کاهش قیمت دلار در روزهای آینده؟
۶۹۳۱۲
۰۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۴
۹۵۰۰ 
یک عضو شورای پول و اعتبار اظهار داشت: به طور رسمی در شورا صحبتی از رفع تحریم سوئیفت بانکی نشده است اما برخی از خبرها امیدواری‌هایی از این بابت ایجاد کرد.
خبرگزاری ایسنا: یک عضو شورای پول و اعتبار اظهار داشت: به طور رسمی در شورا صحبتی از رفع تحریم سوئیفت بانکی نشده است اما برخی از خبرها امیدواری‌هایی از این بابت ایجاد کرد.

محمد حسن‌نژاد خاطرنشان کرد: برآیند مذاکرات ایران در نیویورک و گفت‌وگو‌ی تلفنی رییس جمهور با رییس جمهور آمریکا امیدواری‌هایی را ایجاد کرده است و ما در بخش اقتصاد خوش‌بین هستیم که با کاهش تحریم‌ها مواجه شویم، اما باید بپذیریم که نمی‌شود انتظار داشت در مدت کوتاهی همه تحریم‌ها برداشته شود.

وی افزود: این موضوع که تحریم جدیدی به تحریم‌های سابق اضافه نشود و شیب تحریم‌ها رو به کاهش باشد خود یک امیدواری در بازار ایجاد می‌کند کمااینکه در روزهای اخیر شاهد اثرات آن در بازار و مراودات اقتصادی بوده‌ایم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت‌های چند روز اخیر رییس کل بانک مرکزی در مورد نرخ ارز، گفت: من فکر می‌کنم رییس بانک مرکزی اگر هم نظری خاصی بر روی نرخ ارز دارد نباید آن را اعلام می‌کرد چرا که همین اعلام به بازار جهت و سمت و سو می‌دهد و اثرات منفی خواهد داشت.

وی ادامه داد: آنچه که در قانون آمده است مدیریت شناور نرخ ارز است، اما آنچه که مشخص است نرخ واقعی ارز بسیار پایین‌تر از آنیست که در بازار شاهد هستیم و اینکه بگوییم در صورت کاهش بیشتر قیمت ارز صادرکنندگان دچار مشکل می‌شوند منطقی و علمی نیست.

حسن‌نژاد تاکید کرد: ما در طول حدود یک سال شاهد کاهش محسوس ارزش پول ملی و در مقابل افزایش بی‌سابقه نرخ دلار بوده‌ایم که شاید در دنیا با این سرعت تغییرات بی‌سابقه بوده است و با افزایش قیمت ارز نیز هیچگاه ندیدیم که صادرکنندگان منفعت ببرند، پس اینکه بگوییم کاهش قیمت ارز صادرکننده را دچار مشکل می‌کند درست و منطقی نیست و تنها عده‌ای واردکننده و دلال‌های سودجو هستند که نگران کاهش قیمت ارز در شرایط فعلی بازار هستند.

نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: آنچه که باید به آن امیدوار بود کاهش بیشتر قیمت ارز است و با توجه به تاثیرات سیاسی و تحولات اخیر در مراودات سیاسی بین ایران و کشورهای بزرگ جهان این امیدواری وجود دارد که در صورت عدم دخالت و یا تصمیمات غیرکارشناسی کاهش قیمت ارز ادامه پیدا کند؛ ضمن آنکه در روزهای آینده شاهد تاثیر تصمیمات اقتصادی در بازار ارز نیز خواهیم بود و این تصمیمات در کنار موضوعات سیاسی می‌تواند سرعت بیشتری به کاهش نرخ ارز بدهد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
FRANCE
16:23 - 1392/07/06
سلام
به نظر بنده كه اطلاعات اقتصادي نسبتا خوبي از شرايط اقتصادي ايران دارم بايذ بگويم كه قيمت دلار بايد بسيار كمتر از آنچه كه اكنون هست باشد. در حقيقت پايين بودن نرخ دلار به نفع اقتصاد مملكت و فعالان اقتصادي مي باشد و راه را براي توسعه اقتصادي باز مي نمايد. فقط يك عده اقليت سودجو از مسئله پاين آمدن نرخ دلار ناراحت هستند زيرا فقط به فكر سود خود بوده و با اين كار تيشه به ريشه اقتصاد اسلامي كشور ما مي زنند و در صدد نابودي آن هستند. البته بعد از پايين آمدن نرخ دلار دولت بايد از نوسان آن جلوگيري نمايد و تك نرخي باشد.
با تشكر
FRANCE
16:31 - 1392/07/06
نرخ ارز بايد و بايد كاهش پيدا كند! حتما!
FRANCE
18:21 - 1392/07/06
انشااله با خواست خداوند متعال و همكاري همه مردم در كمك به دولت مشكلات اقتصادي حل خواهد شد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:38 - 1392/07/06
یا پول ملی را نجات دهید یا حقوق مارا به دلار پرداخت کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج