روزانه شش هزار زائر در نوروز به عتبات می‌روند
۶۹۲۴۴۲
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
۲۷۲۰ 
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور و زیارت سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته برای ایام نوروز، روزانه حدود شش هزار زائر زن و مرد برای زیارت عتبات عالیات راهی عراق می شوند.

خبرگزاری ایرنا: مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور و زیارت سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته برای ایام نوروز، روزانه حدود شش هزار زائر زن و مرد برای زیارت عتبات عالیات راهی عراق می شوند.

مرتضی آقایی با بیان اینکه در اجرای طرح پیش ثبت نام زائران برای اعزام در ایام نوروز97 حدود 140 هزار نفرنام نویسی کرده اند، افزود: در اجرای این طرح بنا به ظرفیت های موجود برای اعزام 90 هزار زائر از 23 اسفند الی هشتم فروردین ماه 97 برنامه ریزی های لازم انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 50 هزار نفر مابقی نیز بر اساس قرعه کشی انجام گرفته تا بیستم اردیبهشت ماه 97 به عتبات اعزام خواهند شد، گفت: از این تعداد زائر 55 درصد را خانم ها و مابقی را آقایان تشکیل می دهند، تصریح کرد: از این تعداد 50 درصد به صورت هوایی راهی فرودگاههای نجف و بغداد شده و مابقی از طریق زمینی وارد عراق می شوند.

آقایی با بیان اینکه سفر به عتبات به صورت هوایی هشت روز و هفت شب انجام خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: اعزامی های زمینی نیز در قالب شش، هفت و هشت شب به انجام خواهد رسید.

مدیرکل دفتربرنامه ریزی سازمان حج در خصوص هزینه های جاری اعزام زائران نیز گفت: اعزام های زمینی بین یک میلیون و 100 هزار الی یک میلیون و 400 هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه اعزامهای هوایی نیز از دو الی دو میلیون و 400 هزار تومان هزینه خواهد داشت، گفت: تمامی مبلغ های هزینه سفر با ورود به سامانه سازمان حج و یا دفاتر مجاز به صورت سیستمی مشخص و در اختیار متقاضان قرار گرفته است.

آقایی همچنین در خصوص متخلفین نیز گفت: هر وجهی خارج از تعریف قانونی سازمان حج از متقاضیان اخذ شود تخلف محصوب شده و با افراد خاطی برخورد قانونی صورت می گیرد.

مدیرکل دفتربرنامه ریزی سازمان حج اظهار داشت: هم اکنون دو هزار و 600 دفتر خدمات زیارتی در سطح کشور برای ارایه خدمات به متقاضیان اعزام به عتبات عالیات فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه دفاتر یادشده در ایام نوروز فعال هستند، گفت: تمامی زائران اعزامی بیمه بوده و در صورت نیاز به درمان به صورت رایگان مداوا خواهند شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج