همه مشکلات فقر باید توسط ربیعی بر طرف شود؟
۶۹۰۰۴۳
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
۳۳۸۵
کواکبیان:
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آیا همه مشکلات فقر و موضوعات اجتماعی ما باید توسط ربیعی بر طرف شود؟ جامعه کارگری از ربیعی حمایت کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آیا همه مشکلات فقر و موضوعات اجتماعی ما باید توسط ربیعی بر طرف شود؟ جامعه کارگری از ربیعی حمایت کرده‌اند.

مصطفی کواکبیان به عنوان مخالف استیضاح وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی در صحن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «خدایا از تو می‌خواهم بر اساس رضایتت کمک کنی تا حرف بزنم» اظهار کرد: بنده در دفاع هیچ وزیری تا به حال سخنرانی نکرده‌ام، اما الان وظیفه خودم می‌دانم نکاتی را بگویم.

وی سپس گفت: وزارتخانه‌ای که آقای ربیعی بر عهده دارد دارای سه بخش است، که ۸۰/. آن خدماتی و اجتماعی و ۲۰/. آن اقتصادی است. نمایندگان در نامه استیضاح از امور اقتصادی نوشتند، این در حالی است که عموم عزیزان از قسمت‌های اجتماعی راضی هستند.

کواکبیان خاطرنشان کرد که فعالیت‌های این وزارتخانه در اطاق شیشه ای انجام می شود.

وی سپس با طرح این پرسش که «طی مدت مدیریت ربیعی کدام اختلاس در این وزارت‌خانه صورت گرفته است؟» تصریح کرد: در دوره قبلی از ۱۵۰ میلیارد تومان این وزارتخانه ، ۱۷ هزار میلیارد تومان به بابک زنجانی و دیگران داده شده بود. بنده نمی‌گویم زیر مجموعه های اقتصادی این وزارتخانه کمبود ندارد، اما کدام فساد را در این وزارت‌خانه دیده‌اید؟

این نماینده مجلس خطاب به مخالفان ربیعی گفت: بحث ما فساد است، چه فسادی صورت گرفته است تا بنده نماینده قانع شوم؟ خوشبختانه در دوره ربیعی بخش اقتصادی این وزارتخانه، به سمت سهامداری حرکت می کند تا ۴۰/. فقط برای این وزارتخانه باشد و بقیه به دست مردم و بخش خصوصی اداره شود.

وی یادآور شد: در زمانی که سعید مرتضوی در تامین اجتماعی بود و ما در مجلس هشتم بودیم و یادمان هست که چگونه می‌خواستند پول این سازمان را میان برخی از نمایندگان تقسیم کنند. حالا عده‌ای می گویند ربیعی هم چنین کرده است؛ من از ربیعی ماجرا را پرسیدم، او گفت ما به بعضی از نمایندگان وام بانک رفاه دادیم که با دو ضامن وام بگیرند. این چه اشکالی دارد؟ اصلا قابل مقایسه است با کار سعید مرتضوی است؟

کواکبیان اظهار کرد: گفته شده مستمری در تامین اجتماعی که در سال ۸۴ داشتیم ۳۲/. بوده و الان ۸۰/. شده است. انصاف است؟ حتی یک روز تاخیر در بخش حقوق بگیران نبوده است. در بخشی از استان ها مثل استان مرکزی گفته اند به اندازه ۲۰ سال هزینه درمان پرداخت کردند، این آمار وجود دارد.

وی ادامه داد: عزیزانی که معتقد هستند آسیب های اجتماعی تقصیر ربیعی است چرا رئیس شورای آسیب های اجتماعی وزیر کشور است؟ جرات دارید به او بگویید؟ گنه کرد در بلخ آهنگری ... .

این نماینده مجلس سوال کرد: قرار است همه فقر را ربیعی حل کند؟ کمی انصاف و جوانمردی داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: من به آقای رئیس گفتم که بگذارید مخالفان صحبت کنند و ما جواب بدهیم و گفتند خلاف قانون است.

کواکبیان همچنین گفت: آقایانی که می‌گویید خانه کارگر لشگر کشی کرده ، کجا این اتفاق افتاده است؟ آن ها درخواست راهپیمایی دادند و وزارت کشور اجازه نداد. آقای ربیعی بد کاری کرده که کارگران از او حمایت می‌کنند. ایشان خودشان کارگر بوده زبانشان را می‌داند. اگر ربیعی نبود ده‌ها راهپیمایی اعتراضی کارگری پیش می‌آمد.

وی افزود: آقایی گفته ربیعی در ستاد میرحسین موسوی بوده است، من به ایشان می گویم عیار اصلاح طلبی ما هستیم. ما در فراکسیون اصلاح طلبی رای گیری کردیم و فراکسیون مخالف استیضاح بودند.

کواکبیان گفت: می‌گویند ربیعی لابی‌گر قوی است، ولله قسم! من تا حالا در این رابطه صحبت نکرده و توجیه نشدم. خودم خواستم از ربیعی به عنوان بچه انقلاب دفاع کنم. افتخار کنید ربیعی روزی در وزارت اطلاعات بوده، الان ما به وزیر اطلاعات فعلی هم افتخار می کنیم . این حرفها را کسانی می زنند که در کابینه های قبلی سمت داشته اند.

وی سپس تصریح کرد: ما نه بحث اصلاح‌طلبی داریم و نه اصولگرایی، بدنه مجلس باید نشان دهد که از وزیر مردم دفاع می کند. البته دفاع ما مشروط است اگر در بحثهای کارگری ورفاهی پا پس بکشد من خودم پای استیضاح او را امضا می کنم.

کواکبیان در پایان کفت: اگر می خواهید بخش های کارگری دچار تنش نشود و شب عیدی به حداقل حق و حقوق خودشان برسند به او رای دهید. این وزیر خیابان انقلاب به پایین را می‌شناسد. ما با این استیضاح مشروط مخالفیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1396/12/22
منم خیلی صحبت کردم که چراتبعه بیگانهرابیمه کردین نه بس انتظاردارین فساد بشود بس شمانمایندها چرا بیشتر مشکل تراشی میکند حرف زیاد دیگه دکترهم نمیریم
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1396/12/22
منم خیلی صحبت کردم که چراتبعه بیگانهرابیمه کردین نه بس انتظاردارین فساد بشود بس شمانمایندها چرا بیشتر مشکل تراشی میکند حرف زیاد دیگه دکترهم نمیریم
Sweden
11:59 - 1396/12/22
اقای ربیعی یارانه من را که بازنشسته تامیین اجتماعی هستم قطع کرد.
رفتم ۳۰ میلیون بانک رفاه وام بگیرم گفتند باید شصت میلیون بیاری تا بعد.
از همدان موسوی
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1396/12/22
یارانه‌من‌بازنشسته‌تامین‌اجتمایی‌‌قطع‌کردن‌‌چه‌شخصی‌دستوردادخداازش‌نگذره‌‌جاویدان‌ازساری
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1396/12/22
این اقایون میگن سه تاچهارمیلیون نفریارانه اش قطع شده باهرکی صحبت میکنی میگه یارانه ام قطع شده سال۹۷تمام یارانه بگیران راحذف میکنندبعدمیگن ۴۰میلیون قطع شده اقای ربیعی.بله شما دروزارتخانه ای هستیدکه بایدفقررا ریشه کن کنه نمیتونی مردانه بروکنار البته نوبخت هم باخودت ببر
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1396/12/22
اقای ربیعی خونه 5میلیارد تومنی تو بفروش خرج فقرا کن اگه راست میگی
Iran, Islamic Republic of
04:27 - 1397/05/14
اقای کواکبیان نفست از جای گرمی در میاید کرسیت رارهاکن سری به شهرکهای صنعتی بزنید ببینید ایاکارخانه یا شرکتی مانده که کارگری درآن کارکند!!!!!!!!!سری به دادگاهها زده آیید تا ببینید چه تعداد درروز بدلیل مشکلات اقتصاد خانواده پای میز طلاق نشسته اند!!!!!!!!آبیاری به بیمارستانها یامطب بز سکان زده آیید تاببینیدچه تعدادبدلیل بی کفایتی شما وامثالتان برای اعصاب مراجعه میکنند!!!!!!وغیره پس بفرمائید چه کسی مسئول است ؟مگر شما نوکر مردم نیستید و مگر مردم آن کرسی را بتو نداده اند تا از حقشان دفاع کنی!!!!!لابد میخواهی بگوئید مردم حقی ندارند !!!!!!!!!لعنت خدا وانچه دراسمان و زمین است به شما خائنین به مردم و ملت، که همه آنها را به عذاب الیم گرفتارشدن کردید وریشه مردم را با نادانی خودتان خشکانید و حرف مفطت نزن وبی جهت از وزیر بی لیاقت هم حمایت نکن شما همتان از یک کرباسید فقط خواستید به مردم خیانت کنید که کردید و پدر مردم راداوردید و تنها بی اعتقادشان کردید !!!!!!!!ودعای مردم را (که خدا ازشما نگذرد)رابرای خودتان خریدید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج