طنز؛ بپا «مصدقی» نشی
۶۹۰۶۰۰
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
۴۸۵۴ 
شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت: اگر از دیشب جان ‌سال به در برده باشید و یادتان رفته باشد الکی حین پریدن از روی آتش خودتان را به کمردرد بزنید، دیگر امروز وقتش است باقی‌مانده خانه‌تکانی را انجام دهید. اگر پس از ترقه‌بازی‎های شب گذشته هنوز شیشه‎های خانه‎تان سالم مانده، از آن‌جا شروع کنید که یک بارانی هم فردا بیاید.

شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت: اگر از دیشب جان ‌سال به در برده باشید و یادتان رفته باشد الکی حین پریدن از روی آتش خودتان را به کمردرد بزنید، دیگر امروز وقتش است باقی‌مانده خانه‌تکانی را انجام دهید. اگر پس از ترقه‌بازی‎های شب گذشته هنوز شیشه‎های خانه‎تان سالم مانده، از آن‌جا شروع کنید که یک بارانی هم فردا بیاید. من که این‌طور هستم. هربار شیشه را بشویم، فردایش باران می‎زند و دوباره لک برمی‎گردد روی شیشه‌ها. خانه‌تکانی اما فقط شستن نیست. دورریختن هم هست. عوض‌کردن هم هست. مثلا مجلس خیلی سعی کرد دولت را خانه‌تکانی کند و وزیر کار و امور اجتماعی را شب عیدی بفرستد پیش کارگران تعدیل‌شده کارخانجات، اما علی ربیعی مثل کشتی‎گیرهایی که در خاک کلی مقاومت می‎کنند، آن‌قدر چغری و بدبدنی کرد که مجلس در استیضاح ناکام ماند و سرپا اعلام کرد.

هرچقدر مجلس در خانه‌تکانی ناموفق بود، شورای شهر یک خانه‌تکانی رونالدینیویی انجام داد. درحالی ‌که گفته بودند می‌خواهند نام خیابان کارگرشمالی را عوض کنند و بگذارند مصدق یکهو با یک حرکت رونالدینیویی به این طرف نگاه کردند و از آن طرف دریبل زدند و اسم خیابان نفت را تغییر دادند و گفتند از این به بعد این خیابان، اسمش مصدق است.

قبلا به آدم می‌گفتند بپا نفتی نشی. حالا بعد از این خانه‌تکانی شهری باید به آدم‌ها گفت بپا «مصدقی» نشی.
نمی‌دانم چرا سروتهمان را بزنند، باز ما از موضوع اصلی درمی‎رویم و فیلمان یاد هندوستان می‎کند. اصلا بحث خانه‌تکانی بود و تمیزکاری.

چند توصیه هم برای خانم‌ها و آقایان مخاطب دارم:

اولا اگر از اوایل اسفند دیدید عزیز پدرزن یا مادرشوهر شده‌اید یا خاله و عمو تحویل‌تان می‌گیرند، دور برتان ندارد. به نظرم اگر در این روزها اینها که نام بردم، دعوتتان کردند خانه یک‌جور نرم و زیرکانه بپیچانیدشان. چون خانه‌شان رفتن همان و... تا بنشینید و بگویید وای چه دکوراسیون شیکی، خواهند گفت اتفاقا دیروز به همسرم می‌گفتم باید دکور خانه را عوض کنیم اما دست تنها نمی‌شد. چه خوب که امروز شما تشریف آوردید.

دوم. اگر جایی مجبور به خانه‌تکانی شدید، از این کار عکس و فیلم بگیرید و مستنداتتان را کامل کنید. اولا فردا با سند و مدرک و ارسال مدارک در گروه تلگرام خانواده سر صاحبخانه منت می‌گذارید که برایش کلی کار انجام داده‌اید. بعدش هم اگر هرجای دنیا فیلم این حجم بیگاری در یک روز را نشان هرکس بدهید، فورا با تقاضای فرار مغزهایتان موافقت می‎کنند.

سوم: اگر فرزند نوجوان و جوان در خانه دارید و خودش داوطلب شد قسمتی از خانه را خانه‌تکانی کند، فورا او را بیندازید تو اتاق و زنگ بزنید از یک دکتر روانشناس برای ترک اعتیاد فرزندتان وقت بگیرید. بعد هم جایی را که می‌خواسته گردگیری و تمیز کند، خوب بگردید. هرجوانی که این روزها داوطلب تمیزکردن جایی شود، حتما آن‌جا نخودی چیزی جاسازی کرده. این تز ردخور ندارد و بارها از سوی پژوهشگران مورد تأیید قرار گرفته است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج