ظریف با نظربایف دیدار کرد
۶۹۱۴۵۰
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
۶۵۶۱ 
وزیر امور خارجه ایران با نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان در آستانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نشست سه‌جانبه با حضور وزرای خارجه ترکیه و سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان به سر می‌برد، امروز (جمعه) پس از شرکت در این نشست و قبل از ترک قزاقستان با نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در نشست آستانه که سومین دیدار سه‌جانبه آنها طی دو سال گذشته بود، در بیانیه‌ای 20 بندی بر ادامه رایزنی‌ها برای حل سیاسی بحران سوریه تأکید کردند و مقرر شد که روسای جمهور 3 کشور 15 فروردین ماه سال آینده (1397) مطابق با 4 آوریل 2018 در استانبول ترکیه گردهم بیایند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز نیز در صبحانه‌ای کاری مهمان «غیرت عبدالرحمانف» همتای خود بود.

وزرای امور خارجه ایران و قزاقستان در این دیدار بر اجرای توافقات فیمابین دو کشور بویژه در زمینه‌های انرژی، ترانزیت، سرمایه گذاری مشترک و افزایش مبادلات تجاری تاکید کردند.

تاکید بر تسهیل صدور روادید برای فعالان اقتصادی، رفع موانع همکاری‌های بانکی و علاقمندی شرکت‌های قزاق برای سرمایه گذاری در ایران در بخش‌های حمل و نقل از دیگر مسایلی بود که در این دیدار مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی روز گذشته نیز در باکو در نخستین نشست چهارجانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه، آذربایجان و گرجستان شرکت کرد. در پایان این نشست بیانیه‌ای منتشر و توافق شد که دور بعدی نشست مزبور در تفلیس پایتخت گرجستان برگزار شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج