تیلرسون: هنوز پاسخی از کره شمالی دریافت نکردیم
۶۸۹۸۸۳
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۵
۷۱۰۱ 
رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت که واشنگتن پاسخ مستقیمی از کره شمالی برای گفت و گو میان دو کشور دریافت نکرده است.

خبرگزاری ایرنا: رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت که واشنگتن پاسخ مستقیمی از کره شمالی برای گفت و گو میان دو کشور دریافت نکرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، تیلرسون در ابوجا پایتخت نیجریه اظهار داشت: برای توافق در مورد محل و دامنه این مذاکرات لازم است که گام های متعددی برداشته شود. ما انتظار داریم که چیزهایی بشنویم اما هنوز پاسخ مستقیمی از کره شمالی دریافت نکرده ایم.

وی افزود: همه اینها سوالاتی است که نگرانی هایی در خصوص پاسخ آنها وجود دارد. من می گویم که صبور باشید.

پنجشنبه هفته گذشته اعلام شد که قرار است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی تا اواخر ماه «می» در مورد بن بست هسته ای در شبه جزیره کره دیدار و گفت و گو کنند.

ترامپ روز شنبه پیش بینی کرد که این مذاکرات با «موفقیت زیادی» همراه خواهد شد و کره شمالی خواهان «صلح» است.

تحلیلگران می گویند که پیش از برگزاری این جلسه باید به چند سوال کلیدی پاسخ داده شود. یکی از این مسائل، محل و دستور کار جلسه است.

در همین حال، «توماس اوجیا کوینتانا» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر حقوق بشر کره شمالی روز دوشنبه اعلام کرد که هر گونه پیشرفت در مذاکرات هسته ای و امنیتی با پیونگ یانگ، باید با گفت و گو در مورد تخلفات حقوق بشری این کشور توام شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج