چگونه مدیر بهتری باشید؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۹۵۰۱
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۲
۷۹۹۸
در این مطلب، نکات بسیار مفیدی را به شما می‌گوییم تا مدیر بهتری در محل کارتان باشید. حتما بعضی از این نکات را خودتان هم می‌دانید اما ما آنها را به شما یادآوری می‌کنیم، و نکاتی را که ممکن است از قبل نمی‌دانستید به شما می‌گوییم.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: بیشتر مدیران کارآمد و لایق، ویژگی‌های مشترکی دارند. البته همه‌ی ما می‌دانیم که یک مدیر عالی بودن اصلا کار ساده‌ای نیست. در این مطلب، نکات بسیار مفیدی را به شما می‌گوییم تا مدیر بهتری در محل کارتان باشید. حتما بعضی از این نکات را خودتان هم می‌دانید اما ما آنها را به شما یادآوری می‌کنیم، و نکاتی را که ممکن است از قبل نمی‌دانستید به شما می‌گوییم.

چگونه مدیر بهتری باشید

1. خودتان الگو باشید

شما به عنوان یک مدیر نباید فقط حرف بزنید، بلکه باید عمل کنید. مثلا اگر می‌خواهید کارمندان‌تان قانون مدار و وقت شناس باشند باید پیش از همه خودتان نیز چنین باشید؛ خودتان سر وقت در محل کارتان حاضر شوید، حتی زودتر! با الگو شدن، کارمندان شما به طور اتوماتیک از شما پیروی خواهند کرد.

2. کمی متواضع باشید

بین یک رئيس و یک مدیر تفاوت‌هایی وجود دارد. هر چند هر دو مسئول هستند اما یک مدیر باید درکنار اینکه مرکز توجه و احترام همه است، به همه احترام بگذارد و تواضع نشان دهد. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما متواضع بودن بیشتر از مرکز توجه بودن، نیاز به اعتماد بنفس دارد. شما فروتن و متواضع باشید تا کارمندان و همچنین مشتریان تحسین‌تان کنند.

3. از تیم‌تان یاد بگیرید

هرگز فکر نکنید خودتان بهتر بلدید و همه چیز را می‌دانید. روزی که این فکر را بکنید، شکست خواهید خورد. در عوض سعی کنید از اعضای تیم‌تان چیزی یاد بگیرید. رشد حرفه‌ای برای هر مدیری ضروری است، پس چرا از استعدادهای خوبی که استخدام کرده‌اید استفاده نکنید و از آنها یاد نگیرید. مثلا می‌توانید جلسات هفتگی در سازمان برگزار کنید تا در آن هر کسی که دانش جدیدی یاد گرفته با بقیه به اشتراک بگذارد. شما به عنوان یک مدیر باید تا می‌توانید به علم و دانسته‌های خود اضافه کنید و هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید تا در تصمیم‌گیری‌های استراتژیک‌تان با اطلاعات بیشتر، بهتر عمل کنید.

4. چیزی را که یاد گرفته‌اید با بقیه نیز شریک شوید

علاوه بر اینکه از تیم‌تان چیزهایی یاد می‌گیرید، باید خودتان هم دانسته‌های‌تان را به اشتراک بگذارید. بخشی از مسئولیت کسی که نقش مدیریت را دارد، انتقال دانش و اطلاعات است. دانش‌تان را به تیم‌تان منتقل کنید تا جلوی اشکال‌ها و خطرها را بگیرید.

5. ارتباط موثر برقرار کنید

ارتباط موثر، چه در زندگی روزمره و چه در محیط کار، ضروری است. مدیران خوب به این اهمیت می‌دهند که حرف‌ها و منظورشان خوب شنیده و درک شود و البته به اهمیت خوب گوش دادن نیز آگاهند. همه‌ی ما می‌دانیم که ارتباط، یک خیابان دوطرفه است، بنابراین باید تمام تلاش‌تان را برای برقرار کردن ارتباط موثر با تیم‌تان انجام دهید. ارتباط موثر، تکنیک‌هایی دارد که می‌توانید آنها را فرا بگیرید.

6. جلسات‌تان را کارآمدتر کنید

در دنیای کسب و کار، زمان سرمایه است. پس سعی کنید تا جایی که امکان دارد جلسات کار‌ی‌تان مفید و کارآمد باشد یعنی حاشیه‌های بی‌ارزش و فعالیت‌های وقت تلف کن را محدود کنید.

7. برای خودتان محدوده‌هایی وضع کنید

حتی مهربان‌ترین و ملاحظه کارترین مدیران نیز حد و حدودهایی وضع می‌کنند. پس باید خط قرمزهای خودتان را مشخص کنید و به آنها پایبند بمانید. ببینید چه چیزهایی را نمی‌توانید تحمل کنید تا از اضطراب و تشویش‌های کارمندان‌تان نیز کم شود. این خط قرمزها را شفاف اعلام کنید تا ابهام و آشفتگی به وجود نیاید.

8. یک منتور برای خود پیدا کنید

در هر کاری نیاز داریم تا از افراد با تجربه کمک بگیریم. منتور دانش و تخصص خود را به کمک مشاوره به افرادی که تجربه کمتری در آن کار دارند ارائه می‌دهد و به آن ها کمک می‌کند تا در زمینه‌ی کاری، تحصیلی و … انتخاب های بهتری انجام دهند. وقتی پای مدیریت بهتر در محل کار به میان می‌آید گفته می‌شود که بهترین مدیران می‌دانند چه زمانی باید کمک بخواهند و همچنین می‌دانند سراغ چه کسی بروند تا به هدف خود برسند. هیچکس به تنهایی نمی‌تواند همه‌ی کارها را انجام دهد و برای همین شما باید کسی را پیدا کنید که به او اعتماد داشته باشید و هر وقت لازم شد، توصیه‌ها و پندهای ضروری را به شما ارائه دهد.

چگونه مدیر بهتری باشید

9. اشتباهات اجتناب پذیر مرتکب نشوید

همه‌ی آدمها گهگاه اشتباهاتی می‌کنند؛ کوچک یا بزرگ. اما برخی از اشتباهات اجتناب پذیرند. تا جایی که می‌توانید مرتکب اشتباهاتی نشوید که به راحتی می‌توان دچارشان نشد؛ این اولین قدم شما به سمت تکرار نکردن آنهاست.

10. از گذشته درس بگیرید

تاریخچه‌ی دنیا پُر است از نمونه‌هایی از الگوهای موفق در کسب و کار و البته شکست‌ها و ناکامی‌ها. ببینید افرادی که مورد تحسین شما هستند چه کارهایی را به خوبی انجام می‌دهند و آنهایی که شکست خوردند چه نقطه ضعف‌هایی داشتند. در هر کجا می‌توانید عبرت‌های معنی‌دار فراوانی پیدا کنید.

11. تصمیمات بهتری بگیرید

اگر زمان بیشتری صرف فعالیت در کنار کارمندان‌تان در پروژه‌های گوناگون کنید، درک و شناخت بهتری نسبت به مهارت‌های هر کدام‌شان پیدا می‌کنید. در نتیجه می‌توانید کمبودهای هر کسی را در نقش و سمتی که دارد تشخیص دهید و زمان مناسب اصلاح سیستم و پروسه‌ها را پیدا کنید.

12. دست از کسب مهارت‌های جدید برندارید

مدیران خوب مدام در حال یادگرفتن هستند و سعی می‌کنند خودشان را ارتقاء بدهند؛ هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه‌ای. همیشه چیزهای جدیدی برای یادگرفتن وجود دارد. فقط کافیست ذهن‌تان را نسبت به فرصت‌ها و ایده‌های جدید باز نگه دارید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر