قاسمپور: بازی با سیرالئون توهین به فوتبال ما بود
۶۹۲۶۵۹
۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۱
۶۷۱۱ 
سرمربی پیشین تیم نفت آبادان اعتقاد دارد انتخاب سیرالئون برای برگزاری بازی دوستانه، توهین به فوتبال ایران بود.

خبرگزاری تسنیم: ابراهیم قاسمپور در مورد دیدار دوستانه تیم ملی مقابل سیرالئون اظهار داشت: این بازی نکته فنی قابل اشاره‌ای نداشت که به آن بپردازیم. در نیمه اول دروازه‌بان تیم ملی اصلا محکی نخورد. در بقیه پست‌ها هم به همین شکل بود و واقعا نمی‌دانم ملاک انتخاب این تیم برای بازی دوستانه چه بود.

وی افزود: از نظر من بازی با تیم‌های سطح پایین آن هم با نفرات ذخیره‌ کشورهایی که هیچ جایگاهی در فوتبال دنیا ندارند، نمی‌تواند جذابیتی برای تماشاگران داشته باشد و دیدید که از این بازی به آن شکل استقبال شد. از بُعد بین‌المللی هم در نظر بگیرید این بازی بیشتر توهین به فوتبال ایران است تا اینکه بخواهد حتی یک بازی تمرینی برای ملی‌پوشان باشد. بهتر بود به جای اینکه هزینه‌ای بابت میزبانی از این تیم متقبل شویم تیمی منتخب از بازیکنان خارجی لیگ برتر به مصاف تیم ملی می‌رفت. حداقل تیم ملی در آن مسابقه یک محک معمولی می‌خورد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان تصریح کرد: اگر واقعا به دنبال این هستیم که در بهترین شرایط راهی جام‌جهانی شویم بهتر است با تیم‌های قدر دنیا بازی کنیم تا حداقل ترس بازیکنان از رویارویی با تیم‌های بزرگ دنیا بریزد،‌ مخصوصا اینکه قرار است در جام جهانی با تیم‌هایی چون اسپانیا، پرتغال و حتی مراکش که تیم خیلی خوبی است، بازی کنیم. با این حال باید دید کی‌روش دنبال چیست. من فکر کنم او بیشتر دنبال این است که رزومه خوبی برای خود دست و پا کند تا اینکه این جسارت را داشته باشد که تیمش را مقابل تیم‌های قدر دنیا به میدان بفرستد. نمی‌دانم شاید فدراسیون از پیدا کردن حریف تدارکاتی مناسب عاجز بوده یا مسائل غیر ورزشی در این امر دخیل است اما در هر حالتی بازی با تیم‌های مثل سیرالئون هیچ سودی برای فوتبال ایران ندارد. حتی اطمینان دارم تیم‌های الجزایر و تونس هم با نفرات اصلی خود به مصاف ایران نخواهند آمد و مشابه این اتفاق را بارها شاهد بوده‌ایم.

قاسمپور در واکنش به این موضوع که برخی اعتقاد دارند واسطه‌ها از بازی‌های دوستانه اینچنینی سود می‌برند، گفت: در این مورد اطلاع دقیقی ندارم که بخواهم قضاوتی داشته باشم اما آنچه مشخص است پول در فوتبال زیاد است و واسطه‌ها هم نقش عمده‌ای در این رشته دارند. واسطه‌ها در آمدن تیم‌های خارجی بی‌کیفیت و بازیکنان سطح پایین به فوتبال کشورمان کم نقش نداشته‌اند و نمی‌شود این موضوع را رد کرد.

وی در پایان در مورد خط خوردن شماری از ملی‌پوشان از جمله علی علیپور از لیست تیم ملی به تسنیم گفت: دعوت از علیپور و برخی دیگر از بازیکنان داخلی به تیم ملی فقط برای بستن دهان منتقدان بود. آنچه مشخص است کی‌روش نه بازیکنان داخلی را قبول دارد و نه مربیان ایرانی را. او حتی مربیان خارجی شاغل در ایران را هم قبول ندارد جز افرادی را که خودش به ایران می‌آورد. این اواخر هم با حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ووشو همکاری کرد که باز جای شکرش باقیست که او را قبول دارد! سرمربی تیم ملی تقریبا لیست خود را بسته و بازیکنانی که خارج از ایران حضور دارند در اولویت او قرار دارند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج