احضار سفیر آلمان در ترکیه به وزارت خارجه
۶۸۹۹۶۹
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
۳۳۲۶ 
سخنگوی دولت آنکارا اعلام کرد، ترکیه به برلین بابت اقدامات اخیر حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) علیه مساجد ترکیه‌ای در آلمان هشدار داده و برای پاره‌ای توضیحات سفیر آلمان را احضار کرده است.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دولت آنکارا اعلام کرد، ترکیه به برلین بابت اقدامات اخیر حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) علیه مساجد ترکیه‌ای در آلمان هشدار داده و برای پاره‌ای توضیحات سفیر آلمان را احضار کرده است.

بکیر بوزداغ، معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه پس از نشست کابینه در آنکارا به اظهارنظر درباره این اقدامات از سوی طرفداران پ.ک.ک علیه مساجد ترکیه‌ای در ‌آلمان پرداخت.

ترکیه همچنین سفیر آلمان را احضار کرده و مراتب نگرانی خود را بابت این اقدامات علیه مساجد و مراکز فرهنگی ترکیه در آلمان ابراز کرده است.

وی ادامه داد: وزارت خارجه ترکیه سفیر آلمان را احضار کرد. پیامی هم به او داده شد. ترکیه از نزدیک تحولات در آلمان را رصد می‌کند.

دست‌کم دو مسجد و یک مرکز فرهنگی از روز جمعه در آلمان آتش زده شده‌اند؛ این اقدام پس از آن صورت گرفت که پ.ک.ک و شاخه‌های مرتبط با آن تهدید کردند تا علیه نهادهای ترکیه‌ای در آلمان دست به اقدامات خشونت آمیز بزنند.

آنکارا عملیات شاخه زیتون را در 20 ژانویه سال جاری میلادی در عفرین، سوریه علیه کردها در مرز با ترکیه آغاز کرده است.

احضار سفیر آلمان در ترکیه در حالی صورت گرفته که آنکارا مدت‌هاست دولت برلین را بابت عدم انجام اقدامی مناسب علیه پ.ک.ک مورد عتاب قرار می‌دهد.

همچنین وزارت کشور آلمان گفته است که آژانس‌های امنیتی بابت نشانه‌های خشونت علیه نهادهای ترکیه‌ای در برلین در حالت آماده باش و هشیاری کامل قرار دارند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج