تهرانی‌ها روزانه چقدر زباله تولید می‌کنند؟
۶۹۱۱۷۷
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
۳۶۰۰ 
رئیس شورای شهر تهران گفت: تهرانی‌ها روزانه ۸ هزار تن زباله تولید می‌کنند و شهروندان شمالی سهم بیشتری را در این بخش دارند.

خبرگزاری تسنیم: محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه بازدید از مرکز جمع آوری و تفکیک زباله تهران در کهریزک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: الویت اول فعالیت شهرداری خدمات شهری است و در خدمات شهری الویت اول جمع آوری پسماند است و متاسفانه در شهر تهران نسبت به شهرهای بزرگ دنیا براساس استاندار دو برابر زباله تولید می‌شود.

وی تصریح کرد:در جنوب شهر هر شهروند تقریبا 800 گرم و شمال شهر 1200 گرم زباله تولید می‌شود و جالب است پولدارهای شمال شهر 400 گرم بیشتر جنوب شهر زباله تولید می‌کنند.

هاشمی رفسنجانی بیان کرد: مجموعه زباله‌های تهران اعم از خشک،تر ونخاله به حدود 8 تا 9 هزار تن در روز می رسد که اهمیت بسیاری دارد و هزینه بالای هم برای شهر تهران دارد که حدود 800 میلیارد تومان. پس در واقع این موضوع از الویت‌های شهر تهران است.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص استفاده درآمد از زباله و تبدیل آن به برق اظهار کرد: در این بخش از گذشته کارهای خوبی شده و و ضعیت ما بد نیست و این در حالی است که ما در بخش جمع آوری زباله از مبدا دچار مشکل هستیم چرا که موضوع تفکیک و جداسازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید این را به مردم آموزش بدهیم.

وی ادامه داد: تبدیل زباله به کمپس و انرژی از مواردی است که باید به آن توجه شود و برای شهر درآمدزایی داشته باشیم و این در حالی است که از این زباله می‌توان بیش از 50 مگاوات برق تولید کرد و تقریبا 2 تا 3 هزار تن کمپس گرفت و در نتیجه حداقل می‌تواند هزینه خود را دربیاورد.

هاشمی رفسنجانی همچنین با اشاره به اینکه شهردار تهران همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اظهار کرد: امروز هم آقای نجفی در دو برنامه شهرداری حضور داشتند.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص استعفای نجفی هم گفت: باید صبر کنیم در اولین جلسه شورای شهر تهران در سال آینده به این موضوع رسیدگی خواهد شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1396/12/25
۴۰ سال است که میخواهید به زباله برای تولید انرژی و کمپوست توجه کنید، خیلی مسخره اید.
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1396/12/25
... آقا زاده ها روزانه چقدر پول مردم را به یغما میبرند! زباله که خوبه بازگشت انرژی داره این اختلاس وغارت ورشوه به کشورهای افریقاای است که بیکاری میاره!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج