کویت با نگرانی اوضاع سوریه را دنبال می‌کند
۷۰۲۵۴۳
۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷
۵۳۰۷ 
وزارت امور خارجه کویت در واکنش به حمله هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه ، اعلام کرد : کویت با نگرانی اوضاع در سوریه را دنبال می کند.

خبرگزاری ایرنا:  وزارت امور خارجه کویت در واکنش به حمله هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه ، اعلام کرد : کویت با نگرانی اوضاع در سوریه را دنبال می کند.

 در این بیانیه آمده است: کویت تحولات در سوریه به ویژه حمله نظامی به این کشور در اثر ادعای استفاده دولت دمشق از سلاح شیمیایی را دنبال می کند .

وزارت امور خارجه کویت افزود: افزایش تنش در سوریه به دلیل اختلال در تلاش های جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد در رسیدن به یک راه حل سیاسی برای بحرانی است که طی هفت سال

گذشته موجب مرگ صدها هزار و آواره شدن میلیون نفر شده است .

این بیانیه می افزاید: دولت کویت از افزایش خطرناک تنش در سوریه نگران است و از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهد با غلبه بر اختلافات میان اعضا به نقش تاریخی خود برای حفظ صلح و امنیت بین المللی عمل کند.

آمریکا،انگلیس و فرانسه سحرگاه روز شنبه از هوا و دریا بدون کسب مجوز از نهادهای قانونی و بین المللی به صورت یکجانبه سوریه را هدف حملات موشکی قرار دادند.

کارشناسان سیاسی و نظامی منطقه، حمله نظامی یک جانبه به سوریه به بهانه حمله شیمیایی به شهر دوما را درحالی که هیچ منبع مستقل بین المللی این ادعا را ثابت نکرده است ، واکنش شتاب زده غرب به پیروزی های اخیر ارتش سوریه علیه تروریسم ارزیابی می کنند.

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: آمریکا ، انگلیس وفرانسه 110موشک به خاک سوریه شلیک کردند.

روسیه هم تاکید کرد که دست کم 71 موشک شلیک شده به سوریه در آسمان منهدم شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج