امام جمعه تهران: به وضع فعلی راضی نباشیم
۶۹۱۴۲۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
۱۲۳۹۰ 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به شرایط موجود کشور با تاکید بر اینکه نباید به وضع فعلی راضی باشیم، تصریح کرد: ما به ویژه مسئولان وظیفه داریم برای مردم و حل مشکلات آنان فکر و تلاش کنیم. ما نباید بگوییم که نمی‌توانیم یک مشکل را حل کنیم بلکه همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند در جمهوری اسلامی همه مشکلات حل شدنی هستند و ان‌شاءالله مشکلات کشور حل خواهد شد. بر همه مسئولان و دست اندرکاران جامعه وظیفه است که برای خدا کار کنند و با اهتمام بیشتر و عشق و علاقه در خدمت مردم باشند.

خبرگزاری ایسنا: آیت الله محمد امامی کاشانی خطیب آخرین نماز جمعه سال ۹۶ تهران در خطبه‌های سیاسی این هفته با اشاره به آیات سوره مبارکه ابراهیم و درخواست‌های حضرت ابراهیم از خدای متعال اظهار کرد: همانطور که ابراهیم خلیل الله از خدای متعال درخواست داشتند، در یک جامعه مسئله امنیت اولین موضوع است و اخلاق، فکر و اعتقادات در اولویت بعدی قرار دارد.

وی سومین اولویت جامعه را مسائل اقتصادی و شکرگزاری مردم نسبت به نعمات الهی و مادی را چهارمین اولویت برشمرد و گفت: به لطف خدا جمهوری اسلامی ایران تاکنون به نعمات زیادی دست یافته اما باید همه آنها را پاس بدارد و تکمیل کند.

امام جمعه موقت تهران در بخش‌هایی از خطبه سیاسی خود به بیان چگونگی ورود معنویت به جامعه و نهادهای سیاسی کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: در سال ۳۱ که فضای کشور از نظر سیاسی باز شده بود، افراد زیادی برای مجلس ملی کاندیدا شده بودند. در این بین آقای راشد نیز از بازار تهران به عنوان کاندیدا خود را معرفی و به مجلس راه پیدا کرد.

امامی کاشانی ادامه داد: زمانی که آقای راشد می‌خواستند در این مجلس صحبت کنند حدیثی از پیامبر اکرم(ص) درباره لزوم نصیحت و توصیه همگان به خدا، پیغمبر و دین و اسلام نقل کردند. پس از صحبت‌های ایشان اکثر نمایندگان مجلس او را مورد تمسخر قرار دادند و خطاب به او گفتند که مگر اینجا منبر است که شما از پیغمبر نقل می‌کنید؟ اینجا مجلس شورای ملی است؛ این نشان می‌دهد که آن زمان چه خبر بوده و وضع مجلس شورای ملی چگونه بوده است.

وی با اشاره به خصومت و دشمنی دشمنان با جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن امروز نیز در حال دشمنی و برنامه‌ریزی علیه ایران است و می‌گوید که نسبت به این کشور باید دو کار ایجاد و افزایش اضطرار و ناامنی و افزایش مسائل و فشارهای اقتصادی انجام شود. این دشمنی غرب نیز به دلیل آن است که آنها مجلسی را که در آن نمایندگان در ابتدای صحبت خود بسم الله بگویند و علیه نظام سلطه صحبت کنند و بیانیه صادر نمایند را نمی‌خواهند.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: آنها قوه قضاییه ما را نمی‌خواهند بلکه قوه قضاییه‌ای می‌خواهند که کمک حال‌شان باشد نه اینکه زمانی عده‌ای اغتشاشگر شلوغ می‌کنند این قوه و نیروهای امنیتی وارد شوند و از ادامه کار آنها جلوگیری نمایند. آنها ارتش، سپاه و قوای مختلف ما را نمی‌خواهند و به همین دلیل است که همواره بر کشور فشار وارد می‌کنند. دشمن کشوری را که زیر چتر ولایت فقیه قرار دارد نمی‌خواهد.

امامی کاشانی خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانانی که عصر قدیم را ندیده‌اند و از زمان گذشته و طاغوت بی خبر هستند بدانند که اگر آن بساط همچنان برپا بود الان دیگر از کشور نامی باقی نمانده بود.

وی با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: اینکه امام فرمودند انقلاب ایران انفجار نور بود تنها یک لفظ نیست بلکه یک واقعیت است. ما مشاهده کردیم که ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب مردم با چه شور و عظمتی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافتند.

به گزارش ایسنا، خطیب جمعه این هفته تهران در بخش‌های دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه امروز ایران در معنویت پیشگام در دنیاست، اظهار کرد: وقتی امروز انسان به دنیا سفر می‌کند قدر ایران را می‌فهمد و در می‌یابد که ایران به چه میزان در معنویت جلو است. البته گرچه از جایی که باید به آن برسیم عقب هستیم اما امروز در زمینه معنویت نسبت به دنیا سروریم مگر آنکه بوی جمهوری اسلامی به کشورهای دیگر بخورد و کشورهایی مثل عراق و سوریه با اهل بیت سر و کار داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید قدردان نعمت بزرگ معنویت در کشور باشیم و آن را پاس بداریم، خاطرنشان کرد: در روز ولادت و شهادت اهل بیت و ائمه اطهار باید فکر و سیره آنها را تبیین نماییم. در صورت انجام این کار، کشور به سمت جلو حرکت می‌کند و مردم نیز می‌توانند خود را به روزی که حکومت حضرت مهدی (عج) برپا می‌شود، برسانند.

امامی کاشانی با اشاره به شرایط موجود کشور با تاکید بر اینکه نباید به وضع فعلی راضی باشیم، تصریح کرد: ما به ویژه مسئولان وظیفه داریم برای مردم و حل مشکلات آنان فکر و تلاش کنیم. ما نباید بگوییم که نمی‌توانیم یک مشکل را حل کنیم بلکه همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند در جمهوری اسلامی همه مشکلات حل شدنی هستند و ان‌شاءالله مشکلات کشور حل خواهد شد. بر همه مسئولان و دست اندرکاران جامعه وظیفه است که برای خدا کار کنند و با اهتمام بیشتر و عشق و علاقه در خدمت مردم باشند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به کناره گیری آیت الله جنتی از امامت جمعه تهران با تقدیر از زحمات وی اظهار کرد: اقامه نماز جمعه و مطالعه برای آن کاری بسیار مشکل است. امیدوارم ایت الله جنتی اجر ۲۵ سال امامت نماز جمعه تهران را از امام زمان دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله امامی کاشانی در خطبه عبادی نماز جمعه این هفته تهران با دعوت و توصیه نمازگزاران و مردم به توکل به خدا به جای توجه به دنیا بر لزوم کمک رسانی به نیازمندان در آستانه سال نو تاکید کرد و گفت: استغفار و توبه و کمک به مستمندان و نیازمندان از وظایف مسلمانان است و همگان باید در حد توان خود نیازمندان و مستمندان را یاری نماییم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1396/12/25
مدیران دانا= تکوتک افراد در رفاه و امنیت
پاسخ ها
چرت میگم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
باهات حال میکنم پیامت بار روانشناسانه داره
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1396/12/25
به کدوم وضع?? مگه کسی راضیه؟
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1396/12/25
کاش می گفتند در چه معنویتی پیش گام هستیم؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1396/12/25
... حاج اقامن جانبازم بعلت نداشتن پول برای تهیه داروگریه میکنم وپیش زن وبچه ام شرمنده مدت۴۰سال میگذردوهرروز زندگی مابدترمیشودوازمجلس گفتی اینهابفکرجیب خودشانند۲۷۰میلیاردتومان برای استیضاح سه وزیر زدندبه جیب اگرراست میگویی این خبرراازتریبون اعلام کن شب عیداست شکم خالی لباس کهنه مردم کلی بدهی این است زندگی جانباز ایرانی ایکاش شمااین خبرهاراازبرترینهامیگرفتی ودانه به دانه دنبال گوینده انتقادمیگشتی و.......ایکاش
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1396/12/25
والا قدیمیا الان میگن قدیم بهتر بود. دوما کشور پارس همیشه مقتدر و با اصل و نصب است و حواهد ماند
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1396/12/25
ازاین وضع موجود مگه کسی هم راضی هست؟
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
قطعا آقای امامی کاشانی از زندگیش راضیه! پس مشکلی نیست
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1396/12/25
هیچکس ازوضعیت الان بیکاری وفقربیش ازط۳۰درصدسرپرست خانوادهها وبیکاری جوانان راضی نیست حالا برین شغل ۱۰ملیون شغل واشتغال ایرانیارواشغال کردن ودولت رو۷۰۰هزارایجادشغل وچونه میزنه خارتوچشم ومیبینن ولی تیراهن ونمیبینید
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1396/12/25
مردم به عشق اسلام می ایند ومسیولین هم با قدرت تمام مشغول مال اندوزی هستند وبه مردم هم می گویند ما مشغول خدمت هستیم
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1396/12/25
سکوت ما از رضایت نیست مجبوریم ساکت باشیم ...
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1396/12/25
درود بر شما جانباز عزیز خداوند به شما همچنان صبر بدهد همچنان شما جزء صابرین هستید پول برای چی میخای آقازاده ها سر سلامت باشند
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1396/12/25
هیچکس راضی نیست روزبه روز بدبختیم
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1396/12/26
مسئولین خسته نباشند! با کمک معنویت و دلارهای نفتی مملکت رو به خوب جایی رسوندند!!
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1396/12/26
هیچکس راضی نیست . همراه آخر :(((((((
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج