۱۱ مورد قاچاق انسان در یک روز کشف شد
۶۹۵۰۱۲
۰۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
۵۷۹۴
ماموران گمرک همزمان با ایام تعطیلات نوروزی در دو عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند روز گذشته (ششم فروردین) تعداد 11 نفر را از لا به لای بار دو دستگاه تریلر کشف کنند.

ایرنا: ماموران گمرک همزمان با ایام تعطیلات نوروزی در دو عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند روز گذشته (ششم فروردین) تعداد 11 نفر را از لا به لای بار دو دستگاه تریلر کشف کنند.

 در نخستین عملیات ماموران گمرک بازرگان یک زن و شوهر ایرانی را کشف کردند که در بار ترانزیتی حامل شمش روی مخفی شده بودند؛ این بار از مبدا کشور ازبکستان به مقصد ترکیه بارگیری شده بود.


در عملیات دیگری ماموران گمرک 9 نفر تبعه یکی از کشورهای همسایه را از داخل بار پلی اتیلن کشف کردند. از این تعداد 5 نفر مرد و 4 نفر زن بودند که در داخل بار پلی اتیلن مخفی شده و قصد داشتند به صورت غیر قانونی از کشور خارج شوند.


تمامی این افراد با هوشیاری ماموران گمرک و با رصد اطلاعات محموله ها و به کمک دستگاههای کنترلی ایکس ری کشف و ضبط شده اند. با انجام دو عملیات یاد شده سومین و چهارمین محموله قاچاق انسان در سال 97 با هوشیاری ماموران گمرک کشف و ضبط شد.


همزمان با تعطیلات نوروزی و به دلیل پاره ای مشکلات در کشورهای همسایه قاچاق انسان در روزهای اخیر افزایش یافته اما با هوشیاری ماموران گمرک قاچاقچیان در انتقال غیر قانونی این افراد از مرزهای کشورمان ناکام مانده اند.
ماموران گمرک در سال 96 تعداد 550 مورد قاچاق انسان کشف کردند . گمرک ایران در سال 2017 موفق شد رتبه نخست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و رتبه دوم را در مبارزه با انواع کالای قاچاق کسب کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/01/07
۱۱موردچیه به گفته دولت افغانستان روزی بالای۴۰۰۰هزارتاافغانی مهاجرقاچاقی وغیرقانونی میان ایران وباعث بیکاری فقربیش از۳۰درصدخانوادههای هم وطن شده وجوانان و۱۰ملیون شغل واشغال کردن وبودجه ومنابع کشوربه جای خرج کردن برای ایران وایرانی برای حدود۱۵ملیون افغانی هزینه میکنیدمتیجش داربی ارزشترین پول دنیامیش حتی ازافغانستان عقب مونده وکوچیکم پایین ترواقتصادجزو۱۸۰جهان
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/01/07
کشف وضبط شد؟
پاسخ ها
ح
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
احتمالا اینها را در بازار برده فروشان فروخته و درامد ان را به بیت المال واریز و در ابادانی و ایجاد شغل در کشور هزینه خواهند کرد
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/01/07
اگر ماموران مرزی ما هوشیارانه عمل می کنند پس این خیل ورود میلیونی افاغنه به داخل مملکت از کجا ورود میکنند چرا به این راحتی به مردم دروغ میگوئید عجب اعتماد بنفسی از خود افغانیه یکنفر دونفر هم نه بلکه بیشتر می پرسی میگویند بدون گذرنامه فقط به ازاء پرداخت مقداری پول راحت می آیند و می روند
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1397/01/07
افرین به مامورین گمرگ یکم دیگه چشمانشان را تیز کنند حتما کانتینرهای حاوی کالاهای قاچاق را نیز کشف میکنند
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1397/01/07
ورودافغان به ایران ممنوع وقاچاق نیست اگرازایران بیرون بروندمحموله قاچاق انسان محسوب میشونددرخبردیروز نوشته بود۳۵هزارافغانی تحت پوشش بیمه قرارگرفتندجوانان کشورمابیکارنددولت اعلام کردما۸۸۰ هزارشغل ایجادمیشودالبته برای افغانها لعنت برمسیولی که به فکربیگانه است واینقدربیگانه پرستی ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج