مکارم شیرازی: روحانی به شبکه‌های اجتماعی خارجی دل بسته است
۶۹۱۱۶۲
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
۶۷۳۰
یکی از مراجع تقلید گفت: آقای رئیس جمهور هنوز به شبکه‌های اجتماعی خارجی دل بسته است، روحانی در شورای عالی فضای مجازی نقش مثبتی در زمینه حل مشکلات شبکه‌های اجتماعی ایفا نمی‌کند.

خبرگزاری فارس: به نقل از روابط عمومی دفتر آیت الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تقدیر از فعالیت‌های انجام شده در وزارت ارتباطات اظهار کرد: باید خود و مردم را به این نکته توجه دهیم که فضاهای مجازی خارجی به قصد قربت، حمایت بشریت و کمک به مردم دنیا تأسیس نشده است.

وی افزود: این موضوع مانند سایر کارهای غربی در راستای حفظ منافع خودشان و دامی برای مردم است تا بتوانند حاکمیت خود را بر دنیا تثبیت کنند، غربی‌ها به کشور کره می‌گویند که بمب اتم نداشته باشد تا برتری آن‌ها حفظ شود، به ایران می‌گویند ایران نباید دارای موشک باشد تا به سلطه‌گری خود ادامه دهند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تمام فعالیت‌های غرب و استکبار برای حفظ برتری بر دنیاست، اظهار کرد: غرب می‌خواهد که تمام دنیا برده او باشند، قبلا استعمار به شکل بدون روتوش بود اما در حال حاضر استعمارهای فرهنگی و اقتصادی را در دستور کار دارند.

وی ادامه داد: باید ماهیت غرب را بشناسیم و به درستی به مردم بشناسانیم، اگر می‌خواهیم که سم پاشی‌های دشمن برطرف شود باید ماهیت دشمن را به خوبی نشان داد، غرب به دنبال استفاده‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خود است و به هیچ وجه به دیگران فکر نمی‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه ماهیت غرب باید با مدارک، شواهد و مستندات در جامعه تبیین شود، ابراز کرد: اگر مردم ماهیت غرب را بدانند از آن‌ها متنفر خواهند شد، واقعا باید از غرب متنفر بود چون تنها به فکر منافع خود و افساد هستند.

وی با تأکید بر کار منسجم، متمرکز و با برنامه در شبکه‌های اجتماعی بومی عنوان کرد: به جای این که تعداد شبکه‌ها بی دلیل افزایش پیدا کند باید امکانات و نیروها را مثلا در دو شبکه متمرکز کرد تا فعالیت‌ها تقویت شده و رقابت هم وجود داشته باشد.

این مرجع تقلید خواستار دسترسی آسان و ارزان به شبکه‌های اجتماعی بومی شد و خاطرنشان کرد: دسترسی به شبکه‌های اجتماعی داخلی باید آسان، ارزان و سریع باشد، تنها این که بگوییم شبکه‌های اجتماعی ایرانی باید استفاده شود فایده ندارد، مردم باید عملا ببینند که حضور در این شبکه‌ها آسان، ارزان و سریع است.

وی با انتقاد از بی توجهی برخی مسؤولان رده بالای دولتی به آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی خارجی اضافه کرد: متأسفانه برخی از مسؤولان رده بالا هنوز آسیب‌های شبکه اجتماعی آلوده خارجی را باور ندارند، آقای رئیس جمهور هنوز به شبکه‌های اجتماعی خارجی دل بسته است، ایشان در شورای عالی فضای مجازی نقش مثبتی در زمینه حل مشکلات شبکه‌های اجتماعی ایفا نمی‌کند.

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: باید با دلیل و منطق به ایشان توجه داد که اصرار بر شبکه‌های خارجی با این وضعیت و عدم توجه به شبکه‌های داخلی نوعی بردگی است و در شأن ملت ایران که دارای تاریخ کهن و عظمت هستند نیست، امروز ایران در منطقه حرف اول را می‌زند و رئیس جمهور آمریکا بیشترین دغدغه را درباره ایران دارد که معلوم می‌شود جایگاه ایران مهم است.

وی اضافه کرد: باید مسؤولان را متوجه کرد تا راه درست را انتخاب کنند، راه ما باید استفاده از شبکه‌های داخلی باشد، کشورهای دیگری هم هستند که از این راه جدا شدند و شبکه‌های داخلی برای خود ایجاد کردند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: اینکه برخی دستگاه‌ها با وزارت ارتباطات همکاری نمی کنند برای این است که ضرورت آن را نمی‌دانند، باید فرهنگ سازی کرد تا ضرورت کار را متوجه شوند، در اغتشاشات اخیر از همین فضای مجازی برخی کارها را مدیریت کردند و اگر این فضا مدیریت نشود باز هم می‌توانند این کارهای شوم را انجام دهند.

وی ادامه داد: متأسفانه در این فضا دروغ و تهمت شایع است و فساد وجود دارد، حل مشکلات شبکه‌های اجتماعی تنها بر عهده وزارت ارتباطات نیست بلکه همه وظیفه دارند، همه از جمله حوزه‌های علمیه و مراجع نیز باید کمک، تبلیغ و فرهنگ سازی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: اگر موضوع شبکه‌های اجتماعی حل شود استقلال کشور کامل خواهد شد، مادامی که این موضوع حل نشود استقلال ما جریحه دار است چراکه دیگران از این طریق سوء استفاده‌های خود را انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: باید رسانه مستقل و قوی داشته باشیم و در این مسیر از اندیشمندان نظر خواهی شود، باید همایشی برگزار شود تا اندیشمندان و متفکران نظر دهند و مسأله به صورت جدی پیگیری شود، اگر این مسأله ضرورت اجتماعی دانسته شود کارها بهتر و بیشتر پیگیری خواهد شد. امیدواریم همه دست به دست هم دهند و این مشکل مهم را با توکل بر خدا حل کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1396/12/24
درود به مرجع تقلید درود
پاسخ ها
دانیال
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
ایکاش یه بار هم در مورد فساد اقتصادی جبهه میگرفتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
درود بر روحانی روشنفکر
United Arab Emirates
22:25 - 1396/12/24
خب چه کارکنیم خداراشکر شما سلانت باشید
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1396/12/24
شبکه های خبری لجن پراکن بی بی سی و voa و من وتو و شبکه های ضد انقلاب و معاند ماهواره ای همگی خدمت بزرگی به کشور ایران می کنند که اگر خودمان می‌خواستیم این اطلاعات را کسب کنیم هزینه بسیار سنگینی باید صرف می کردیم تا از برنامه های آنها اطلاع پیدا می کردیم !!!!! توضیح میدهم : این ۲۵۰ شبکه ماهواره ای معاند و ضدانقلاب که با جمع کردن ضد دین ها وضد انقلابیون و معاندین و سلطنت طلب ها که با تشکیل میزگرد های سیاسی بهترین برنامه ها و اطلاعات و نظریات روشن خود را واضح برای یکدیگر مطرح می کنند و ما می شنویم و تحلیل می‌کنیم نتیجه می گیریم که هیچکدام باهم هم نظر وموافق ومتحدکه نیستند هیچ . بلکه باهم دشمنی هم دارند و همگی مستقلا داعیه تشکیل قدرت را دارند . و هیچ وحدتی هم بینشان حاصل نیست . همین عدم وحدت وجنگ سیاسی آنها برای ما جای بسی خوشحالیست که اینان نمی توانند هیچ غلطی علیه نظام اسلامی مستحکم ما بکنند ملت ما هوشیار و بیدار است درود بر هم وطنم پس مراقب دشمن داخلی باشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
وطن پرست امروز چی زدی
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1396/12/25
درسته..
درود خدا بر شما و مردم وطنم ایران
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1396/12/25
سانسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسور چی چی شد!!!
Iran, Islamic Republic of
07:43 - 1396/12/25
آگه سانسور نشه درود بر آقای دکتر روحانی
پاسخ ها
موحدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
مرگ برامریکا مرگ برضدولایت فقیه زنده باداسلام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج