آقای روحانی، ادبیات مسئولان دولتی را تغییر دهید!
۶۹۲۷۰۰
۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
۱۹۶۷ 
امید فراغت در روزنامه قانون نوشت: آقای رييس جمهور؛ ابتدا بابت تلاش‌های‌تان در راستای پیاده سازی ادبیات جدید متناسب با جامعه امروز و همین طور زحمات اجرایی تان در سال 96 تشکر می کنيم و اما بعد.

امید فراغت در روزنامه قانون نوشت: آقای رييس جمهور؛ ابتدا بابت تلاش‌های‌تان در راستای پیاده سازی ادبیات جدید متناسب با جامعه امروز و همین طور زحمات اجرایی تان در سال 96 تشکر می کنيم و اما بعد...

آقای رييس جمهور؛ به قدرت زمان که تولیدگر فهم و آگاهی کاربردی مردم شده، اعتقاد پیدا کرده اید، بر همین اساس سعی دارید که با تکنیک و تاکتیک های متنوع، ادبیات تولیدی جدید را در ساختار دولتی نهادینه کنید اما موانع هم چنان وجود دارد!

البته نیک دریافته اید که قطر و ضخامت موانع به مانند گذشته نیست، نازک‌تر شده اما بر حسب عادت که ادبیات قدرت تولیدگر چنین مقاومت هایی است باعث شده بدون توجه به موقعیت جدید جامعه از نقطه نظر ذهنی، هم چنان آهنگ قدیمی مورد علاقه خود را بنوازند. اینکه چقدر مورد اقبال عمومی قرار می‌گیرد یا خیر، زیاد برای شان مهم نیست.

آقای رييس جمهور؛ روش و منش است که حفظ و توسعه ارزش ها در جوامع را میسر می سازد، همواره روش و منش ها باید متناسب با ادبیات قابل فهم و مهم تر از آن ادبیات قابل پذیرش جامعه باشد! بارها خودتان اشاره کرده‌اید که مردم از نقطه نظر آگاهی جهش داشته اند بنابراین آیا نباید روش و منش مسئولان دولتی متناسب با آگاهی جدید جامعه امروز باشد؟!

آیا به مسئولان دولتی تفهیم موقعیت کرده اید که جامعه امروز ایران در چه نقطه‌ای ایستاده است؟! پیام عدم باورپذیری مردم درباره برخی اقدام های درست مسئولان چیست؟!

آقای رييس جمهور؛ذهن محاسبه گری دارید، آیا قابل توجیه و حساب است که با صرف هزینه های زیاد، به نقطه سرخط برسیم؟! اگر این گونه باشد یا بشود آیا دردآور نیست؟!

آقای رييس جمهور؛ به عنوان یک شهروند مسئول وقتی به جریان و ادبیات بطن جامعه نگاه می‌کنم، فاصله شعارها تا واقعیت مشهود است! گاهی می‌گویم شاید شعار و آرمان سازی یکی از شیوه های اداره جوامع است، سوالات زیادی ذهن را مشغول می کند اما در برخی موارد پاسخ‌های قانع کننده ای نمی یابيم! ترس وجودمان را فرا می‌گیرد که نکند پنبه ها، رشته شود.

آقای رييس جمهور؛اکنون چه باید بکنیم؟! آیا سوال چه باید بکنیم را از مسئولان دولتی پرسیده اید؟! آیا به درستی متوجه شده اند که جهت حرکت جامعه چه سمت و سویی پیدا کرده است؟! بارها شنیده و خوانده‌ایم که قدرت منطقه ای هستیم، به این دیدگاه احترام گذاشته اما باید بپذیریم که با وجود چنین نگرشی، ضعف‌های زیادی هم قابل مشاهده بوده و در پاره ای از امور عدم تعادل‌ها و عدم تناسب ها قابل وضوح است.

آقای رييس جمهور؛ نگارنده می پذیرد که بخشی از جامعه از شرایط موجود راضی هستند! اما آیا آماری وجود دارد که به درستی بدانید چه میزان از جامعه از شرایط موجود ناراضی هستند؟! اگر راضی ها را در یک کفه ترازو و ناراضیان را در کفه دیگر ترازو قرار دهید با یک نگاه سطحی کدام کفه ترازو سنگین تر خواهد بود؟!

آقای رييس جمهور؛ آیا ارزیابی درستی از جامعه اقتصادی، هنری، فرهنگی، کارگری، ورزشی و ...دارید؟! نگارنده به هیچ عنوان نیمه خالی لیوان را نمی بیند اما واقعیت این است که همان گونه که نیمه پر لیوان قابل دیدن است نیمه خالی لیوان نیز دیدنی است و این دیدن اگر همراه با دوا و درمان نباشد چه فایده دارد؟!

آقای رييس جمهور؛ تحت سیطره کلام، تصاویر، کارکرد و ادبیات قدرت های توسعه یافته هستیم و مردم با استفاده از فناوری ارتباطات، سطح زندگی کمی و کیفی جوامع مختلف را مشاهده می کنند و حق دارند بدانند که چگونه با وجود شعارهایی که داده شده اما هنوز نتوانسته‌ایم به نقطه قابل ثباتی از نقطه نظر رفاهیات زندگی طبقات کم‌برخوردار و کم درآمد برسیم؟!

آقای رييس جمهور؛ می دانم که فقط بخشی از قواره قدرت را در اختیار دارید! اما در جایگاهی قرار دارید که مجری قانون اساسی هستید و بارها از مسئولان شنیده‌ایم که قانون اساسی کارآمدی داریم و مهم تر اینکه متذکر شدید که باید قانون برای مردم و همه ارکان نظام یکسان اجرا شود و پیام این جمله این است که قانون اساسی برای همه یکسان اجرا نمی شود! چه عوامل و نظریه ای باعث شده که قانون اساسی برای همه یکسان اجرا نشود؟! برای حل این نقیصه چه تدابیر کاربردی دارید؟!

آقای رييس جمهور؛ در تکرار مکررات غوطه ور هستیم و برای اکثریت مردم هم قابل درک شده که زبان ذهن تان با زبان تن تان تفاوت دارد و دغدغه ها، دردها، دواها، درمان‌ها آن مسائلي است که در ذهن تان می گذرد اما به دلیل پیچیدگی ادبیات قدرت بیان نمی‌شود. اگر به قدرت زمان و درس های تاریخ اعتقاد دارید چرا کارکردی مجزا از ادبیات قدیم به منصه ظهور نمی رسانید؟!

آقای رييس جمهور؛به تیم کاری تان متذکر شوید که در سال 97 از ادبیاتی متناسب با جامعه امروز ایران استفاده کنند زيرا بخشی از ادبیات قدیم مورد پذیرش مردم قرار نمی گیرد! آینده ای پیچیده و پر امید و ابهام در برابر دیدگان ملت قرار دارد امیدوارم که همه چیز بر وفق مراد ملت پیش بیاید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1396/12/28
هرچی باشه از ادبیات از متحجرین بهتره
یادمون نرفته ادبیات ...
اب بریز اونجا که میسوزه
یا خس وخاشاک نامیدن مردم
هرچی باشه سواد وادب وشعور جنبش سبز وبنفش خیلی بیشتر از متحجرین شکست خورده میباشد
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1396/12/28
دغدغه مردم ادبیات نیست پروفسور مردم از دروغ و لاف زنی و ادبیات پوشالی نفرت دارند کافیست دیگر
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1396/12/28
آقای ریس جمهور
سال ۹۷ به شما تبریک
خواستم بگویم عمل به انجام حرف های کاملا درست آقای امیدفراغت نویسنده این مطلب
پیشکش تان
خواهشا هیچ کاری در سال جدید برای رفاه مردم نمیخواهد انجام دهید که این چندسال ریاست جمهوریتان
نشان داد نمیتوانید کاری برای این مردم بزرگ انجام دهید!
ولی خواهشا که دیگر میتوانی دروغ و وعده
مسخره و تحقیر کننده ندهی!؟
از همین صحبت های آغاز سال جدید که قرائت میکنی شروع کن و سعی کن دیگر دروغ نگویی!!!
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1396/12/28
بخشی ازمردم راضی هستن خودبزرگان ومجلسیها هستن بااین کارهامارازجز میده بی عقلیم دیگه والکی مگه شاد میشه ادم برید همون قبلیربخونید حساب کتاب نداره ماحساب میکنیم بدجور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج