جمنا در مسیر تقویت قوا قرار گرفت
۶۹۲۱۶۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
۱۹۵۵ 
روزنامه قانون نوشت: كشور تا انتخابات‌هاي مختلف فاصله فراواني دارد ولي به نظر برخي جريان‌ها فعاليت‌هايي را براي آماده شدن براي كارزارهاي 98 و 1400 در دستور كار دارند. جمنا يا همان جبهه مردمي نيروهاي انقلاب كه براي رقابت در انتخابات رياست‌جمهوري سال 96 زاييده شد، اين روزها تلاش مي‌كند تا قواي خود را براي انتخابات‌هاي پيش رو تقويت كند و روح تازه‌اي در آن بدمد.

روزنامه قانون نوشت: كشور تا انتخابات‌هاي مختلف فاصله فراواني دارد ولي به نظر برخي جريان‌ها فعاليت‌هايي را براي آماده شدن براي كارزارهاي 98 و 1400 در دستور كار دارند. جمنا يا همان جبهه مردمي نيروهاي انقلاب كه براي رقابت در انتخابات رياست‌جمهوري سال 96 زاييده شد، اين روزها تلاش مي‌كند تا قواي خود را براي انتخابات‌هاي پيش رو تقويت كند و روح تازه‌اي در آن بدمد.

هرچند كه اعضاي اصلي اين جريان منكر گفته ما و مدعي هستند كه فقط براي انتخابات فعاليت ندارند. در همين راستا سیدمحمد حسینی چندي پيش با اشاره به آخرین وضعیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، گفته بود كه در مرحله تعیین تیم ۱۰ نفره هیات موسس در هر استان هستیم تا مسئولیت ساماندهی و انتخاب مجامع و شوراهای استانی و شهرستانی را بر عهده بگیرند. وی با بیان اینکه این هیوت‌ها تشکیل و نظرات افراد مختلف جمع‌آوری می‌شود، اضافه کرده بود كه دور قبل که این حرکت جبهه مردمی نیروهای انقلاب آغاز شد در فرصت محدود پنج‌ ماهه کار در سراسر کشور شکل گرفت، اما در حال حاضر با وجود فرصت کافی، به تأمل و همفکری برای همگرایی بیشتر و انتخاب سازوکار مناسب‌تر نیازمندیم. عضو شورای مرکزی جمنا با یادآوری اینکه کار جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نباید محدود به دوران انتخابات شود و این مجموعه همواره باید فعال و تاثیرگذار باشد، تصریح کرده بود: البته به‌ طور طبیعی یکی از اولویت‌های جبهه مردمی مشارکت همه‌جانبه در انتخابات مجلس در سال ۹۸ و بعد از آن ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است.

حسینی با اشاره به اینکه شهرستان‌ها و استان‌ها در انتخابات مجلس شورای اسلامی محوریت فعالیت‌ها را بر عهده‌ دارند، بیان کرد: باید بررسی‌ها و ارزیابی‌ها از نمایندگان فعلی و افرادی که قرار است به‌ عنوان کاندیدا مطرح شوند صورت بگیرد تا به‌ موقع بتوان مناسب‌ترین گزینه‌ها را مورد حمایت قرار داد و با درایت و تعامل هوشمندانه از تفرقه و چنددستگی کاندیداهای جبهه انقلاب پیشگیری کرد.

راهبردهاي يك جبهه

اين جبهه كه سعي مي‌كند خود را جدا از جريان‌ها و احزاب مختلف كشور نشان دهد، تشكيل شده از افراد و تشكل‌هايي است كه به نوعي بازمانده از تفكرها و اقشار سياسي اين سال‌ها هستند و تصور مي‌كنند از طريق تغيير نام مي‌توانند دوباره به عرصه سياسي و اجتماعي كشور بازگردند. افراد منتسب به اين جبهه اين روزها در سخنراني‌ها و گفت‌وگوهاي خود تلاش مي‌كنند تا خود را مخالف سرسخت دولت روحاني نشان دهند تا از اين طريق آن اقشاري كه دولت را قبول ندارند و افرادي راكه از عملكرد كابينه روحاني دلزده شده اند به سمت خود بكشانند و به نوعي پرچمدار اين جريان شوند. جمنا در انتخابات سال 96 بسيار تلاش كرد تا جريان‌هاي مختلف تعريف شده در واژه محافظه‌كار را زير پرچم خود جمع كند ولي به هيچ وجه نتوانست و در اين مسير برخي از افراد و تشكل‌هاي اصولگرا نيز منتقد سرسخت آن شدند.

پوست‌اندازي براي موفقيت

همانگونه كه در بالا اشاره كرديم اعضاي اين جبهه در تلاشند تا با تبيين آينده جمنا بسيار خزنده و سرد وارد ميدان شوند تا نام آن‌ها از افكار عمومي پاك نشود. در همين راستا مهدي‌چمران، فردي كه سال‌ها براي به قدرت رساندن افرادي مانند احمدي‌نژاد و قاليباف تلاش كرد اين روزها نيز در قالب جمنا مي‌كوشد تا شايد صيد جديدي را به دست آورد و مردم را دچار آن كند. وي در گفت‌وگويي كه با نامه‌نيوز داشته‌است درباره برخي شائبات حول جمنا مي‌گويد:« ما به اصولگرایی کاری نداریم، نیروهای انقلاب را دنبال می‌کنیم چون حالا عده ای از اسم اصولگرا و اصلاح‌طلب خوش‌شان نمی‌آید، ما هم اصراری نداریم. اصرارمان این است که بشود همه جریان های همسو و نیروهای انقلاب را در یکجا جمع کرد». اين اظهارات در حالي بيان مي‌شود كه تمام افراد حاضر در جمنا در گذشته‌اي نه چندان دور خود را اصولگرا مي‌خواندند و امروز به گفته شخص چمران براي آنكه تصور مردم را عوض كنند به دنبال پوست‌اندازي هستند. اين جماعت يا ذهن مردم را مشوش مي‌دانند و تصور دارند كه به اين زودي چهره‌ها و اقدامات آن‌ها فراموش مي‌شود يا اينكه خود و هم‌فكران‌شان را باهوش و زرنگ مي‌پندارند كه با تغيير نام تلاش مي‌كنند گذشته خود را تطهير كنند. ملت هنوز آثار مديريت معيوب و منفعل اين فرد و دارودسته حامي او را در كشور مشاهده مي‌كنند و هر روز برگي جديد از آن را ورق مي‌زنند و مشخص نيست كه اين افراد با چه رويي و چگونه به دنبال تغيير نگاه مردم هستند.

نكته مهمي كه نبايد جريان‌هاي رقيب جمنا از آن چشم پوشي كنند، گفتارهاي نوي اين جبهه در ظاهر است. آن‌ها با شعارهاي نوين و همه‌پسند تلاش مي‌كنند تا جريان‌ها و افراد مختلف را به خود جلب كنند كه اگر در اين مسير نيز موفق شوند بي‌شك ضربه سنگيني رقباي آن‌ها خواهند خورد. براي مثال سیدمحمدحسینی، عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب از اختصاص سهم ۳۰ درصدی این جبهه برای زنان وجوانان در مجامع شورای مرکزی خبر داد و گفت: قرار بر این شد در مجامع شورای مرکزی جبهه مردمی ۳۰درصد به جوانان و ۳۰ درصد هم به زنان اختصاص داده شود. البته همین الان، در شورای مرکزی جبهه مردمی، پنج نفر جوان و هفت نفر خانم حضور دارند اما با این وجود، تاکید کرده ایم که در استان ها هم این مساله رعایت شود. وی با اشاره به آخرین تغییرات ساختاری این جبهه اظهار کرده است: تمرکز شورای مرکزی جبهه مردمی در شکل گیری ساختار جدید است که از شهرستان آغاز می‌شود و به سطح استان و پس از آن به مجمع ملی خواهد رسید. وی افزود: بر این مبنا در هر استان، ۱۰ نفر را به عنوان هیات موسس انتخاب می کنیم که این ۱۰ نفر، «مجمع شهرستان» را به وجود می‌آورند و آن مجمع، «شورا» را شکل می‌دهد و پس از آن، «مجمع استان» و در نهایت «مجمع ملی» شکل خواهد گرفت.حسینی در اين گفت‌وگو اعلام كرده بود چون ما می‌خواهیم کاری دراز مدت انجام شود، مشغول ساماندهی هستیم که مورد وفاق همگان باشد. در مورد قبل، برخی ابهامات و سوالات مطرح بود که این ها چگونه شکل گرفتند اما این مرتبه بر مبنایی که گفتم، پیش خواهیم رفت.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مجامع استانی کار خود را از چه زمانی آغاز خواهند کرد؟ اظهار داشت: یکی، دو ماه آینده که کار تعیین مجامع استانی به اتمام برسد، فعالیت این مجامع هم آغاز خواهد شد. وی در مورد نهایی شدن ترکیب مجمع استان های جبهه مردمی انقلاب نیز گفت: ترکیب مجمع استان های جبهه مردمی انقلاب در بیش از ۱۰ استان نهایی شده است و تا پایان اسفندماه، ترکیب ۱۰ نفره همه مجامع استانی مشخص می شود. حسینی درباره ترکیب شورای مرکزی جبهه مردمی انقلاب هم گفت: ابتدا باید مجمع ملی شکل بگیرد و پس از آن، این مجمع، شورای مرکزی را تعیین خواهد کرد.

لزوم بيداري از خواب غفلت

همان‌گونه كه مشخص است جمنا و پشتيبانان آن تمام تلاش خود را به كار گرفته اند تا شكست سنگيني را كه سال 96 از ملت خوردند در سال‌هاي پيش رو جبران كنند. آن‌ها در ميان درگيري‌هاي درون جناحي رقيب به خوبي مي‌دانند كه انفعال مسئولان حاكم در دولت و ساير نهادهاي انتصابي كه توسط اعتداليون و اصلاح‌طلب‌ها برسر كار آمدند صداي مردم را درآورده است و سعي دارند از اين طريق راي مردم را به خود جذب كنند و تئوريسين‌ها و مشاوران جريان‌هاي حاكم نبايد اجازه اين فرصت‌طلبي‌ها را بدهند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:55 - 1396/12/27
شما فرصت طلبید نه نیروهای انقلابی !!!
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1396/12/27
این چند تا مهره سوخته چی میخواند چرا دست از سر ملت بر نمیدارن
چند بار ملت باید تو انتخابات تنفر خودشونو اعلام کنن
خجالت بکشید هرجند حیا ندارین
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1396/12/27
آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت
کلکتان کنده شده بازهم ازینکه پیشاپیش شکست رو قبول کردید دمتان گرم
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1396/12/27
جمنا رو جمع کنید خجالت بکشید با اون افتضاح شکست خوردید ول کن هم نیستید ؟!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
رییسی درحالت ناشناسی و گم نام بودن 16 میلیون رای اورد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج