۵ دقیقه‌ای یاد بگیرید و به خاطر بسپارید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۰۰۱۳۴
۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۴
۸۵۰۲
یادگیری و تقویت حافظه
مایکل نیلسن، از ابزارهای آموزشی مدارس برای تقویت مهارت‌ یادگیری و حفظ و به خاطر آوردن این مهارت استفاده می‌کند.این ابزارها در همه مراکز آموزش موجود است و امروزه از اپ های مربوط به آن‌ها نیز به طور گسترده استفاده می‌شود.

وبسایت شبکه: مایکل نیلسن، از ابزارهای آموزشی مدارس برای تقویت مهارت‌ یادگیری و حفظ و به خاطر آوردن این مهارت استفاده می‌کند.این ابزارها در همه مراکز آموزش موجود است و امروزه از اپ های مربوط به آن‌ها نیز به طور گسترده استفاده می‌شود.

اگر سعی می‌کنید در آموختن یک موضوع پیچیده، مانند یک زبان جدید یا هر چیز دیگری که مغز شما را تحت فشار قرار می‌دهد، مهارت کسب کنید، مایکل نیلسن یک پیشنهاد عالی برای شما دارد: فلش کارت‌ها را امتحان کنید. نیلسن یک دانشمند و پژوهشگر در شرکت وای کامبینیتر(Y Combinator) یک شتابدهنده ایده‌های آمریکایی است و کتاب‌هایی را نیز در زمینه موضوعاتی که مغز را درگیر می‌کنند، همانند محاسبات کوانتومی و شبکه‌های عصبی تالیف کرده است. او اخیراً شرح داده که چرا فلش کارت‌ها اینقدر مفید هستند. کارمندان خودمانی دره سیلیکون ضمن انتقال توصیه نیلسن به دیگران، از جزییات کار او می‌پرسند.

در ۵ دقیقه یاد بگیرد و برای همیشه به خاطر بسپارید

نیلسن می‌گوید دو سال قبل او برای اولین بار شروع به حفظ فلش کارت‌ها ‌کرد ( با استفاده از اپلیکیشنی به نام Anki، گرچه گزینه‌های زیادی در این زمینه وجود دارد). از آن زمان او بیش از 9000 فلش کارت را حفظ کرده است و وقتی در صف خرید چیزی ایستاده یا منتظر وسیله نقلیه است، آن‌ها را مرور می‌کند. او می‌گوید که حدود 20 دقیقه در روز این فلش کارت‌ها را مرور می‌کند. نتیجه فوق‌العاده است. نیلسن می‌گوید او از فلش کارت‌ها برای درک موضوعات پیچیده‌ای همچون برنامه کامپیوتری AlphaGo استفاده می‌کند، یک مقاله را چندین بار می‌خواند، هر بار نکاتی را که باید حفظ کند روی فلش کارت قرار می‌دهد، تا زمانی که کل مطلب را بفهمد و یاد بگیرد.

او از همین روش برای حفظ کردن محتوای کتاب‌های کوتاه هم استفاده می‌کند. همچین برای به خاطر آوردن مکان‌هایی که دوست دارد از آن‌ها بازدید کند، همین تکنیک را به کار می‌برد. او می‌گوید وقتی با فلش کارت چیزی را می‌آموزد، هرگز آن را فراموش نمی‌کند. نیلسن قانون ساده‌ای دارد: اگر یادگرفتن مطلبی باعث شود که در آینده 5 دقیقه در وقت او صرفه جویی شود، نیلسن آن مطلب را روی فلش کارت قرار می‌دهد، چون یاد گرفتن مطالب با این روش تنها 5 دقیقه زمان می‌برد. زمانی که برای مرور این فلش کارت‌ها انتظار می‌رود، کمتر از 5 دقیقه است، به عبارت دیگر، کمتر از 5 دقیقه طول می‌کشد تا برخی چیزها را برای همیشه یاد بگیرید"

قطعاً ارزشمند به نظر می‌رسد. چون این تکنیک برای نیلسن کار می‌کند، آیا احتمال دارد این روش به درد شما هم بخورد؟ بله چون استفاده از فلش کارت با چند روش قدرتمند ذهن را درگیر می‌کند.

در ۵ دقیقه یاد بگیرد و برای همیشه به خاطر بسپارید

1. تکرار با فاصله

نیلسن تکرار بافاصله را دلیل موفقیت خود می‌داند. تحقیقات دراز مدت نشان داده است که وقتی اطلاعات تکرار می‌شوند ما بهتر آن را جذب می‌کنیم، همچنین زمان‌هایی که در حال استراحت و تفکر بین مطالعه یا تمرین هستیم. نیلسن می‌گوید یک روز وقتی یک تور سگوی ( خودران دو چرخ) گرفتم این موضوع را فهمیدم. تا نیمه‌های راه تصور می‌کردم که سگوی سواری کمی سخت و آزاردهنده است و به خودم مطمئن نبودم. یک وقت استراحت 15 دقیقه‌ای گرفتم و وقتی دوباره به سراغ سگوی سواری رفتم فهمیدم که مغز من تا حدی از تجربه سواری اول خود چیزهایی را آموخته است.

این بار توانستم با اطمینان سوار آن شوم. تکرار به شما کمک می‌کند تا آنچه را آموخته‌اید حفظ کنید و تکرار با فاصله به مغز شما زمان می‌دهد تا آموخته‌ها را جذب کند. این یک ترکیب قدرتمند است که می‌تواند کمک کند تقریبا هر نوع اطلاعاتی را بیاموزید و حفظ کنید.

در ۵ دقیقه یاد بگیرد و برای همیشه به خاطر بسپارید

2. فراخوانی فعال

بهترین فلش کارت‌ها شامل سوال از یک سو و پاسخ از سوی دیگر است. هنگامی که به سوال نگاه می‌کنید، یک تلاش ذهنی برای به یادآوردن پاسخ انجام می‌دهید، قبل از آن که کارت را برگردانید و نگاهی به آن بیاندازید. این تلاش برای جستجوی بانک حافظه، فراخوانی فعال نامیده می‌شود و برای یادگیری به مراتب بهتر از خواندن متن یا انتخاب پاسخ‌ در یک کویز چند گزینه‌ای است.

در ۵ دقیقه یاد بگیرد و برای همیشه به خاطر بسپارید

3. فرا شناخت

فراشناخت، عمل تفکر در مورد تفکر است و تحقیقات نشان می‌دهد که به فراخوانی بهتر هم کمک می‌کند. طبق برنامه فلش کارت Brainscape وقتی از فلش کارت استفاده می‌کنید و پاسخ‌های خود را بررسی می‌کنید، دائم از خودتان می‌پرسید که پاسخ شما چقدر به پاسخ روی فلش کارت نزدیک بوده و این که آیا واقعاً پاسخ را می‌دانستید یا فقط خوش شانس بوده‌اید. نحوه انجام این کار، شکلی از فراشناخت است و کمک می‌کند تا چیزهایی را که آموخته‌اید، عمیقاً در حافظه شما جای بگیرد. و این دلیل دیگری است که شما را متقاعد می‌کند برای هرچیزی که می‌خواهید یاد بگیرید باید از فلش کارت استفاده نمایید.

نیلسن می‌گوید که بزرگترین مزیت استفاده از فلش کارت‌ها این است که حافظه "دیگر یک رویداد تصافی نیست، که به شانس واگذار شود". او حالا تضمین می‌کند که می‌تواند چیزهایی را که می‌خواهد به یاد بیاورد و می‌گوید " این باعث می‌شود حافظه یک انتخاب باشد".

شما چه چیزی را می‌خواهید به یاد بیاورید؟

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو