بارش برف در ارتفاعات تهران
۶۹۸۷۲۸
۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
۱۵۱۳
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش برف در ارتفاعات تهران خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش برف در ارتفاعات تهران خبر داد.

احد وظیفه  درباره آخرین وضعیت جوی در کشور گفت: امروز شاهد بارندگی در جنوب غرب کشور یعنی استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان، کرمانشاه و کردستان و بخش‌های جنوبی زنجان، همدان، مرکزی، قم، تهران سمنان و اصفهان هستیم.

وی ادامه داد: این سامانه به تدریج از جنوب غرب کشور به سمت شمال شرق کشور یعنی استان‌های سمنان، خراسان رضوی و شمالی نزدیک می‌شود و در آنجا نیز شاهد بارش باران خواهیم بود. شدت‌ بارش‌ها در ارتفاعات زاگرس و در غرب و جنوب غرب زیاد است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: در تهران نیز شدت بارش باران زیاد پیش‌بینی می‌شود و حدود ۵ تا ۱۵ میلی‌متر بارش در استان تهران بویژه در دامنه‌های البرز پیش‌بینی می‌شود و انتظار ما این است که بارش‌ها طی امروز و فردا در شمال شرق تهران یعنی منطقه فیروزکوه، دماوند و آبعلی مناسب باشد همچنین شاهد بارش برف در ارتفاعات شمال تهران، البرز و قزوین خواهیم بود در حال حاضر نیز بارش برف در این مناطق گزارش شده است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: در تهران شاهد بارش‌های خوبی هستیم و این بارش‌ها در بعدازظهر شامل رگبار و رعد و برق خواهد شد. این بارندگی در سطح استان تهران باعث افزایش سطح رودخانه‌ها و در شهر تهران باعث افزایش سطح کانال‌های آب در جنوب شهر تهران نیز خواهد شد.

وظیفه خاطرنشان کرد: این سامانه تا فردا ظهر در بخش‌های مذکور فعال است اما از فردا ظهر به مناطق شمال شرق کشور محدود می‌شود و اواخر وقت فردا از کشور خارج خواهد شد. همچنین در برخی مناطق شاهد سیلاب و آب‌گرفتگی در سطح رودخانه‌ها و معابر شهری خواهیم بود.

وی تاکید کرد: سامانه بارشی بعدی از روز سه‌شنبه شب و چهارشنبه شاهد بارش در استان‌های غربی کشور خواهیم بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج