آمار بازدید نوروزی از موزه‌های کشور
۶۹۸۶۶۱
۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
۹۷۱
مدیرکل امور موزه‌های کشور گفت: در طول ایام نوروز ۹۷ بیش از هفت میلیون و ۸۲۵ هزار نفر از موزه‌های کشور و محوطه‌هایی که برای بازدید از آنها بلیت فروخته می‌شود، دیدن کردند.

خبرگزاری مهر: مدیرکل امور موزه‌های کشور گفت: در طول ایام نوروز ۹۷ بیش از هفت میلیون و ۸۲۵ هزار نفر از موزه‌های کشور و محوطه‌هایی که برای بازدید از آنها بلیت فروخته می‌شود، دیدن کردند.

محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور گفت: این آمار در مقایسه با آمار بازدیدکنندگان از موزه‌ها در سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است. مقام اول را نیز در کشور از نظر تعداد بازدیدکنندگان استان فارس داشته است. تهران نیز با احتساب میزان بازدید از کاخ موزه‌ها و موزه ملی ایران و استان اصفهان نیز بیشترین بازدیدکنندگان از موزه‌ها را داشته‌اند.

کارگر بیان کرد: پربیننده‌ترین نمایشگاه نوروز امسال، نمایشگاه آثار تاریخی لوور در موزه ملی ایران بود که در یک روز ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر از آن بازدید کردند و رکورددار بازدید از نمایشگاه شده بود.

وی ادامه داد: آمار اعلام شده براساس فروش بلیت در ایام نوروز بوده است بلیت موزه‌ها از ۵ هزار تومان برای نمایشگاه لوور تا دو هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده بود.

مدیرکل امور موزه‌های کشور در عین حال تأکید کرد: هنوز سرجمع درآمد حاصل از فروش بلیت‌ها به دست نیامده اما این درآمد به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و سپس بخشی از آن دوباره به هر موزه برمی‌گردد. در سال‌های گذشته برخی از موزه‌ها با خزانه تسویه کرده‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج