ضرغامی: برای روحانی همان چهارسال کافی بود
۶۹۲۲۵۱
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
۶۱۸۲ 
من و خیلی های دیگر برای عاقبت بخیری احمدی نژاد دعا می کنیم.اوباید قدر حمایت های نیروهای انقلابی و ولایی را بیشتر از اینها بداند و صبر و تحمل خود را نسبت به آنچه که ظلم می پنداردبیشتر کند

بخشی از گفت‌وگوی «فرهیختگان» با «عزت‌ا... ضرغامی»

*فضایی ایجاد کردیم که مردم در بخش‌هایی ناامید شدند و امروز تصور می‌شود مردم از اسلام خسته هستند. حواس دشمن هم به همه این اتفاقات هست. نمونه بارز آن طرح ری‌استارت کاریکاتوری است که امروزه توسط عوامل‌شان ارائه می‌شود. دلقکی بالای سر این طرح گمارده‌اند که با پرتاب کوکتل مولوتوف در چهار نقطه می‌خواهد این تصور را ایجاد ‌کند که مردم اسلام را قبول ندارند و بگویند مردم از همه چیز زده شده‌اند، در صورتی‌که تا به امروز نتوانسته‌اند به نتیجه‌ای برسند.

*بحثی که آقای کروبی در نامه به مقام معظم رهبری درباره وضعیت کنونی جامعه تصویر کردند، کاملا نادرست بود، هرچند همه جناح‌ها با همه سوءگیری‌های بین خود، موضع انتقادی به این متن داشتند. نکته جالب این انتقادها به نامه آقای کروبی مطلب یکی از شخصیت‌هایی بود که در خارج از کشور ساکن است. او خطاب به آقای کروبی گفته بود: «شما تمام تلاش‌ خود را می‌کنید که بگویید دوره خمینی خوب بود، الان دوره خامنه‌ای این همه اشکال وجود دارد و باید برطرف شود و ای‌کاش ارزش‌های دوره خمینی بیاید. اشکال شما این است که متوجه نیستید خامنه‌ای کاملا راه خمینی را رفته و انتقاد ما این است و بزرگ‌ترین مشکل خامنه‌ای این بوده که راه خمینی را رفته است. حرف ما این است که اصلا حکومت دینی جواب نمی‌دهد. حکومت ولایت فقیه جواب نمی‌دهد.» خود آن فرد روحانی است، ولی می‌گوید حکومت سکولار باید داشته باشیم و دین از سیاست جدا شود. او می‌گوید رهبر معظم پیرو امام (ره) بوده است.

*امروز در کشور چه کردیم؟ در کشور عده‌ای زراندوزی کردند و عده‌ای به جان بیت‌المال افتادند و عده‌ای به این تظاهر هم کردند. این خیلی بد است و مردم را ناراحت و مایوس می‌کند. رفتار برخی مسئولان و آقایان را دیده‌ام، سبک زندگی آنها عوض شد. فکر کردند اگر با 20 محافظ و نگهبان به کیش بروند و تفریح کنند، اشکالی ندارد. این عادی شد. محافظ‌ها و همراه‌ها می‌بینند و می‌گویند همه چیز عوض شد.

*با محافظ میان مردم بیایند اثر عکس دارد. کسی با اینها کار ندارد، ولی سبک زندگی شده است. یک زمانی مراسم می‌رفتیم شاهد بودم قسمتی که برای مسئولان است پرده ویژه قرار می‌دهند و هر کسی ماشین مدل بالاتری دارد و اگر سه ماشین داشته باشد، مشخص می‌شود که رده حفاظتی او بالاتر است، او را عزت و احترام بیشتری می‌دهند. متاسفانه بیرون دیگران را و داخل خودمان را گرفته است.

*آیا زمانی که فیلم آقای فرمان‌آرا هشت جایزه گرفت واقعا شایستگی داشت؟ فیلم «بوی کافور، عطر یاس» در اولین دوره ارشاد دولت اصلاحات هشت جایزه گرفت. به یاد دارم بازیگر نقش دوم زن که رویا نونهالی بود سکانس کوچکی دارد که چادر بر سر دارد و می‌خواهد تاکسی سوار شود و سیمرغ بلورین را گرفت که خودش تعجب کرد چنین جایزه‌ای گرفته، چون اصلا نقشی بازی نکرده است. معلوم است جریانی خواسته جریان غرب‌زده وابسته را برجسته کند و در آن زمان هفت، هشت جایزه به این فیلم دادند.

*ایشان دوبار زمانی که رئیس‌جمهور بود با من ملاقات کرد و درباره سینما با ایشان صحبت کردم. رفتار آقای خاتمی با آقای روحانی متفاوت است. آقای روحانی زمانی که رئیس صداوسیما بودیم یک تلفن هم جواب نمی‌داد و یک ملاقات نمی‌‌گذاشت. اول گمان کردم آقای روحانی با من چنین رفتاری دارد و بعد متوجه شدم با همه این‌ چنین است. فقط با افراد و تیپ‌های خاصی ارتباط دارد. برخی مواقع در جلسه دولت وزرا می‌آیند و در نوبت هستند 90 درصد حواس به وزرایی است که کنار ایشان می‌نشینند. این را آقای ناطق بیان می‌کرد.

*آقای ناطق اذعان دارد من اگر جای آقای روحانی بودم به جای اینکه ساعت 9 سرکار بروم 6 صبح می‌رفتم. همچنین به آقای روحانی می‌گوید کار وزرا را راه بیندازید. خیلی از وزرا نمی‌توانند شما را ببینند. به یاد دارم برخی مواقع شوخی می‌شد و یک وزیر یک بار به شوخی گفت حواس شما به حرف ما نیست. رفتار خاتمی با روحانی کاملا متفاوت بود، آقای خاتمی وقتی می‌دید درباره سینما کارشناس هستم و حرف دارم دوبار به من وقت ملاقات داد، همین حرف‌ها را بیان کردم، در بسیاری از موارد آقای خاتمی با من هم‌نظر بود، وی ناراحت می‌شد و تذکر می‌داد.

 *واقعا اعتقادم این است باید مسیر را عوض کرد. اصولگرایی و اصلاح‌طلبی به این معنا درست نیست.

*از آن تاریخ تا روز انتخابات مطالبی که نسبت به آقای روحانی و دولت نقد کردم از اکثر آقایان مدعی غنی‌تر و قوی‌تر بود. برخی حرف‌های من برد زیادی داشت چون براساس منطق خاصی نقد می‌کردم. معتقد بودم آقای روحانی از نظر سیاسی برای چهار سال کافی بود. البته الان که رئیس‌جمهور هستند باید کمک کنیم تا کار خود را انجام دهند.

*آقای روحانی توانست در مناظره‌ها بدل‌های خوبی بزند و از مزیت‌های نسبی خود استفاده و تمام ظرفیت خود را باانگیزه کند که رای دهند و درنهایت انتخابات را پیروز شد و حقش بود چون کار سیاسی خوبی کرد و هراسی در دل بخشی از جامعه انداخت که اگر این جریان بیاید این کارها را می‌کند و دوستان نتوانستند از زیربار این هراسی که ایجاد شد خود را خارج کنند و نهایتا انتخابات را واگذار کردند.

*من دوست آقای رئیسی هستم و ایشان را قبول دارم و به او رای دادم و کار هم کردم. همان روز هم که درخصوص حضور آقای رئیسی در جمنا بیانیه دادم شب به مجلس ایشان رفتم. خیلی‌ها به من حمله کردند. من به مسجد ایشان رفتم تا به نیروهای انقلاب بگویم من با فرد مشکل ندارم. همان‌طور که در مسجد سلیمان شخصا با مردم حرف زدم اینجا هم شخصا بین بچه حزب‌اللهی‌ها رفتم و گفتم آقای رئیسی را قبول دارم، ولی اگر جمنا را قبول ندارد نباید جمنا ایشان را به‌عنوان نامزد اعلام کند.

*من و خیلی های دیگر برای عاقبت بخیری احمدی نژاد دعا می کنیم.اوباید قدر حمایت های نیروهای انقلابی و ولایی را بیشتر از اینها بداند و صبر و تحمل خود را نسبت به آنچه که ظلم می پنداردبیشتر کند.احمدی نژاد می تواند و باید از این گردنه عبور کند. نمی خواهم شاهد جشن و پایکوبی منتقدان احمدی نژاد 84 باشم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1396/12/27
٨ سال تو رسانه ميلي تماااااااام قد پشتش بوديد
يادتون نره
ما هم يادمون نميره...
پاسخ ها
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
تو دیگ هیچ نگو ضرغام تی وی
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1396/12/27
تبلیغات پیش از انتخابات جناب ضرغامی
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1396/12/27
هیس تو یکی هیچی نگو،مایه ننگ تاریخ صدا و سیمای ایران
پاسخ ها
کرمعای رضایی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
احسنت
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1396/12/27
اقای ضرغامی خود شما نزد مردم شناخته شده اید . پس حرف مفت نزنید !
پاسخ ها
کرمعای رضایی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
درود برشما
Sweden
10:43 - 1396/12/27
ترس از رییسی باعث اقبال روحانی شد.
بقیه هم که سیاهی لشگر بودند .چرا عیب اصلی را نگفتی؟ شکل چیدمان کاندیدها بود
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1396/12/27
این ضرغامی چه کاره که نظر می دهد بدترین مسعول ایران این ضرغامی بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
یک نفر مثل تو که حق نظر داری
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1396/12/27
همتون فقط حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف حرف.....
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1396/12/27
عزت خان
اصلا خودت فهمیدی چی گفتی؟
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1396/12/27
آره! جاش قالیباف بیاد...محبوب همه و مرد عمل!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
زرشک
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1396/12/27
متاسفانه مردم از ترس رییسی به روحانی رای دادن
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1396/12/27
من می گم 1 روز هم برای روحانی زیاد بود. اما برای دوستان شما حتی 1 ثانیه هم زیاد بود
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1396/12/27
برای امثال شما 4ثانیه هم زیاده
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1396/12/27
آقای ضرغامی صدا وسیما از دوران شما شده فروشگاه ظرف و ظروف گرایش سیاسی شم که تک صدایی بود اونم با گرایش توهین و بدوبیداه حالا خواهشا تا آخر عمر صحبت نکن
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1396/12/27
تو یکی دیگه نظر نده لطفا که گند روی به صدا و سیما نوکر احمدی نژاد و رئیس ی هستی نه مردم
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1396/12/27
به حق مردم روشن فکری داریم منم موافقم آقای ضرغامی در صدا وسیما خیلی بد عمل کردند الان هم همش ضد دولت شعار میده با این حرفها دل مردم رو به درد نیاورید
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1396/12/27
از یک طرف درسته ولی به نظر شما چه کسی بجای روحانی رییس‌جمهور میشد بهتر از روحانی بود؟ بقیه کاندید ها را مردم میشناختند و سابقه همه آنها را میدانستند ، پس بین آنها آقای روحانی گزینه معقولتری نسبت به بقیه است
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1396/12/27
بقیه برای مردم شناخته شده بودند
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1396/12/27
همشون مثل هم بودن ولی روحانی معتدلتر از بقیه بود
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1396/12/27
حتماً اگه شما می آمدید بهتر بود! درود بر آقای دکتر روحانی عزیز و هرکسی که به کشور و مردم خدمت میکنند
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1396/12/27
این خوشمزگی هارو میکنی برای ریاست جمهوری .
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1396/12/27
گرچه روحانی هم نتوانست دردی از دردهای مردم رفع کند اما احمدی نژاد بر دردهای مردم بطور لحظه ای می افزود. حمایت از احمدی نژاد ظلم بر اکثریت مردم است و خداوند هرگز اینها رانخواهد بخشید انشاالله تعالی
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1396/12/27
اینم می خواد بگه ما هم هستیم ولی خدا وکیلی عددی نیست
Iran, Islamic Republic of
07:00 - 1396/12/29
میخوای ۸ سال تو باشی مثل اربابت احمدی نژاد
چقدر توهم‌داری مگه چی میزنی جدیدا
جنسش عالیه
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/01/01
چیه دلت برا اون صندلی لک زده؟ نه کاکا خواب دیدی خیر نباشه! این همه سال با اون صداو سیمای میلی رو اعصاب مردم راه رفتی بس نیست؟ یک عمر نوکر احمدی نژاد بودی دیگه حنات رنگی نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
آقا شما چرا فکر میکنید مردم فراموشکارن؟؟؟ لطفا به شعور مردم توهین نکنید در ضمن اگه فکر کاندیدا شدن داری بیخیال شو وآبروی خودتو نبر ببین کی گفتم.
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1397/01/11
عجب جناب صدا وسیمای میلی بااینک از روحانی بدم میاد البته از این اواخر ولی از این ضرغامی متنفرم
United Kingdom
19:36 - 1397/06/02
جناب ضرغامی اصلا معلوم است شما طرفدار چه کسی هستی؟فقط تبلیغ برای خودت نکن حتما شکست می خوری چون کسی برایت رای نخواهد داد.
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/06/02
احسنت دکتر ضرغامی حرف دل همه مردم را زدید درود بر تو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج