پردازنده‌های AMD گرفتار حفره‌های امنیتی شدند
۶۹۱۷۸۱
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
۲۰۰۸
طبق بررسی‌های یک شرکت امنیتی، پردازنده‌های رایزن شرکت AMD نیز گرفتار حفره‌های امنیتی شده است.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از وب سایت تک رادار، در هفته‌های اخیر شرکت امنیتی CTSlabs گزارش‌هایی مبنی بر وضعیت امنیتی و نفوذپذیری پردازنده‌های شرکت AMD منتشر کرده است که نشان می‌دهد امن‌ترین بخش پردازنده‌های مختلف AMD نیز گرفتار آسیب‌پذیری و ضعف‌های امنیتی بسیاری شده است که این امر نشان‌دهنده ضریب نفوذ بالای هکرها و مجرمان سایبری به دستگاه‌های الکترونیکی است که به این پردازنده‌ها مجهز بودند.

ماه‌هاست که شرکت اینتل درگیر حفره‌های امنیتی اسپکتر و ملت داون بوده است و سروصدای زیادی نیز بلند کرده است. ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی اسپکتر و ملت داون کشف شده در پردازنده‌های ساخته شده توسط شرکت اینتل که از سال ۱۹۹۵ به بعد وجود داشته و باعث شده هکرها به اطلاعات ذخیره شده برروی حافظه رایانه‌ها دسترسی پیدا کنند، مورد بحث‌های فراوانی قرار گرفته است.

این ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی در پردازنده‌های اینتل به‌گونه‌ای بوده است که به هکرها اجازه می‌داده علاوه بر سرقت کلمات و رمز عبور کاربران، تمامی اطلاعات ذخیره شده موجود بر حافظه، پردازنده رایانه و گوشی‌های همراه را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده کنند و این سطح از دسترسی موجب می‌شد به تراشه‌های دیگری همچون ای ام دی و ای آر ام نیز دسترسی یابند.

دسترسی هکرها و مجرمان سایبری به پردازنده‌های موجود در رایانه کاربران، موجب انتشار بدافزار و دسترسی آن‌ها به اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری می‌شود و خسارات جبران ناپذیری را برای آن‌ها بر جای خواهد گذاشت.

به تازگی موسسه تحقیقاتی CTS-Labs که در زمینه امنیت سایبری فعالیت می‌کند، اعلام کرده که ۱۳ حفره امنیتی و آسیب‌پذیری جدید در پردازنده‌های AMD کشف کرده است که امنیت محصولات این شرکت را به طور جدی به مخاطره می‌اندازد.

بر اساس این گزارش‌های منتشر شده، چهار دسته‌بندی از آسیب‌پذیری‌های رایزن شرکت AMD وجود دارد که به هر کدام از آن‌ها نامی تعلق یافته است: Ryzenfall ، Masterkey ، Fallout و .Chimera

شرکت ای‌ام‌دی ( Advanced Micro Devices) یک شرکت چندملیتی و آمریکایی است که در زمینه ساخت و تولید انواع پردازنده فعالیت‌های گسترده‌ای می‌کند و دفتر مرکزی آن در کالیفرنیای ایالات متحده مستقر شده است. این شرکت از زمان تاسیس، از رقبای اصلی شرکت اینتل محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج