبرال‌ها و سازشکاران روی آقای کروبی کار کردند، دریافتند که اینجا زمینه دارد. شوره‌ زار نیست که اگر بخواهند بذری بکارند، سبز نشود.

* باید صریحا بگویم که آقای کروبی راه امام را کشف نکرده و نشناخته بود. چون برخورد او با امام (ره) خیلی محدود بود. قبل از اینکه امام(ره) نهضت را آغاز کند آقای کروبی ارتباطی با امام(ره) نداشته بود. نه درسش در حدی بود که شاگرد امام(ره) باشد نه در مرحله‌ای بود که با امام(ره) رفت و آمدی داشته باشد.

* وقتی که ناو جنگی آمریکا می‌خواست وارد خلیج فارس شود آقای هاشمی و سران سه قوه خدمت امام(ره) رفته بودند. هاشمی مطرح کرده بود ناو آمریکایی دارد می‌آید و امام گفته بودند اولین ناوی که وارد شد را بزنید، آقای هاشمی خیلی جا خورده بود. بعد از مقداری تامل باز این موضوع را تکرار کرده بود. امام که دیده بود نظر برخی از اعضا چیز دیگری بود فرمودند من اگر بودم می‌زدم. بعد از طریق احمد آقا دستور داده بود در معذوریت قرار نگیرید نظر من این است که اولین ناو را که وارد شد، بزنید اما در عین حال خودتان بررسی کنید. آقای کروبی همین جمله امام که فرموده بود "اگر من حرفی زده‌ام شما خودتان تصمیم بگیرید" را دست گرفته بود.

* در حالیکه مجمع روحانیون هم می‌دانست او (کروبی) به درد ریاست جمهوری نمی‌خورد زیرا فکر و اندیشه ریاست جمهوری را ندارد. نه تنها مجمع، قسم می‌خورم ستادش و‌ حتی خانم کروبی هم می‌دانستند او به درد این کار نمی‌خورد. همان‌هایی که برایش تبلیغ می‌کردند این مسئله را قبول داشتند. آقای کرباسچی رئیس دفترش در انتخابات سال 88 به او رای نداد. دوستان 50 ساله‌اش در مجمع روحانیون را به دلیل اینکه او را انتخاب نکرده بودند، نبخشیده بود.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1396/12/20
حالا کروبی بد ...تو یه معنی از لیبرال بگو ...فحشه ..تعریفه ...طعنه یا چیز دیگریست ...شاید ما هم فهمیدیم ...منظورت چیه ...در ضمن نقل قول از امام اینجوری همه بلدند. خدا کنه تاریخ نویسیت مثل نقل قولت نباشه .که خیلی آبکی و بی پایه و مایه بود ..عقده گشایی در حالی که ان شخص حضور ندارد ...رسم مردانگی نیست ..
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1396/12/20
کروبی کسی شبیه منتظری است البته از نظر علمی درحد او نیست.
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1396/12/20
آقای حمید روحانی تو خوبی اگه به درد ریاست جمهوری نمی خورد چطور تایید صلاحیت شد شما که 40سال هست تاریخ نویس هستی تا حال در معرض انتخاب شدن قرار گرفتی که چه مقدار محبوبیت داری تو هم شدی معتضدی (2)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو