شبکه جهانی وب ۲۹ ساله شد!
۶۹۰۰۶۳
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
۲۸۶۶ 
امروز ۲۹ سال است که شبکه جهانی وب (WWW) وجود دارد و این اولین بار در تاریخ است که بیش از نیمی از جمعیت جهان قادر به انجام استفاده از این شبکه‌ی جهانی هستند. شبکه‌ی جهانی وب از روز‌های اولیه با dial-up شروع شد و روز به روز بهبود یافت. در سال‌های اخیر مسائل جدید زیادی به بوجود آمد و نیاز ما به وب هر روز بیشتر شد.

سخت افزار: امروز 29 سال است که شبکه جهانی وب (.WWW) وجود دارد و این اولین بار در تاریخ است که بیش از نیمی از جمعیت جهان قادر به انجام استفاده از این شبکه ی جهانی هستند. شبکه ی جهانی وب از روزهای اولیه با dial-up شروع شد و روز به روز بهبود یافت. در سال های اخیر مسائل جدید زیادی به بوجود آمد و نیاز ما به وب هر روز بیشتر شد.

در سال 2016، سازمان ملل متحد دسترسی به اینترنت را به عنوان یک حق انسانی مانند آب آشامیدنی و پناهگاه اعلام کرد و آن را یک نیاز اساسی دانست، اما یکی از مهمترین مشکلات در این راستا هزینه است. موضوع بعدی که در شبکه ی جهانی وب اهمیت زیادی دارد کنترل اطلاعات است. در واقع تعداد کمی از سایت های شناخته شده وجود دارند که می توانند اطلاعات صحیحی را سریعا منتشر کنند. در واقع به رسمیت شناختن وب سایت ها یک موضوع بسیار گسترده و دشوار است. از سوی دیگر برخی از از سایت ها به انتشار اخبار غلط می پردازند و معلومات غلطی را در اختیار کاربران قرار می دهند که این موضوع مشکل ساز خواهد بود. به همین دلیل شرکت ها در تلاش برای حل این مشکل هستند و به نظارت دقیق تر بر محتوا خواهند پرداخت.

شبکه ی جهانی وب از ابتدا تاکنون از نظر ظاهری و سازگاری شبکه تغییرات زیادی داشته است. در ابتدا مرورگر WorldWildWeb بود که بعدها به Nexus تغییر نام داد. پس از مدتی نیز Chrome و Firefox ظاهر شدند و تغییرات زیادی را با خود همراه کردند. از سوی دیگر ترویج فناوری 5G که اتصال سریعتری را برای میلیاردها دستگاه جدید فراهم می کند، یکی از تغییرات بزرگ در شبکه جهانی وب محسوب می شود. در سال های آینده نیز شاهد تغییرات عظیمی در شبکه ی جهانی وب خواهیم بود و دنیای جدیدی از شبکه ی جهانی وب را تجربه خواهیم کرد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1396/12/22
سلام
منظورتون البته world wide web بود!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
شبکه وحشی جهانی :)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج