طنز؛ صف خرید گوشی s۹ سامسونگ
۶۹۲۲۹۵
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
۳۴۵۳ 
شاهين قدياني در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: در هفته‌ای که گذشت با ورود گوشی مدل جدید سامسونگ، صف خریدی در بازار تهران تشکیل شد که توی جمعه سیاه در آمریکا تشکیل نشده بود. افراد این مدل صف‌ها از نظر مالی، وضعیت‌های متفاوتی دارند که دو نوع آن از بقیه متفاوت‌تر است.

شاهين قدياني در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: در هفته‌ای که گذشت با ورود گوشی مدل جدید سامسونگ، صف خریدی در بازار تهران تشکیل شد که توی جمعه سیاه در آمریکا تشکیل نشده بود. افراد این مدل صف‌ها از نظر مالی، وضعیت‌های متفاوتی دارند که دو نوع آن از بقیه متفاوت‌تر است.

در نوع اول آقا پسر 30ساله ما11ظهر از خواب بیدار می‌شود و به مادرش می‌گوید: «مامی پول تو جیبیم رو میخوام با کامی اینا بریم گوشی بخریم» و مادرش پنج میلیون می‌دهد و می‌گوید «زود برو پسر اِفی دوستم از صبح رفته تو صف، الان میخره عکسش‌رو میذاره تو اینستا، تو زودتر بگیر یه استوری بذارم پوزش‌رو بزنم». اما در نوع دوم طرف اجاره خانه منزلش را سه ماه است که نداده و به خاطر روبه‌رو نشدن با صاحبخانه مثل مایکل اسکافیلد از پنجره وارد خانه‌اش می‌شود، چهار تا دندانش به صورت شیفتی درد می‌کند و نیاز به عصب‌کشی دارد، چشمش از عینکش چهار شماره جلو افتاده و پول ندارد که این مشکلات را حل کند، اما از هفت جد و آباء پول قرض می‌کند تا گوشی آخرین مدل را بگیرد. حالا گوشی فعلی همین آدم چیست.

یک مدل پایین‌تر همان گوشی، که سه ماه پیش تازه به بازار آمده است. تنها اختلاف دو مدل گوشی هم تفاوت در قدرت تشخیص رنگ در دوربین و قدرت پردازش کارت گرافیک است. حالا طرف با گوشی چه‌کار می‌کند؟ حداکثر تلگرام را باز می‌کند چهارتا جوک می‌خواند و برای باجناغش فوروارد می‌کند. یعنی یک گوشی 100هزار تومانی مدل 1990 هم دست طرف باشد اکثر اوقات سی‌پی‌یوی گوشی با چیپست‌هایش یک قل دو قل بازی می‌کند.

بعضی از قابلیت‌های گوشی‌های گرانقیمت هم کلا در ایران قابل استفاده نیست یا کلا استفاده نمی‌شود. مثلا در خارج از کشور در برخی موارد می‌توان با گوشی، کنترل بسیاری از دستگاه‌های منزل را در اختیار گرفت. اما اینجا گوشی را كه سمت تلویزیون می‌گیری و دکمه را فشار می‌دهی تلویزیون می‌گوید: «قابلیت موجود برای کشور شما فعال نشده است. اینترنت گوشی هم سرعتش کمه، اینترنت خودمم فیلتره نمیتونم به سایتمون وصل بشم، برق هم که مدام قطع و وصل میشه، کنترل خودم رو میزه، با همون بزن من نوکرتم هستم».

گوشی را سمت مهتابی هم كه بگیری فحش می‌دهد. خیلی از قابلیت‌های گوشی هم کلا کشف نمی‌شود یعنی مثل فوتوشاپ که در ایران فقط بخش کوچک کردن دماغ و برداشتن خال صورت آن استفاده می‌شود، در گوشی هم چه 100 هزار تومانی باشد چه سه میلیون تومانی بعد از خرید گوشی و ریختن چند نرم افزار گوشی به مرحله استفاده می‌رسد و اگر از طرف بپرسی چطوری صفحه گوشی را می‌توان روی تلویزیون هوشمند انداخت، جوری نگاهت می‌کند که انگار گفته‌ای موشک فالکون ایکس را روی سیارک سوم زحل فرود بیار.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج