تازه‌ترین جزییات از توافقنامه حج تمتع ۹۷
۶۹۵۳۴۲
۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
۴۶۱۹ 
سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزییات برگزاری حج تمتع ۹۷ گفت: توافقنامه حج تمتع ۹۷ هیچ تفاوتی با توافقنامه حج تمتع سال ۹۶ ندارد و بحث‌های رفاهی، امنیت، عزت، کرامت و ... مورد توجه قرار گرفته است.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزییات برگزاری حج تمتع ۹۷ گفت: توافقنامه حج تمتع ۹۷ هیچ تفاوتی با توافقنامه حج تمتع سال ۹۶ ندارد و بحث‌های رفاهی، امنیت، عزت، کرامت و ... مورد توجه قرار گرفته است.

سید حسن حسینی شاهرودی درباره جزییات حج تمتع 97 اظهار کرد: مذاکرات حج تمتع 97، همانند مذاکرات حج تمتع 96 انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: توافقنامه‌ حج تمتع سال 97 هیچ تفاوت خاصی با توافقنامه حج تمتع سال 96 نداشت و بندی از آن کاسته نشده بود.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث‌هایی همانند مسکن، خیام، حمل‌ونقل، مباحث رفاهی، امنیت و کرامت زائران در این توافقنامه همانند قبل مورد توجه قرار گرفت که امیدواریم حج امسال مانند سال قبل بدون هر گونه مشکلی انجام پذیرد.

حسینی اظهار کرد: طبق نظر مقامات عربستان و دست‌اندرکاران، موضوع حج از مباحث سیاسی دو کشور جدا است و حتی شاهدیم که ما در شرایطی بدتر از وضعیت سیاسی این ایام کنونی نیز به حج و رفت‌وآمد حجاج ادامه دادیم.

وی با بیان اینکه موضوع حج تمتع امسال همانند سال قبل به تایید شورای امنیت ملی هم رسیده است، گفت: قطعا بدون تایید نظر شورای امنیت ملی و سران قوا، سازمان حج و زیارت و دست‌اندرکاران ذیربط به موضوع ورود نمی‌یافتند.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی درباره برنامه‌های اجرایی سال قبل در حوزه مرتبط با سازمان حج و زیارت اظهار کرد: برنامه‌های اجرایی صورت گرفته در حج تمتع 96، با وجود زمان اندک بعد از توافقنامه با اجرای عملیات حج، بسیار مناسب انجام گرفت.

به گفته حسینی، مقدمات سفر حج تمتع برای سازمان حج و زیارت و عوامل حدود 6 ماه زمان خواهد برد اما سال قبل سازمان حج و زیارت با فرصتی به مراتب کمتر از امسال، عملیات اجرایی را به طور مناسبی مدیریت کرد.

وی افزود: خوشبختانه برنامه‌های حمل‌ونقل، اسکان، تغذیه و ... در حج تمتع سال 96 به خوبی انجام گرفت و شاهد حجی آرام همراه با رضایت زائران بودیم که امیدواریم برخی کاستی‌ها امسال رفع شود و شاهد درخشش و موفقیت بیشتر دست‌اندرکاران ذیربط باشیم.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت درباره مشکلات ایجاد شده از سوی کاروان‌های غیر مجاز عتبات عالیات اظهار کرد: متاسفانه برخی از مردم به‌دلیل قیمت‌های کمتر به سراغ کاروان‌های غیر مجاز می‌روند؛ از طرفی در یک سفر زیارتی در هواپیما هم نمی‌توان مسافران مجاز را از غیر مجاز جدا کرد بلکه باید ساختاری اندیشیده شود تا زائران خودشان متوجه کاروان‌های مجاز و غیر مجاز شوند.

حسینی با بیان اینکه شرکت‌ مرکزی دفاتر خدمات زیارتی(شمسا) تحت نظارت سازمان در این زمینه فعالیت کرده است، گفت: باید فضای رقابتی برای کاهش هزینه‌ها و ایجاد کیفیت بهتر برای زائران عتبات عالیات فراهم شود و در این رابطه باید فضای رقابتی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: باید تجدید نظر در شیوه اعزام به عتبات شود و در این رابطه نیز رئیس سازمان حج تاکید کرده شرکت‌های کارگزاری استانی فعال شده‌اند؛ قطعا با این رویکرد سازمان حج و زیارت شاهد تحول و رقابت در این عرصه خواهیم بود که تاثیرات بر روی قیمت‌ها و کیفیت سفر خواهد داشت.

حسینی اظهار کرد: ضمن اینکه باید هزینه‌های این سفر مدیریت شود و کیفیت‌های مناسبی برای زائران صورت گیرد، زائران نیز باید به مجاز و غیر مجاز بودن کاروان‌های زیارتی توجه داشته باشند چراکه کاروان‌های غیر مجاز گاهاً فاقد بیمه و کیفیت استاندارد هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1397/01/08
بسه انقدر ملت ایران را در برابر عربستان سعودی خرد نکنید آنها که از این راه سود می برند در مقابل اذت مردم باید جوابگو باشند
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1397/01/08
مقصر خود مردم هستند خوب نباید برن
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1397/01/08
آره درسته مردم نباید برن با اون همه بلایی که عربستان سر حجاج ایرانی آورده
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1397/01/08
حکام جاهل عربستان برای کشورماخط ونشان میکشندماهم داریم باین وسیله جیبشان راپرپول میکنیم تابه وسیله سلاحهای جدیدتروهواپیماهای مدرنتزی تهیه کنند.بابادست وردارید.تاکی بایداین ندانم کاری ادامه یابد.خداکه فقط درمکه نیست خدادرایران هم هست این هزینه گزاف راخرج تحصیل ایتام وروستاییان محروم کشورکنید.اگرفرداهمین محرومین بجایی برسندثواب دنیاوآخرت راخواهیدبرد...
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/01/08
من به این نتیجه رسیدم که در ایران باید سرباز بیشتر کرد
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/01/08
واجبو با هیچ چیزی نمیشه عوض کرد! اگر کسی اجلش برسه و حج واجب نرفته باشه یا به مرگ یهودی میمیره یا نصرانی! اون عمره است که مردم باید نرن و شده بود توریستی! ولی واجب واجبه! مثل نماز واجب که اگه در حال غرق شدن هم باشیم باید با پلکمون نماز بخونیم!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
.....نگو مومن
United Arab Emirates
19:28 - 1397/01/08
باید تا میتوانیم منابع مالی کشور را با این طریق به بن سلمان بدهیم تا بتواند سلاحهای بیشتری از امریکا بخرد و ما را تهدید کند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
مواظب‌باشیم‌‌یه‌وقت‌‌سعودی‌بی‌پول‌نشه‌گه‌امریکایی‌ها‌تحویلش‌نگیرن!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1397/01/08
حج همینجاست. حالا هی برید گردن سعودیا رو کلفت تر کنین تا موشک بخرن بریزن رو سر مردم بدبخت و بدن به داعشیها تا سر مردم رو ببرن. واقعا برای این مردم باید تاسف خورد و دعا کرد هدایت بشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
فریبا‌تو‌برو‌همان‌عربسون‌بسط‌بیشین!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج