قیمت دلار باید به 2450 تومان برسد
۷۰۳۶۷
۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۰
۸۴۹۷ 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نباید اجازه دهیم ارز گران شود. بلکه قیمت دلار باید از آنچه در بازار آزاد وجود دارد ارزان‌تر شود و به 2450 تومان یعنی قیمت مبادله‌ای برسد تا ان‌شاء‌الله در آینده قیمت آن بیش از این کاهش یابد.
خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، بر لزوم نظارت جدی دولت، وزارت صنعت و دستگاه‌های نظارتی بر نحوه‌ی قیمت گذاری کالاها در بازار به ویژه در زمان کاهش قیمت ارز تاکید کرد.

سید سعید زمانیان دهکردی با تاکید بر این که بازار ارز همچنان باید سیر نزولی خود را ادامه دهد، افزود: این که در جامعه جو روانی ایجاد شود که قیمت ارز باید همین قدر بماند و نباید بیش از این کاهش یابد، درست نیست. دولت و بانک مرکزی موظفند بازار عرضه و تقاضای ارز را کنترل کنند و وزارت صنعت و معدن و تجارت هم باید در ارتباط با کالا کنترل لازم را داشته باشد.

وی یاد آور شد: متاسفانه در بسیاری از موارد این نظارت بر بازار وجود نداشته و گاهی بدون نظارت و برنامه ریزی قیمت گذاری انجام می‌شود در حالی که وزارت صنعت موظف است برای رفاه عموم مردم بازار را از طرق مختلف کنترل کند. به ویژه اینکه بسیاری از اجناس با ارز مرجع و قیمتی کمتر وارد کشور شده‌اند اما عدم نظارت بر آنها باعث شده هر طور که فروشندگان می‌خواهند، خرید و فروش صورت گیرد و این ضعف دستگاههای نظارتی را نشان می‌دهد.

نماینده‌ی مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ به نظر می‌رسد هم وزارت صنعت، هم تعزیرات حکومتی و سایر دستگاههای نظارتی باید به شکل جدی وارد شوند و کنترل لازم را داشته باشند که به مردم اجحاف نشود در واقع آنها باید با کنترل بازار کلان کشور مبادی ورودی و خروجی کالاها را درجه بندی و بر این اساس قیمت گذاری کنند که از هرج و مرز در بازار جلوگیری شود.

زمانیان با بیان اینکه قیمت ارز در بازار باید به قیمت ارز مبادله‌ای نزدیک شود اظهار کرد: بسیاری از قیمتها در بازار ارز کاذب است و عدم نظارت بر این بازار این وضعیت را به وجود آورده است.بانک مرکزی موظف به کنترل و نظارت و ایجاد رابطه منطقی و معقول در بازار ارز است و می‌تواند برای مدیریت بازار مردم را به سپرده گذاری ارزی و دریافت سود مناسب از این طریق تشویق کند که با این کار هم مدیریت بازار آسانتر می‌شود و هم می‌توانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: نباید اجازه دهیم ارز گران شود. بلکه قیمت دلار باید از آنچه در بازار آزاد وجود دارد ارزان‌تر شود و به 2450 تومان یعنی قیمت مبادله‌ای برسد تا ان‌شاء‌الله در آینده قیمت آن بیش از این کاهش یابد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج