ایران، چهارمین کشور لیگ قهرمانان آسیا
۶۹۳۸۴۷
۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
۱۲۳۴۲
چهار هفته از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا سپری شده و نتایج تیم های قطری بهتر از سایر کشورها بوده است.

ورزش سه: چهار هفته از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا سپری شده و نتایج تیم های قطری بهتر از سایر کشورها بوده است.

در سال 96 چهار هفته از رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و با سر و شکل گرفتن جدول گروه های مختلف، تنها دو بازی برای هر تیم فرصت باقی مانده است.

در این چهار هفته سپری شده، کشورهای مختلف به صورت کلی یک رقابت را با هم برگزار کردند که آمار و نتایج، برتری قاطع تیم های قطری را نسبت به سایر رقبا نشان می دهد. رتبه بندی کلی کشورهایی که دارای 4 نماینده در لیگ قهرمانان هستند، با توجه به نتایجی که تا به اینجا به دست آمده، به ترتیب ذیل است:

1) قطر: 32 امتیاز

تیم های قطری فصل جاری لیگ قهرمانان را به بهترین شکل آغاز کردند. در گروه A این رقابت ها، الغرافه نماینده کشور قطر است. این تیم که ضعیف ترین وضعیت را نسبت به سایر تیم های قطری در لیگ داخلی داشت، با تغییر سرمربی و خرید دو ستاره مهم یعنی وسلی اسنایدر و مهدی طارمی، روند رو به رشدی را در پیش گرفت و در گروه خود نیز تا کنون با 5 امتیاز در رده سوم ایستاده است. زردپوشان با توجه به هم امتیاز بودن با تیم دوم یعنی الجزیره، شانس بالایی برای صعود از این گروه خواهند داشت. گروه B جایی است که تیم قدرتمند الدحیل از کشور قطر در آن حضور دارد. قهرمان قاطع لیگ ستارگان در این گروه هم با قدرت کار خود را جلو برده و با 12 امتیاز کامل بهترین تیم مرحله گروهی قاره کهن تا به اینجا لقب گرفته است. گروه سوم لیگ قهرمانان شاهد صدرنشینی تیم السد قطر است. یاران ژاوی و پورعلی گنجی پس از نایب قهرمانی در لیگ، به دنبال استفاده از فرصت ها و صعود در آسیا هستند. این تیم در رقابت با پرسپولیس ایران فعلا پیشتاز است و در بازی رودرروی حساسی که با قهرمان لیگ خلیج فارس خواهد داشت مشخص می شود که سرگروه خواهد ماند یا خیر. چهارمین گروه لیگ قهرمانان هم که به گروه مرگ شهرت یافته، یک تیم قطری را در کورس صدرنشینی خود می بیند. الریان نه تنها از رقیبان قدرتمندش یعنی الهلال، العین و استقلال کم نیاورده، که تا اینجا به همراه آبی های ایران بیشترین امتیاز گروه D را در اختیار دارد. دیدارهای حساس مقابل استقلال و العین سرنوشت نهایی شاگردان لادروپ را در این گروه مشخص خواهد کرد.


2) چین: 28 امتیاز

دومین کشور موفق در لیگ قهرمانان امسال، چینی ها از شرق آسیا هستند. در گروه E لیگ قهرمانان آسیا یک تیم چینی تازه وارد حضور دارد که نخستین بار در رقابت های آسیایی شرکت می کند. تیانجین کوانجیان که با خرج زیاد، ستاره هایی چون پاتو، مودست و ویتسل را جذب کرده، در این گروه با 7 امتیاز دوم است و شانس بالایی برای صعود دارد. بهترین تیم چینی سال قبل لیگ قهرمانان امسال هم فعلا وضعیت بهتری نسبت به سایر چینی ها دارد. شانگهای SIPG که فصل قبل تا نیمه نهایی پیش رفت، در حال حاضر با 10 امتیاز صدرنشین گروه F است و صعود خود را به دور حذفی قطعی کرده است. سومین نماینده چین هم با وضعیتی مناسب، سرگروه گروه G لیگ قهرمانان است. مطرح ترین تیم چینی یعنی گوانگژو اورگرانده، با سرمربیگری فابیو کاناوارو، تا پایان هفته چهارم مرحله گروهی 8 امتیازی شده و اصلی ترین بخت صعود از گروه هفتم است. تنها نماینده چینی ها که شرایط جالب توجهی ندارد، شانگهای شنهوا است. این تیم در گروه H اختلاف نسبتا زیادی با کاشیما و سوون سامسونگ دارد و با قرار گرفتن در رده سوم، کار بسیار دشواری برای صعود به دور حذفی خواهد داشت.

3) کره جنوبی : 24 امتیاز

کره ای ها در شرق آسیا نزدیک ترین تعقیب کننده تیم های چینی هستند. تنها تیم کره ای که تا اینجا در گروه خود صدرنشین است، چونبوک موتورز است. قهرمان لیگ کره که رقابت های آسیایی را هم خوب شروع کرده، با 9 امتیاز در رده نخست گروه E ایستاده و شانس بالایی برای سرگروهی دارد. در گروه F اولسان هیوندای یکی از تیم هایی است که پشت سد شانگهای باقی مانده و برای دوم ماندن در گروه رقابت سختی با ملبورن ویکتوری استرالیا خواهد داشت. گروه G جایی است که نامناسب ترین وضعیت تیم های کره ای در آن دیده می شود. ججو یونایتد که تجربه به مراتب کمتری نسبت به سایر کره ای ها در آسیا دارد، در این گروه تنها 3 امتیاز کسب کرده و در رده آخر قرار گرفته است. البته با توجه به نزدیکی امتیازات، حتی این تیم هم هنوز شانس صعود از گروه خود را دارد. در نهایت به گروه H می رسیم؛ جایی که سوون سامسونگ بلووینگز در حال رقابت برای سرگروهی است. این تیم با 7 امتیاز در رده دوم گروه ایستاده و در یک قدمی کاشیمای صدرنشین قرار دارد. رقابت دو هفته پایانی تکلیف وضعیت سوون را در پایان مرحله گروهی مشخص خواهد کرد.


4) ایران: 23 امتیاز

تیم های ایرانی امسال در غرب آسیا عملکرد بدی نداشتند و فعلا پشت سر قطری ها قرار گرفته اند. گروه A لیگ قهرمانان ضعیف ترین نتایج را در بین تیم های ایرانی رقم زده است؛ جایی که تراکتورسازی با کسب تنها 2 امتیاز – که حاصل دو تساوی با الجزیره بوده – در قعر جدول ایستاده و در جستجوی اندک شانسی برای صعود است. در گروه دوم این رقابت ها تیم ذوب آهن در مصاف با حریفان قدرتمند خود نتایج متوسطی داشته و با 2 پیروزی و کسب 6 امتیاز در جایگاه دوم گروه قرار گرفته است. شاگردان قلعه نویی دو رقیب خطرناک پشت سر خود دارند و در صورت بالاتر ماندن از این دو تیم می تواند پس از الدحیل قطر دومین تیم صعود کننده باشد. قهرمان لیگ ایران در سومین گروه مسابقات آسیایی در رقابت حساس و نزدیک با تیم السد قطر قرار دارد. پرسپولیسی ها برای رسیدن به سرگروهی باید از سد نسف قارشی و السد بگذرند. این در حالی است که خود نسف قارشی هم رقیبی خطرناک پشت سر تیم برانکو محسوب می شود. چهارمین نماینده ایران در گروه مرگ آسیا تا اینجا به خوبی کار کرده و از پس حریفان مطرح خود برآمده است. استقلال در پایان هفته چهارم 6 امتیاز دارد و در کنار الریان قطر صدرنشین گروه D آسیاست. دو بازی حساس دیگری که وینفرد شفر و تیمش مقابل الریان و الهلال در پیش دارند، تعیین کننده تیم های راهیافته به مرحله حذفی از این گروه نزدیک و تنگاتنگ است.


5) ژاپن: 18 امتیاز

اگرچه در دوره قبلی لیگ قهرمانان آسیا فنیالیست منطقه شرق از ژاپن بود، در این دوره اما تیم های ژاپنی خیلی موفق نبوده اند و برای صعود حداکثری نیاز به جمع امتیازات بالا در دو بازی باقیمانده دارند. در گروه E کاشیوا ریسول با 4 امتیاز در رده سوم ایستاده و پشت سر چونبوک و تیانجین کار سختی برای صعود دارد به خصوص اینکه هر دو بازی بعدی کاشیوا با همین دو تیم قدرتمند خواهد بود. در گروه F قهرمان ژاپن قرار دارد که اتفاقا بدترین نتیجه را در بین ژاپنی ها کسب کرده است. کاواساکی فرونتال در چهار بازی خود تنها یک امتیاز گرفته و شانس بسیار کمی برای صعود از گروه خود دارد. تیم فوتبال سرزو اوزاکا نماینده ژاپن در گروه هفتم لیگ قهرمانان است. این تیم با 5 امتیاز در رده سوم گروه قرار دارد و رقابتی مهم با تیم بوریرام تایلند برای صعود به عنوان تیم دوم خواهد داشت. تنها ژاپنیِ سرگروه در آسیا، تیم کاشیما آنتلرز است که فعلا توانسته جدال با سوون سامسونگ کره جنوبی را برای سرگروهی پیروز شود و با 8 امتیاز در بالاترین رده گروه ایستاده است.


6) امارات: 12 امتیاز

در بین کشورهایی که چهار نماینده در لیگ قهرمانان آسیا 2018 دارند، ضعیف ترین نتایج متعلق به تیم های اماراتی است. الجزیره امارات در گروه اول رقابت ها 5 امتیاز کسب کرده و باید در ادامه بتواند برتری خود نسبت به الغرافه قطر را تثبیت کند تا بتواند پشت سر الاهلی عربستان از این گروه راهی دور حذفی شود. نماینده امارات در گروه B تیم الوحده است. این تیم تنها یک پیروزی مقابل ذوب آهن کسب کرده و با 3 امتیاز اگرچه در جدول گروه قعرنشین است، اما هنوز روزنه هایی از شانس برای صعود را پیش روی خود می بیند. ضعیف ترین نتایج اماراتی ها در لیگ قهرمانان متعلق به الوصل است. تیم اماراتی همگروه پرسپولیس هر چهار بازی خود در مرحله گروهی را واگذار کرده و بدون کسب حتی یک امتیاز از این حیث بی رقیب است و ضعیف ترین تیم لیگ قهرمانان لقب گرفته است. چهارمین و مهم ترین تیم اماراتی حاضر در لیگ قهرمانان العین است که در رقابت نفس گیر گروه مرگ فعلا 4 امتیاز به دست آورده و در رده سوم گروه ایستاده است. دیدار با الهلال و الریان تکلیف صدرنشین امارات را برای صعود به دور حذفی یا خداحافظی زودهنگام با آسیا مشخص خواهد کرد.

در بین سایر کشورها می توان به عربستان و ازبکستان در غرب و استرالیا در شرق آسیا اشاره کرد که هرکدام 2 نماینده در لیگ قهرمانان آسیا دارند. الاهلی و الهلال تا کنون 10 امتیاز برای عربستان و لوکوموتیو و نسف قارشی 9 امتیاز برای ازبک ها به دست آورده اند. همچنین تیم های ملبورن ویکتوری و اف سی سیدنی هم 7 امتیاز به عنوان تیم های استرالیایی کسب کرده اند.

کشورهای تایلند و هنگ کنگ هم در این دوره از لیگ قهرمانان یک نماینده دارند که به ترتیب 5 و 3 امتیاز حاصل کار آنها در چهار هفته ابتدایی مرحله گروهی بوده است.

رقابت های هفته پنجم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا روزهای 13، 14 و 15 فروردین ماه در مناطق غرب و شرق آسیا برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1397/01/02
انصافا قطر کلی برای تیم ها و بازیکنانش خرج کرده که الان رتبه اولند.اگه ایران نصف هزینه هایی رو که قطر برای فوتبال کشورش کرده برای تیم های فوتبالمون میکرد باور کنین الان اول اسیا بودیم.البته من به این بازیکنای لیگ برتریمون شک دارم.خخخ
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1397/01/03
اگه واقعا خوبیم چرا تیمی از ایران تو۰۱سال اخیر نرفته فینال؟!!
United Kingdom
06:31 - 1397/01/03
اتفاقا سومی هم بد نیست . همین که از ژاپن و امارات بالاتریم جای تعجب داره . چون خدایش من اول فکر کردم اخر رتبه رو داریم . ولی دیدم ن بابا حداقل دو کشورم از ما پایین ترن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج