قیمت نفت به ۶۵ دلار رسید
۶۹۱۳۵۶
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
۴۵۰۶ 
قیمت نفت برنت پس از افزایش ۲۳ سنتی در جلسه قبل امروز ۷ سنت کاهش داشت و به ۶۵ دلار و ۵ سنت رسید.

خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که در پی گسترش نگرانی ها در میان سرمایه گذاران در خصوص افزایش عرضه نفت آمریکا و دیگر کشورها قیمت هر دو شاخص نفتی اندکی کاهش یافته، قیمت نفت در مسیر کاهش هفتگی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه آوریل با 3 سنت، معادل 0.1 درصد کاهش به 61 دلار و 16 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا دیروز 23 سنت افزایش یافته بود. نفت وست تگزاس اینترمدییت از ابتدای هفته تاکنون 1.4 درصد کاهش یافته در حالی که هفته گذشته 1.3 درصد افزایش یافته بود.

قیمت نفت برنت نیز پس از افزایش 23 سنتی در جلسه قبل امروز 7 سنت کاهش داشت و به 65 دلار و 5 سنت رسید. قیمت نفت برنت در این هفته 0.7 درصد افت کرده است.

در هفته جاری چند گزارش منتشر شد که موجب جلب توجه سرمایه گذاران به سمت افزایش احتمالی عرضه نفت و پیشی گرفتن آن از میزان تقاضا در سال 2018 شد.

روز پنجشنبه، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، عرضه جهانی نت در ماه فوریه با 700 هزار بشکه افزایش نسبت به یک سال قبل به 97.9 میلیون بشکه در روز رسیده است.

آژانس بین المللی انرژی همچنین گفته عرضه نفت غیراوپکی ها از جمله آمریکا در سال جاری 1.8 میلیون بشکه در روز رشد خواهد داشت در حالی که در سال گذشته تنها 769 هزار بشکه افزایش یافته بود.

این افزایش عرضه بیش از پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از میزان رشد تقاضا (1.5 میلیون بشکه) در سال جاری میلادی است.

در این گزارش همچنین تصریح شده که میزان ذخایر نفتی تجاری در کشورهای صنعتی جهان در ماه ژانویه برای اولین بار طی 7 ماه گذشته رشد داشته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج