بی اخلاقی در ماجرای همسر دکتر فاطمی و مشایی
۶۹۲۶۸۶
۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۸
۱۶۷۵۸ 
سفیر ایران در لندن با اشاره به دستگیری اسفندیار رحیم‌مشایی و همزمان انتشار خبری از سوی یکی از خبرگزاری‌ها درباره وجود رابطه میان همسر وزیر خارجه دولت مصدق با رییس دفتر رییس دولت دهم نوشت: به حسب وظیفه و جهت روشنگری برای افکار عمومی مطالبی را به اطلاع می‌رسانم.

روزنامه آفتاب یزد نوشت: علاقه به انتشار عکس‌های خصوصی افراد مختلف از سوی اصولگرایان کماکان ادامه دارد. تصاویر مشایی و همسر دکتر فاطمی واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت.

در چند ماه اخیر با حرکت جریان احمدی نژاد به‌سمت رادیکالیزم تلاش‌ها برای جدا کردن او از خودشان (اصولگرایان) بیشتر شد. در این میان تاکید بر روی رحیم مشایی و پررنگ کردن او به شکلی که خود احمدی نژاد به حاشیه برود یکی از ترفندهایی بود که استفاده شد. وقتی چند روز پیش اسفندیار رحیم مشایی برای اعتراض به حکم حمید بقایی معرکه خیابانی گرفت جریان‌های رسانه ای محافظه کار طبیعی بود که تلاش کنند تخریب او را با موج جدیدی آغاز کنند. اما معلوم نیست چرا اصولگرایان وقتی قرار است از خود دفاع کنند به سراغ عکس‌های شخصی و خصوصی افراد می‌روند! و در این میان صداو سیما بازوی اصلی است. عادت کردیم هر اتفاقی که می‌افتد چند تصویر خصوصی از افراد را در صفحه تلویزیون ببینیم و یا یکی از زیر مجموعه هایش ببینیم.

برخی رسانه ها با تیتر «ارتباط نزدیک اسفندیار رحیم مشایی با پریوش سطوتی + تصاویر» بزعم خودش افشاگری کرده است. دیگر سایت‌های محافظه‌کار نیز با ذوق زدگی خاصی این عکس‌ها را تکرار کردند. البته معلوم نیست سخن از «ارتباط نزدیک» میان مشایی با پریوش سطوتی که بیش از 80 سال سن دارد و منتشر کردن آن نوع خاص از عکس‌ها با چه نیتی از سوی محافظه کاران انجام شده است اما باید گفت تلاش برای تخریب، این بار پای همسر 86 ساله دکتر حسین فاطمی وزیر خارجه دولت مصدق را که بعد از کودتای 28 مرداد اعدام شده بود به ماجرا باز کرده است. پریوش سطوتی در سال 1388 به دعوت اسفندیار رحیم مشایی به ایران آمد. خانم سطوتی در اوایل مهرماه سال 1389 خورشیدی با ارسال نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد از تلاش‌های «حق‌طلبانه و شجاعانه» رئیس دولت دهم در سفرش به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل تجلیل کرده بود. او همچنین در دیداری با رئیس جمهور سابق دفترچه یادداشت‌های دکتر فاطمی را به احمدی نژاد تقدیم کرده بود.

اما این نوع خبرسازی با واکنش سفیر ایران در لندن رو به‌رو شد. حمید بعیدی نژاد در کانال تلگرامی خود نوشته است: «این‌جانب مایلم از این فرصت استفاده نموده و با شناخت مختصری که از خانم سطوتی همسر مرحوم دکتر فاطمی پیدا کرده‌ام، آزردگی خاطر خود را نسبت به خبر منتشرشده اعلام نمایم. ایشان به اعتبار درگذشت نابهنگام فرزند خود و تنها بازمانده مرحوم دکتر فاطمی، در خلوت خود زندگی زاهدانه‌ای داشته و هنوز با حقوق کارمندی دکتر فاطمی زندگی می‌کند و دست نیاز به‌سوی هیچ‌کس هم دراز نکرده است. استدعا دارم به احترام ایشان و به احترام مرحوم دکتر فاطمی این خبر حذف شود.»

دکتر فاطمی وزیرخارجه همان دولتی است که مقامات کشورمان هربار که در مجامع جهانی می‌خواهند دخالت‌های ایالات متحده در ایران را گوشزد کنند و از آمریکا به دلیل سیاست‌های ضد ایرانی گلایه کنند روایت کودتا علیه دولت مصدق در صف اول قرار می‌گیرد. چه بهتر که همان طور که حمید بعیدی نژاد گفته، حرمت او نگه داشته می‌شد. البته فارغ از جایگاه دکتر فاطمی، تلاش برای تخریب افراد با استفاده از عکس‌های خصوصی ایشان بدون تردید خارج از مرزهای اخلاق است. البته در این زمینه محافظه‌کاران به رغم ادعای اخلاق مداری، ید طولایی دارند.

بعد از انتخابات مجلس در سال 1394 وقتی مینو خالقی منتخب مردم اصفهان می‌خواست به مجلس راه یابد انتشار عکس‌های خصوصی وی موجب شد تا شورای نگهبان او را از خانه ملت به خانه خودش بفرستد. فردی که این عکس‌ها را منتشر کرده بود چندی بعد نوشت: «علنی ترین حق الناس بر گردن من، ظلمی بوده که در حق خانم مینو خالقی (کاندیدای منتخب اصفهان در انتخابات مجلس) روا داشتم که از همین جا از ایشان حلالیت می‌طلبم و امیدوارم که حلالم کنند.» اما این مشی چه فایده دارد که با آبروی افراد بازی شود برای مقاصد سیاسی! اصولا چنین رویه ای تا کجا باید ادامه پیدا کند؟ این‌ها سوالاتی است که اصولگرایان باید پاسخگو باشند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Germany
07:42 - 1396/12/28
آقایون اصولگرا نه برای جان انسانها ! نه برای آبروی آنها ! رزش قائل هستند و با سیاست هدف وسیله را توجیه می کند پیش می روند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
شرمشان باد که این آقایان ادعای اخلاق مداریشان گوش فلک را کر میکند اما با هر وسیله ای میخوان خودشونو به ملت تحمیل کنن البته صدا وسیما گوی سبقت را در این کارهای شرم آور از دیگر دوستان اصولگرایش ربوده تازه ادعای رغبت ۸۵ درصدی مردم را هم داره .دروغ شانتاژ....جزو لاینفک اصول رسانه ای آقایون اصولگراست.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
شما اصلاح طلبان چه کارمهمی کرده ایدبجزبه حاشیه بردن جامعه ها !!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
عامل اصلی فراری شدن جوانان از دین همین ریاکاریها بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
هیچکدوشون ( اصلاح طلب و اصولگرا ) به درد مردم نمی خورند.
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1396/12/28
چون نه علم دارند و نه اعتبار و نه محبوبیت....منفورن منفور
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1396/12/28
چون خیلی کوچیک بودنه لی متاسفانه به این جایگاه رسیدنه
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1396/12/28
بگم بگم احمدی نژاد يه ديگه اين دقيقا همان کاری هست که احمدی نژاد شروع کرد اصولگرا ها فقط بگم بگم را یاد گرفته اند
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1396/12/28
دروغ می گید . چی شده می خواید احمدی نژاد رو خراب کنید ماه پشت ابر نمی موند
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
احمدی نژاد خراب هست همه میدونن چه سابقه ای داره
ایرانی اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
احمدی نژاد از اولش خراب بوده
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1396/12/28
اصولگرا جز منفعت خود به هیچ چیز دیگر اهمیت نمی دهد و جایش باشد به همدیگر هم ترحم نمی کنند و انها هم قرابنی می کنند مانن موضوع احمدی نژاد که مدتی پدیده قرن بود الان شده منفور
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1396/12/28
روزنامه آفتاب یزد:غلط میکنید ما ی اصولگرا با آبروی کسی بازی نمی کنیم.طرفای ما که دارن ضعیفا رو میکشن
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1396/12/28
در محضر مردم این گروه جایگاهی ندارند،بی اخلاقی ، دخالت در تمام امور مردم چه امور خصوصی چه اجتماعی ،سد کردن رفاه و آزادی مردم ،جلوگیری از شادی مردم حتی آب بازی در پارک ها رو حنجار شکنی دانسته و ...... کاری با مردم کرده که خشونت کور و خشم و سر خوردگی را در جامعه گسترش داده اند .حیف و صد حیف که جامعه ایرانی با آنهمه فرهنگ و تمدن بزرگ و پیشینه قابل مباهات به چنین روزی نشسته.متاسفم
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1396/12/28
همه سیاستمدارها بی آبرو هستند پول حرام عاقبتش همینه
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1396/12/28
گناه پیرزنی ناتوان بگردنتان اینهاهردوجناح سیاستمدارنیستن وسیاست زده نان به نرخ روزخورهستند
United Arab Emirates
15:38 - 1396/12/28
اصولگرایانی انقلابی تر از امام خمینی(ره)که چندین برابر ابو موسی اشعری عابد بودن .
و از آستین شان هزار شیطان خارج شد .
عمروعاص ها پروریدن.
همونهایی که اصلاح طلبی زاییدن ..
هردو فرزند و پدرن .کاری نکنید به بدترین درد گرفتار شوین.
و دشمن نفوذ کند.
United Arab Emirates
17:11 - 1396/12/28
واقعا شرمتان باد شما مسلمان و شیعه در حکومت اسلامی مسئولیت و زندگی میکنید
Iran, Islamic Republic of
07:32 - 1397/01/01
چرا رفتارهای یک عده کم عقل را به اصولگرایان منتسب می کنید خوب است رفتارهای وطن فروشانه چند جاسوس را هم به اصلاح طلبان منسوب کرد؟
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1397/01/06
احمدی نژاد یک آدم خیلی مخلص و پاک هست نباید بی جهت به ایشان تهمت زده شود متاسفانه هر کسی بدون آگاهی حرفهای بی اساس و مسخره میزند. ..امیدوارم خداوند متعال به جناب آقای محمود احمدی نژاد اجر دنیوی و اخروی عنایت بفرمایند. .
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1397/01/07
شرمتان باد شما مسلمانید این پیرزن مادرتان حساب میشود همش افترا تهمت دروغ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج