نگرانی شورای امنیت از وخامت اوضاع در یمن
۶۹۰۹۹۲
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
۲۳۹۷ 
شبکه خبری الجزیره قطر بامداد پنجشنبه گزارش داد، اعضای شورای امنیت در پیش نویس بیانیه خود نسبت به وخیم تر شدن اوضاع انسانی یمن ابراز نگرانی کرده است.

خبرگزاری ایرنا: شبکه خبری الجزیره قطر بامداد پنجشنبه گزارش داد، اعضای شورای امنیت در پیش نویس بیانیه خود نسبت به وخیم تر شدن اوضاع انسانی یمن ابراز نگرانی کرده است.

براساس پیش نویس قطعنامه شورای امنیت که به دست الجزیره رسیده است، بر ضرورت بازخواست و محاکمه عاملان نقض قوانین در یمن تاکید شده است.

در این پیش نویس همچنین آمده است: شورای امنیت خواستار بازگشایی کامل و مداوم تمامی گذرگاه های و بنادر یمن شده است.

سازمان ملل متحد در بیانیه خود در نوامبر 2017 (آبان / آذر 96) نیز درباره محاصره فرودگاه الحدیده از سوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان نوشت که محاصره این فرودگاه، تهدید جدی برای حیات یمنی ها به شمار می رود.

در این بیانیه آمده بود: تنگ تر کردن حلقه محاصره بر این شریان اصلی اقتصاد یمن و جلوگیری از واردات کالا و اقلام مختلف به این کشور، عواقب فاجعه باری را برای ساکنان آن به همراه خواهد داشت.

جنگ ائتلاف عربی به یمن به سرکردگی عربستان در حالی وارد چهارمین سال خود می‌شود که ریاض و همپیمانان خود به هیچ یک از اهداف خود در این جنگ دست نیافته اند و همچنان هیچ چشم‌انداز روشنی برای پایان دادن به این جنگ فرسایشی وجود ندارد.

سعودی‌ها بار دیگر به پاکستان متوسل شده‌اند تا شاید پس از سپری شدن سه سال بتوانند مقاومت مردم یمن را بشکنند و مشکلات و گرفتاری‌های عربستان در یمن روز به روز افزایش یافت.

اختلاف با امارات و دیگر کشورهای ائتلاف از جمله مشکلات عربستان است.

ائتلاف عربی در سال 2015 (فروردین 94) به بهانه حمایت از «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری فراری یمن، حمله نظامی به این کشور را آغاز کرد که نتیجه ای جز کشتار مردم بی دفاع ، زخمی و آوارگی آنان و تخریب زیرساخت های این کشور فقیر برجای نگذاشته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج