نقوی حسینی: آمریکا ۱۹ بار برجام را نقض کرد
۶۹۲۸۷۱
۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
۴۰۹۹ 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها هیچگاه بنای اجرای برجام و انجام تعهدات خود را نداشته و تاکنون 19 بار با تصویب تحریم های جدید علیه ایران آن را نقض کرده اند.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها هیچگاه بنای اجرای برجام و انجام تعهدات خود را نداشته و تاکنون 19 بار با تصویب تحریم های جدید علیه ایران آن را نقض کرده اند.

سید حسین نقوی حسینی درباره آینده برجام افزود:این توافق مورد استقبال همه بود اما آمریکا از ابتدا بنای ناسازگاری با برجام گذاشت.

وی ادامه داد: توافق برجام از ابتدا مورد استقبال جهانی قرار گرفت، سازمان ملل و شورای امنیت آن را قبول و اتحادیه اروپا از آن استقبال کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: روند اجرای برجام روند مناسبی نیست به دلیل این که در این توافق آمریکایی ها از ابتدا بنای ناسازگاری گذاشتند، 26 دی 1394 وقتی اجرای برجام شروع شد فردای آن روز آمریکایی ها 11 شخصیت سیاسی و حقیقی ایران را تحریم کردند.

نقوی حسینی تاکید کرد: به اعتراف آژانس بین المللی انرژی اتمی که در دهمین بیانیه آن هم متذکر شده ایران به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است.

وی تصریح کرد: اخیرا اروپایی ها بازی جدیدی را شروع کرده اند که این روند برجام را تاسف بارتر می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آنها برای این که آمریکا را در برجام حفظ کنند پیشنهاد تحریم های موشکی علیه ایران دادند یعنی به آمریکایی ها گفتند شما از برجام خارج نشوید ما بخش موشکی ایران را تحریم جدید می کنیم.

نقوی حسینی همچنین گفت: این کار نقض مضاعف برجام است چرا که این توافق را کردیم که تحریم ها لغو شود نه این که آمریکایی ها و اروپایی ها ایران را تحریم کنند و در این زمینه با یکدیگر رقابت کنند.

وی در ارزیابی خود از آینده برجام تاکید کرد که این روند را مثبت نمی بینیم به طور قطع جمهوری اسلامی ایران زیر بار تحریم ها نمی رود.

اتحادیه اروپا پس از اجرایی شدن برجام همواره یکی از حامیان اصلی این توافق با ایران بوده و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بارها حمایت خود را با راستی آزمایی فعالیت های هسته ای ایران در قالب گزارش های دوره ای اعلام کرده است؛ گزارش هایی که در پسابرجام شمار آن به 10 می رسد.

گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی که دهمین گزارش از روند اجرای برجام و نهمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی‌آزمایی اجرای برجام است بار دیگر تأیید کرد که اقدامات و فعالیت های هسته‌ای ایران کاملاً منطبق با برجام است.

دونالد ترامپ 22 دی ماه در بیانیه ای تاکید کرد که این آخرین باری است که رفع تحریم های هسته ای ایران را تمدید می کند و می بایست ایرادهای این توافق برطرف شود.

وی ضمن تهدید متحدان اروپایی خود اصرار کرد که چنانچه برای اصلاح آنچه نقص های فاجعه ‌بار برجام می داند اقدام نکنند، آمریکا تا چهارماه آینده از آن خارج می شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1396/12/28
ایرانم ۲۰ بار بهانه تراشی کرد که بیایید تحریممون کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
تو که از روز اول برجام را نقص کردی
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1396/12/29
خوب بزارین نقص کنه شما که میگفتین برجام بد است حالا چرا ناراحت میشین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج