تعویق رونمایی از طرح ترامپ درباره خاورمیانه
۶۹۱۵۶۳
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۵
۵۵۸۹ 
رئیس جمهوری آمریکا تصمیم دارد رونمایی از طرح صلح خود موسوم به «معامله قرن« را به سال آینده یا 2 سال دیگر موکول کند.

ایرنا: رئیس جمهوری آمریکا تصمیم دارد رونمایی از طرح صلح خود موسوم به «معامله قرن« را به سال آینده یا 2 سال دیگر موکول کند.

 

 مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از پایگاه خبری عبری زبا ن'تیک دبکا' اعلام کرد: «جیسون گرینبلات» فرستاده ویژه صلح دونالد ترامپ به خاورمیانه روز سه شنبه شماری از نمایندگان کشورهای خاورمیانه را که برای شرکت در اجلاسی پیرامون غزه در کاخ سفید حاضر شده بودند، در جریان این امر قرار داده است.


منبع مذکور اشاره کرد که پیام گرینبلات رسما به نمایندگان این کشورها ابلاغ نشده است اما او در دیدار با نمایندگان رژیم صهیونیستی و عرب خارج از کاخ سفید و هنگامی که از او در باره زمان رونمایی از طرح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن سوال شد، در پاسخ گفت که ممکن است این طرح سال 2019 یا 2020 رونمایی شود.


گرینبلات در گفت و گو با نمایندگان رژیم صهیونیستی ، عربستان، مصر و امارات گفته است که طرح صلح ترامپ در حال کامل شدن است اما او معتقد است که هنوز زمان مناسب ارائه آن فرا نرسیده است.


وی گفت که هیچ تغییری در موضع آمریکا در مورد انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس در 14 ماه می آینده ایجاد نشده است و این تصمیم در موعد مقرر عملی خواهد شد.


این اظهارات در حالی صورت می گیرد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان قرار است 19 ماه مارس(28 اسفند) به آمریکا سفر و با دونالد ترامپ در کاخ سفید دیدار کند. مسئله نزاع بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی احتمالا در این دیدار بررسی نخواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج